fi Finska 2022: The Rasmus - Jezebel

A smooor. Msm nije losa pesma, ali bilo je tri bolje.
 
Bravo za Finsku. Mada bi mi bilo OK da je bilo ko iz TOP3 dobio, ali drago mi je što je ipak to moj glavni favorit.
 
Finska,Bravo!Ovo konkurse za sami vrh u Torinu i biće dva TOP 10 rezultata za Finsku zaredom,prvo Blind Chanel,pa sad The Rasmus!
 
Nisam stigao da gledam umk ali mi je drago sto je pobedila Jezebel, moj favorit.
 
Nastup je svetski, tako se i očekivalo od svetski poznate muzičke grupe, stajling je super, biće to još na višem nivou... Ali vokal nikako ne zadovoljava, mora biti dosta bolji.. Tu nema priče..
Prelepo je bilo finale, nekoliko divnih numera, kompozicija, vokala, nastupa..
 
Odličan pobednik i moj novi broj jedan za sada. Napokon pametan izbor Finaca. A što se Laurija i njegovog pevanja tiče, pa on je uvek tako tanak vokalno kad je u pitanju live.
 
Ipakteže do finala. Imali su 2 daleko efektnije pesme što se tiče kompetitivnih kapaciteta istih.
Dobili smo pesmu koja nije ništa novo na escu ..mogli su malo da ekeperimnetišu i unesu novog zvuka + toga daleko je ispod je nivoa pesama tog tipa koje su bile na escu.
Drugo polufinale je daleko teže i ne mislim da će ovo lako proći u finalno veče. Možda sa neke rubne pozicije.
Nastup ograničenog tipa.... ono mi đipamo po sceni, neš ti nastupa...
Pesma kao takva?! Neki umiveni, blazirani rok sa primesom pop... Sluša se do isteka prvog minuta nekako, posle čekaš da se još nešto dogodi .. a onda živa dosada, toliko jednolično da postoje monotono i jedva čekaš da završi, čak i ako ima ovaj ritam.
Frontman... bez h od harizme.
Dakle ništa tako posebno i bitno.
 
Ne znam da li smem da se radujem (vec sam se opekao), ali sam prezadovoljan sa izborom i malo da me vrati na dobar kolosek Evrovizije. Ubedljivo mi je 1. prvi favorit na Evroviziji. Bio sam se spremio da kritikujem, ali jako sam zadovoljan kako je sve to izgledalo i zvucalo. Da li ima nekih sitnica da se ispravi? Ima, ali meni je sve to ovako izgledalo odlicno i energija. Bas sam zadovoljan.
A sad jedno veliko bravo za Finsku. Odgledao sam sve nastupe i ovako uzivo, sem Isaaca, bi mi svi zavrsili u TOP 10. CK i Bess bi mi bili isto na prvom mestu, bas su fenomenalni bili (pa, ocekivao sam da ce mi se uzivo jos vise dopasti). Younghearted (ona iterakcija sa publikom i igrom svetala mi je odlicno) i Tommi Läntinen ( nisam siguran, mislim da je Marko napisao da je sve nekako pozitiva i slazem se; dopalo mi se) u TOP 5. A Olivera bi bila u TOP 10.
Eto kako sa malim brojem pesama se napravi odlican i zanimljiv izbor.
Sta reci za Blind Chanel, nego da su odlicni i po meni kad je vec rok pobedio, vise bih voleo da su oni. S obzirom da nisma nikad isao na EXIT, mozda zbog njih i odem.
Sve u svemu, da The Rasmus nije pobedio bio bih nezadovoljan, ali da je bilo ko od njih prosao (sem Olivere i Isaaca) bilo bi mi ok.
 
Očekivana pobeda! Žao mi je što neće ostaviti trag, jer je ovo samo radio friendly pesmuljak, sklepan takoreći, ali imaju dovoljno harizme, dobrog scenskog nastupa da nadomeste nedostatak. Zadovoljan Fincima još jedared! Kao što su oni najbolji u roku i metalu, mi u etno baladama, dakle "ZoooooooOOOOoooOOOOoooRJAAAAaaaa iiiiiIIIIIIII" :cool: nema ljutiš Europo!
 
Ocekivano, iako nije pobedio moj favorit, u za sad slabijoj godini, ide lagano u top 10
 
Ništa neočekivano. Meni je pesma super, možda je malo više "dated", ali zaista ESC-u nedostaje ovako izvornog rok zvuka. Ja njih generalno volim, slušao sam ih dosta kao klinac, tako da mi je baš drago što vidim jedan poznatiji bend na ESC-u nakon više godina.
 
baš drago što vidim jedan poznatiji bend na ESC-u nakon više godina.
Misliš općenito ili baš na Finsku? Prošle godine je Belgija imala poznat bend, a što se Finske tiče, valjda još Lordi, iako nisam sigurna koliko su zapravo bili poznati onima koji tada nisu slušali takvu muziku. Znam da sam se ljutila kad sam ih vidjela na ESC jer su mi se pomiješala dva odvojena svijeta. :ROFLMAO:
 
Sad Rasmus, dogodine Nightwish i milina 😍


Rezultati Lordija i Blind Channela su jasno pokazali kakav zvuk Evropa zeli i ocekuje od Finske (to je bilo jasno odavno).
 
Back
Top