fi Finska 2022: The Rasmus - Jezebel

Koliko mi je top da Finska mi drugu godinu za redom u top 10 sa rok pjesmom, nadam se da će proći što bolje na samom esc-u.
Meni je dobra ova numera, fali mi vokala, moraće bolje nego na takmičenju u Finskoj..
 
Meni je dobra ova numera, fali mi vokala, moraće bolje nego na takmičenju u Finskoj..
Meni čak vokal ne smeta, čak mi je nekako 'dobro' da ne hvata dobro vazduh i napreže se ahhaha
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Istina, video sam na Tviteru pa sam pomislio da jeste jer me ne bi iznenadilo da jeste lol
Haha, ja sam skoro jedino za The Rasmus znao pre ove Eurovizije, ne verujem da bi bend takve reputacije sebi dozvolio tako nešta, ali nikad se ne zna lol
Inače ima nekoliko pesama od The Rasmus koje mi se dopadaju dosta više od ove.. :)
 
To je pezorativno znacenje, mitska licnost kraljica Jezebel se pominje i u pesmi od Elsi Bej.

Inace zna li neko mozda kako se prevodi u nasem prevodu Bilbije?
 
Baš volim ovu stvar. Mada, možda je trebalo da pošalju nešto žanrovski drugačije u odnosu na prethodnu godinu, sumnjam da će ponoviti uspeh od prošle godine. Kako god, kod mene na plejeru "Jezebel" je jedna od najslušanijih ESC pesama ove sezone.
 
Baš volim ovu stvar. Mada, možda je trebalo da pošalju nešto žanrovski drugačije u odnosu na prethodnu godinu, sumnjam da će ponoviti uspeh od prošle godine. Kako god, kod mene na plejeru "Jezebel" je jedna od najslušanijih ESC pesama ove sezone.
Mislim da je i meni jedna od najslušanijih:love:
 
  • Like
Reactions: Mrm
The Rasmus i Jezebel sam konačno poslušao i kako je krenula pesma, pomislio sam, uh, odlični su i na nivou, ovo je baš dobra stvar!
Ali kako pesma odmiče, taj početni utisak malo splasne i, sem izražene modulacije u refrenu, nisam nešto mnogo čuo. Ovo je tip pesme koji je definitivno namenski rađen za Evroviziju i kod koga se teško taj početni utisak zadrži sa većim brojem preslušavanja. Realno je ovo jedna od njihovih slabijih pesama i nedostaje mi u pevanju i nastupu energije. Mogli bi se baš visoko kotirati kada bi neko davao ocene za pesme samo na bazi rekapitulacije.
Thje, nije loše, sve u svemu, slušljivo je i dosta pitko, barem za mene, ali da je moglo bolje, a i originalnije, sigurno da je moglo!
 
Ja oko ovoga u zadnje vrijeme nisam siguran oće li uopće u finale 😶 Plaky
 
Ma oni će od 25+ i 30+ gledališta da dobiju pažnju samo na kontu toga što su fakin Rasmus na Evroviziji, bukvalno će samo ta činjenica da im bude 60% samog prolaska u finale. Ja da ne znam da ove godine predstavljaju Finsku, i što nisam (primarno) fan te dark rok muzike, pa da sednem u maju za TV da gledam polufinale i iznenada ih vidim, tačno bih se raspametio, verujem i dosta ljudi tako moje generacije. A ostatak šansi, pa ono kao nisu sad došli s nekim nebitnim đubretom, nije sad loša pesma, ima malo tu neku lepu rok teatralnost u melodiji i u strofama i u refrenu. Možda Lauri nije wow pevačina, ali biće zanimljivi na sceni. Ne vidim ni ja scenario u kome ne prolaze u finale, iskreno baš bi mi šok NQ bio.
 
Kod mene i dalje visoko na listi, svakako najbolja rok pesma ove godine.

Ne verujem da ce proci kao Blind Channel (a i pesma je slabija) ali nadam se ukupnom top 10 u finalu (y)
 
Bas lepo izgledaju slike i ovaj video
Jedino ova rupa od sunca, ali nisu losi uopste
 
Nisam ni trena sumljao u scenski nastup, to je poznat bend. Ne bi sebi dozvolili slabiji scenski nastup, vokal je problem ovde..
 
Back
Top