fi Finska 2022: The Rasmus - Jezebel

Kakva je ovo divna pesma bila. Uzivancija! Divno i za usi i za dusu. Hocu ovu Finsku na ESCu. Kako je ta 2010. godina bila nepravedna za mnoge zemlje. FINSKA, HRVATSKA I SLOVACKA. Tri tragedije.
 
Rasmus odavno slušam i volim ali ovo sinoć je bilo nedostojno njihove reputacije
 
Kakva je ovo divna pesma bila. Uzivancija! Divno i za usi i za dusu. Hocu ovu Finsku na ESCu. Kako je ta 2010. godina bila nepravedna za mnoge zemlje. FINSKA, HRVATSKA I SLOVACKA. Tri tragedije.
Uf bukvalno tri velikomučenika. Sve 3 mi drage ali definitivno: 1) :hr: 2) :sk: 3) :fi:
 
Razlog zbog kog se danas ne potresam više oko ESC-a je upravo taj što je ispadanje Slovačke 2010. uzelo sve moje živce.
 
Kada se SLovacka bude vratila na ESC, mora da bude Kristina prva koja ce da ih predstavlja. Ne volim kada se kopiraju pesme, ali voleo bih da napravi neku pesmu slicnu kao Horehronie. Da bude neki nastavak te pesme.
 
Za dobru pesmu nikada vreme nije proslo. Dobra pesma nema rok trajanja. Cak i u ovom ludom vremenu muzike, gde se muzikom naziva sve i svasta. Ovaj etno zvuk koji pokazuje svu lepotu slovacke regije, uz razne zvukove iz prirode, nikada nece proci. Siguran sam kada bi Kristina opet tako nesto poslala, da bi fanovi bili odusevljeni. Amerikanizacija ovog festivala mora stati, a vidimo po rezultatu Grcke, da je to narodu Evrope vec dosadilo. Devojka je jako lose prosla kod publike u finalu.
 
Izuzev Švedske, sve amerikanizovane balade pukle kod publike, mada tako je bilo i ranijih godina, zato je tu žiri da ih uvek stavlja u top 10.
Što se Kristine tiče, sećam se da mi je bila siguran finalista, a kad sam video i čuo užiov onu što se dernjala jelemu, jelemu , Haleluja, bilo mi je jasno da neće nikud.
 
"Horehronie", really? 😮
Ono je bilo zaista jezivo, čak i ponešto što je valjalo je progutalo sve ono što nije valjalo... Vokal uživo na prvom mestu.. Pa onaj stajling, ona šuma?! Kao da je bilo za neko loše lutkarsko pozorište..
Ono je sve bilo po toliko osnova pogrešno, a možda nije moralo tako.
 
"Horehronie", really? 😮
Ono je bilo zaista jezivo, čak i ponešto što je valjalo je progutalo sve ono što nije valjalo... Vokal uživo na prvom mestu.. Pa onaj stajling, ona šuma?! Kao da je bilo za neko loše lutkarsko pozorište..
Ono je sve bilo po toliko osnova pogrešno, a možda nije moralo tako.
Da, really.

konstrakta-ana-djuric.gif
 
Tada mi se nesto nije svidjala ta pesma, a sad mi se popravilo misljenje. A opet bi mi bila na granici za prolaz.

A sad malo Finska. Bottom 5 je razocaravajuci rezultat za njih, pogotovo sto se nisu proslavili kod publike. Osim 8p od Estonije i 7p od Svedske, ostalo je sve sitno i sa samo 26p ne mogu nikako biti zadovoljni. A opet kad je jedan Florida dobio od publike 13p, onda mogu biti zadovoljni. Drago mi je sto je nas ziri dao 6p, a zao mi je sto je od publike izostao poen, bili su na 11. mestu. Poslao sam 7 poruka. Mozda mi je malo iznenadjujuce da su izostali poeni od skandinavskih zirija. Ne moraju da budu TOP 3 poeni, ali da se ne da nijedan ... hmmm.
Sve u svemu meni je ovo jedna od najboljih pesama na ovogodisnjoj Evroviziji.
 
Finska da prestane da šalje rok, dosadili su ko ceo Balkan sa etno baladama.
 
Live on tape

 
Navio sam za Hurricane posto Jezabel nije moj tip muzike koju slusam. Ok su na kraju bili
 
Vidi se da je propao Rasmus, tamo u Finskoj ko god propadne ide na ESC (Darude pre 3 god.). Medjutim, pokazao je muzički kvalitet i zasluženo je došao do finala ali s 1.pozicije u nastupanju, teško da je mogao da uzme više TVT bodova. Uglavnom, sasvim pristojno od Finaca ove godine
 
Back
Top