fi Finska 2023: Käärijä - Cha Cha Cha

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,359
Points
118
tlzW40b.png

Finska će svog predstavnika na Pesmi Evrovizije u Liverpulu birati na nacionalnom izboru pod nazivom "Uuden Musiikin Kilpailu 2023" čije će se finale održati 25. februara od 20 časova u dvorani Logomo u gradu Turku. Imena sedam izvođača biće saopšteno 11. januara, dok će pesme biti predstavljene od 12. do 20. januara. Pobednik će biti izabran kombinacijom glasova žirija i glasova publike.

Domaćin šoua biće Samu Haber, frontmen rock benda Sunrise Avenue.​

oelUBI9.jpg


POBEDNIK: Käärijä - Cha Cha Cha
 
Last edited:
Dan prije objave natjecatelja i nakon "tragova" na IG-u, imena koja cirkuliraju kao mogući natjecatelji su finske zvijezde kao što su Robin Packalen, Benjamin, Lxandra i poznati rock band Poets of the fall.

Objava na IG-u sutra u 7:00.
 
(Skoro) svi, ali vjerojatno ništa od toga, nijedan od tih opisa baš ne sugerira da je i ona tu
 
Ucesnici UMK-a....sutra zvanicna objava
Benjamin Peltonen
Käärijä
Keira Lundström
KUUMAA
Lxandra
Portion Boys
Robin Packalen
 
Robin Packalen se već nekoliko godina pominje i ove godine konačno učestvuje. Verovatno će i pobediti, jer koliko sam uspeo da shvatim prilično je popularan u svojoj zemlji.
 
Ako je ovo zaista pravi spisak, A U. Evo, ipak ima zemalja gdje se izvođači s “A liste” prijavljuju. Benjamina je ako se ne varam @Petar slao na FSC?
 
Juuu, Benjamin, Lxandra, Robin, wtf? 😍
 
Evo i službeno:


Redoslijed objavljivanja pjesama:
12.1. Keira - No Business On The Dancefloor
13.1. Benjamin - Hoida mut
16.1. Robin Packalen - Girls Like You
17.1. Lxandra - Something To Lose
18.1. Käärijä - Cha Cha Cha
19.1. KUUMAA - Ylivoimainen
20.1. Portion Boys - Samaa taivasta katsotaan

Jedva čekam da čujem pjesme, izgleda da su se Finci opasno napalili na dobar ESC rezultat. 🥵
 
Možda me ovo motiviše da poslušam još neka NF.
 
Prva pesma je objavljena


Nekoliko dobrih ideja u melodiji i spotu ali sveukupno veoma flop vibes. Tekst je posebno tragičan, ne mogu da verujem da ćemo potencijalno imati stih o Hariju Poteru na Evroviziji 😂
 
Vozi malo. Al’ svakako neće pobijediti na UMK pa nije ni bitno lol
 
Fino, ali mlako. Prošle godine prvo objavili najbolju pesmu. Valjda nisu i ove.
 

Ovo mi je top. Definitivno bolje od prve, mada je i prva okej.
 
Odlična je 😍

Vrlo je energična od početka do kraja, sint instrumental i melodija su vrlo profesionalni i na visokom nivou i estetski i vizuelno postoji jasna tema i identitet. Bonus poeni što je na finskom!

Finska se uozbiljila i naoštrila na Evroviziju. Iako mi se prva pesma nešto ne dopada, opet je pozitivno videti ozbiljne, savremene i produkcijski kompetentne i konkurentne pesme u nacionalnom finalu.
 
Back
Top