fr Francuska 2022: Alvan & Ahez - Fulenn

Madame 😍

Fenomenalno NF, prosto obožavam fr muziku.

Pored Madame, odlične su mi i Seule (moj prvi favorit), Il est ou, Telephone.
 
Ova Fulenn je baš interesantna. Dopadaju mi se i Elliot i Saam. Solidno NF. (y)
 
1. Marius - "Les chansons d'amour" 10/10 - najbolja kompozicija, čist, kristalan vokal, sa malčice peska, taman toliko da ne bude dosadno, ukoliko interpretacija uživo bude dobra, a deluje da može, ovo će biti jako fino.. (y)

2. Cyprien Zeni - "Ma famille" 9/10 - izuzetno pitka i prijatna boja glasa, izvođač sa harizmom, čak i u ovom playback-u, "feel good" pesma sa karipskim motivima, nadamo se dobrom izvođenju i ovo će biti vrlo interesantno

3. Arlan & Ahez - "Fullen" 9/10 - nešto drugojačije, što se svakako izdvaja, kombinacija bretonskih etno motiva i elektronske muzike ovde deluje dosta skladno, lepo je čuti i bretonski jezik.. :)

4. SOA - "Seule" 7/10 - ovo nije loše, podseća me dosta na muziku 90-ih, najveći problem mi je što jako slabo čujem vokal ovde u studijskoj verziji, muzika je preglasna u odnosu na vokal i to mi stvara konfuziju..

5. Saam - "Il est ou" 6/10 - boja glasa se menja od starta do kraja i to ne bi bio problem, da i kompozicija prati to..nije loše, ali ne bih baš ni izdvojio ovo

6. Helene in Paris - "Paris mon amour" 6/10 - ni ovo nije loše, ali ne mogu reći ni da je dobro, jasno je da je inspirisano francuskom muzikom 60-ih godina prošlog stoleća, ali nije najbolji primer svakako, možda je i do izvođača

7. Elliott - "La tempete" 5/10 - i ovde vidim šta je bila zamisao, ali deluje totalno nedovršeno, nije da nema dobrih elemenata i delova, ali teško da je za više od 5

8. Joan - "Madame" 5/10 - ne dopada mi se boja glasa niti ova prikazana izvedba (iako je playback, stiče se neka osnovna zamisao)

9. Joanna - "Navigateur" 4/10 - ovo je najveće negativno iznenađenje, od ovooga sam najviše očekivao, stajling je dobar, ali ovo je baš bezlično i meni beskrajno dosadno

10. Julia - "Chut" 4/10 - neubedljivo, ne znam francuski, ali meni deluje da ovo nema nikakvog smisla, ne dopada mi se

11. Pauline Chagne - "Nuit Pauline" 3/10 duuuh, ovo deluje i vokalno i muzički baš amaterski, čak i u studijskoj verziji, definitivno nije dovoljno doneti nesvakidašnji intrument na scenu... :p

12. Elia - "Telephone" 2/10 - izvinjavam se, ali ovo mi iskreno deluje totalno budalasto, ovako izvedeno, pokreti u ovoj interpretaciji me podsećaju na dečiju pesmu evrovizije, ovde je sve u totalnom neskladu, ne hvala..
 
Ovo baš pokreće na igru.. :)


Izgleda da sam se prevario, muzika me je potpuno podsetila na karipski ritam, i njegovi pokreti u onom nastupu, ali on je sa ostrva Reunion u Africi, u Indijskom oceanu ...dobro svakako na kraju muzika karipskih crnaca i vuče svoje korene iz Afrike.. :)
 
Nisam oduševljena, izdvojile su mi se tri pjesme: Alvan feat. Ahez - Fulenn, Marisu - Les Chansons d'Amour i Saam - Il Est Ou?
Prva zanimljiva i dovoljno drugačija da ju poželim čuti još koji put, druga predivna, kod treće lijepa boja glasa, pjesma solidna (svakako bolja od preostalih).
Iako mi Mariusova najviše odgovara, mislim da bih na ESC pozornici više voljela vidjeti Alvana i Ahez.
 
Nisam oduševljena, izdvojile su mi se tri pjesme: Alvan feat. Ahez - Fulenn, Marisu - Les Chansons d'Amour i Saam - Il Est Ou?
Prva zanimljiva i dovoljno drugačija da ju poželim čuti još koji put, druga predivna, kod treće lijepa boja glasa, pjesma solidna (svakako bolja od preostalih).
Iako mi Mariusova najviše odgovara, mislim da bih na ESC pozornici više voljela vidjeti Alvana i Ahez.
Ista dva favorita, samo kod mene se umetnuo još i Cyprien.. :)
 
Marius me podseća na maestralnog belgijskog izvođača Stromae pomalo, po boji glasa, te načinu pevanja, a i ova numera na momente me podseti na neku od balada ovog izvođača... :)
 
Naterao sam sebe večeras da poslušam SVE pesme za izbor u Francuskoj..... svega ima, samo dve psme se izdvajaju

ova najaviše definitivno , za top 10 na escu. Meni to tako prija. Ma sve ima i bit i melodija i vokal i ona ...sve ,ceo paket.

Naša Sara je trebalo da ide na ovaj fazon...

ytb:


i ova
ytb:
 
Last edited:
Dobra je Mariusova pesma.
Ali pre njegove pesme su mi Joan - Madame, Saam - Il est où? i Soa - Seule.
 
Naterao sam sebe večeras da poslušam SVE pesme za izbor u Francuskoj..... svega ima, samo dve psme se izdvajaju

ova najaviše definitivno , za top 10 na escu. Meni to tako prija. Ma sve ima i bit i melodija i vokal i ona ...sve ,ceo paket.

Naša Sara je trebalo da ide na ovaj fazon...

ytb:
A druga koja se izdvaja je?
 
Naterao sam sebe večeras da poslušam SVE pesme za izbor u Francuskoj..... svega ima, samo dve psme se izdvajaju

ova najaviše definitivno , za top 10 na escu. Meni to tako prija. Ma sve ima i bit i melodija i vokal i ona ...sve ,ceo paket.

Naša Sara je trebalo da ide na ovaj fazon...

ytb:


i ova
ytb:
Tvoj ukus 💕Prvo "Zorja" pa sad ovo
 
Seul ili Madame, dva različita, ali za mene potpuno ravnopravna favorita za pobedu. od svih 12, ove dve sam najvise puta vrteo i slusao, ukrug, jedna za drugom. Sjajno!
prosle godine mi pobedio favorit, hajde da vidimo ove.
 
Vrtelo mi se par pesama nekoliko puta, ali se nije ništa bitnije promenilo u smislu favorita.
I dalje mi se najviše dopadaju:
Pauline Chagne - Nuit Pauline (skroz 80e, jako baca na Desireless - Voyage Voyage),
Alvan&Ahez - Fulenn i
SOA - Seule (prvobitno nisam bio nešto oduševljen, ali mi je brzo ušlo u uši i baš podsetilo na duet Sie i Zayna, koji obožavam).
 
1. Fulenn
2. Il est où
3. Nuit Pauline

4. Seule
5. Téléphone

Ja bih slao nekog od prva 3. S tim što mi je Fulenn originalnije i inovativnije rešenje svakako, a to bih lično preporučio Francuzima, s obzirom da su mi oni onako uopšteno kraljice slanja preterano safe pesama na ESC.

2. i 3. su mi onako nešto provereno i očekivano od Francuske (malo Stromae što neko reče, i 80s fazon), ali dobro i efektno.
Doduše, u taj kontekst spada i Madame, ali ja stvarno odavno ne mogu više ta bejzik francuska prenemaganja koja nas opsedaju već decenijama, bukvalno iritantno nenametljiva karikatura onoga kako ceo svet zamišlja francusku muziku i vajb.

4. i 5. su mi jako okej i dovoljno zanimljive pesme onako da ih slušam, al nije mi to nešto kao sad neki pogodak za Evroviziju, ali svakako bolje mi je od svega ostalog u ponudi.
 
Back
Top