Fudbal

Fora je ako Grcka pusti Holandiju da je pobedi, oni imaju sanse za baraz. Dobra fora
 
Olakotna okolnost je ta što je ovo najlošija kvalifikacijska grupa u povijesti ovog sporta, ljudska vrsta u zadnjih 150ak godina, koliko nogomet postoji, nikad nije svjedočila ovakvom raspadu od grupe, meni je ludilo da je uopće moguće imat ovakvu kvalifikacijsku grupu za natjecanje poput europskog prvenstva. Svakako očekujem da će se Srbija direktno plasirati na euro uzevši u obzir navedeno, nema uopće panike.
E al stvarno, ja kad sam prvo vidio tu grupu, mislio sam da se neko sprda 😂 stvarno najgora grupa ikad vjerojatno
 
Pa dobro desi se to sa vremena na vreme, Poljska isto na papiru ima laku grupu pa je pitanje sta ce biti.
Ovo je bilo realno i jesmo objektivno za 2 gola bolji od CG.
Da se pomolimo dobrom zrebu za EP i da se nadamo da mozemo kao 3. da prodjemo u 1/8, to nam je mera, a mozda i vise nego sto zasluzujemo.
 
Pa jeste laka grupa ali ni H u kojoj je Slovenija nije nešto jača, kad se uzme prosječan plasman repki na rang-listi Uefe, gori su od naših u grupi
 
Dobro,Mađarska realno i jeste najslabiji prvi nosilac bila, samo što je u ligi nacija u jakoj grupi iznenadila i bila druga u grupi sa Italijom, Engleskom i Njemačkom.
 
Dobro,Mađarska realno i jeste najslabiji prvi nosilac bila, samo što je u ligi nacija u jakoj grupi iznenadila i bila druga u grupi sa Italijom, Engleskom i Njemačkom.
A Srbija najslabiji 2.nosilac a Crna Gora ili Bugarska najslabiji 3.nosilac.

Nikada se mi ne bismo ni plasirali na EP da nismo upali u, kako je neko gore rekao, ubedljivo najslabijoj kvalifikacionoj evropskoj grupi u istoriji.


Evo, citam jutros, Pixi se ljuti sto nece moci da vodi 26-28 fudbalera na EP nego ce UEFA opet da ogranici na 23.... Pa pobogu mi bre nemamo 11 krstenih igraca a ovamo ce da jurimo tries...
 
Bilo je neminovno da se pojave slabije grupe kada su u prvom šeširu Mađarska, Poljska, Švajcarska. A onda u drugom šeširu Francuska i Engleska, a zajedno sa njima Srbija i BIH. Ludilo. Da je žreb bio na osnovu FIFA rankinga to se ne bi dogodilo.

Nadam se da će neka od slabijih reprezentacija na kraju iskoristiti ovakve grupe da se kvalifikuje za Evropsko prvenstvo. Rumunija i Albanija su gotovo sigurne, pod uslovom da ne uprskaju poslednja dva meča.
 
Bar da Evropsko bude zanimljivo sto se tice liste ucesnika, a ne kao 2012. ili 2021. kad su ucesnici 95% bili predvidljivi.
 
Do sada su se svi plasirali koji su i bili na prošlom Euru.

Srbija i Albanija će se skoro sigurno plasirati od ovih koju nisu bili,a velike su šanse imaju i Slovenija i Rumunija.

Od ovih koji su bili na prošlom EP sigurno neće biti Makedonije,Švedske,Finske i Rusije.

Od potecijalnih debitanata najviše šanse (i to 2) da se plasira ima Kazahstan, a kroz baraž šanse će imati i BiH,Izrael,Gruzija Luksemburg i Estonija

Norveška će propustiti 6. EP zaredom,dok će 2 Irske propustiti drugo EP zaredom.
 
Neka zahavali na tome golmanu koji je spasio čist gol Francuza u produžecima :D

Plus Svetsko je bilo 2022e i ne računam ga. Van toga nije ništa postigao niti uradio. Mislim na prethodnu sezonu.
 
Pa nagrada se gleda za sezonu 2022.-2023. u koju ulazi svjetsko prvenstvo 😀

To je jako utjecalo jbg xD
Iako bi bilo kul da je recimo Haaland dobio, ali ima vremena za njega
 
Ja sam potpuno zaboravio na činjenicu da se Svetsko Prvenstvo tu računa. Sad mi ima više smisla zašto Mesi a opet smatram da je trebao da je dobije Haland. Ali kao što si rekao ima vremena za njega.
 
Samo cekam dan kad ce Mesi i Ronaldo vise da odu u penziju. Ne kazem da su losi igraci, ali kazem da su ubedljivo najprecenjeniji igraci.
 
Back
Top