Fudbal

Ali Mesi i Ronaldo precenjeni 😂 Bože zdravlja da poživimo svi još sto godina pa da se tek vidi koliko je zapravo njihov (a pre svega Mesijev) uticaj na fudbal velik.
 
Uzasno se plasim Bugara danas. Posle one blamaze letos, mnogo se plasim. ZNACI DAJ BOZE DA NASI POBEDE I DA DOZIVIM VISE SRBIJU NA EVROPSKOM PRVENSTVU! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
 
Idemo danas, samo hrabro i da se obezbijedi Evro, konačno. Srećno momci 🇷🇸
 
Cak i ne moramo da pobedimo, samo da ne izgubimo. Mada protiv ovakve reprezentacije jos pred domacim navijacima, izgubiti, onda stvarno ne treba da idemo na EURO.
Francuzima je pomoglo i to sto je Gibraltar dobio crveni karton u prvom poluvremenu. Mada opet verujem da bi bilo 7-8 golova.
Nekoliko interesantnih utakmica ce se jos odigrati. Recimo, Kazahstan igra protiv Slovenije i ukoliko pobedi, eto njih na EURO. Tako i Moldavija ukoliko savlada Cesku.
Svedska i Norveska su zavrsili svoje kvalifikacije. Luksemburg koji je odigrao vise nego odlicne kvalifikacije, imace sansu kroz plej-of, a konkurenti su im Grcka, Gruzija i Kazahstan ili Azerbejdzan.
Zanimljiv podatak je to da Rumunija od 2000. godine na svakih 8 godina se kvalifikuje na EURO (2000, 2008, 2016 i sad 2024).
 
Pa da, dovoljan je i bod, ali stvarno bi bilo korektno završiti kvalifikacije pobjedom.

Što je najjače, čak i da, ne daj Bože, izgubimo, prolazimo ako Mađari dobiju Crnogorce ili bude remi tamo. Ali ajde sami da to sredimo sebi.

Žao mi Grčke, ali nadam se da će kroz p-o proći. Drago mi zbog Rumunije baš
 
Piksi kao selektor ništa nije doneo ovo timu. Odbrana nam je nikada gora i skoro na svakoj utakmici primimo gol. Nikako da napravi standardnu startnu postavu, atmosfera u timu i nije na nekom zavidnom nivou. Ja sam razočaran njegovim selektorovanjem
 
Ma samo da odu na to Euro pa makar izgubili sve utakmice. Samo to hocu. Nista vise.
 
Pa da, dovoljan je i bod, ali stvarno bi bilo korektno završiti kvalifikacije pobjedom.

Što je najjače, čak i da, ne daj Bože, izgubimo, prolazimo ako Mađari dobiju Crnogorce ili bude remi tamo. Ali ajde sami da to sredimo sebi.

Žao mi Grčke, ali nadam se da će kroz p-o proći. Drago mi zbog Rumunije baš
Pa to. Drugaciji je osecaj kada odes sa pobedom i mozes reci da si sam uradio, a ne zahvaljujuci drugima.
Vezano za Rumune. Navijao sam za njih, kao i za Bugarsku na SP 1994 u SAD. Najvise sam voleo njih da gledam u tom periodu. Majstorije Georga Hadzija i Hrista Stoickova. Mozda sam malo vise naginjao na Bugarsku.

Piksi kao selektor ništa nije doneo ovo timu. Odbrana nam je nikada gora i skoro na svakoj utakmici primimo gol. Nikako da napravi standardnu startnu postavu, atmosfera u timu i nije na nekom zavidnom nivou. Ja sam razočaran njegovim selektorovanjem
Meni se u pocetku svidelo sto igramo napadacki fudbal, pogotovo sto smo imali nekoliko odlicnih napadca, a sa jednim spicem smo uvek zavisili od odbrane, a to nam nije jaca strana. Ovde je problem sto sad izostaju golovi, a odbrana sad tesko moze da izdrzi a da ne primi vise od jednog gola plus sto mislim da su nam golmani takodje slaba tacka. Jos kad dodam da odbrana zna da ima bar 4-5 kikseva, sto je puno protiv ozbiljnih reprezentacija.
Stvarno ne znam kakva je atmosfera u ekipi, posto to ispliva tek ako se ne prodju kvalifikacije. Meni ovako deluje da je ok, ali opet...
 
Sve mi se za sad dopada sto se tice Eura 2024, logo, maskota, vizuelni izgled, Nemci se zaista trude.

E jedino sto mi se ne svidja jeste to sto Panini NECE biti izdavac albuma za slicice nego Topps...
 
Da, nece. A meni je cak drago iz razloga sto im albumi i slicice nisu interesantni. Najvise mi se ne svidja sto na slicicama ili u albumu ne pise gde koji igrac igra. Nema zanimljivih podataka. Meni licno fali grupna fotografija sa pocetka utakmice i da bude iz dva dela. Mislim da bi mogli izbaciti bar dva igraca iz svake reprezentacije itd.
Topps mi se cini mogao da osvezi izdanje.
 
Vučić je uz brojnu delegaciju tokom obilasku stadiona "Kraljevica" bio u pratnji predsednika Uefe Aleksandra Čeferina. Predsednik Srbije je odgovorio na pitanje kad bi moglo da se očekuje neko veće takmičenje u kom će naša zemlja biti organizator i naveo da je za to potrebna bolja infrastruktura i gotov Nacionalni stadion.

"Uputili smo dopis da se igra finale Lige Evrope kad izgradimo Nacionalni stadion, koji će biti gotov do 1. decembra 2026. godine. Potrebna nam je bolja infrastruktura za takmičenja. Više stadiona. Daleko smo od Španije, Engleske, Nemačke", rekao je Vučić.

Predsednik Uefe Aleksandar Čeferin dodao je da je Srbija zasad daleko od organizacije velikih takmičenja. "Ako bude bolje infrastrukture, sve je moguće, zasad teško", rekao je Čeferin.

Posle obilaska stadiona, Vučić i Čeferin će se zajedno uputiti u Leskovac.​

Vučić: FK Crvena zvezda nije za Ligu šampiona, košarkaški klubovi dobijaju više novca od države od drugih evroligaša

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je kako FK Crvena zvezda ne može da bude konkurentna u Ligi šampiona, već je za "Ligu bez briga", odnosno Ligu konferencija, uz povremena učešća u Ligi Evrope. Predsednik Srbije je istakao da prvak Superlige ne može po budžetu da se takmiči sa redovnim učesnicima Lige šampiona.

"Nerviram se, sekiram se, žao mi je… A sad da ih kritikujem? Pa čekajte ljudi, jedan igrač Lajpciga Ćavi Simons, vredi više nego cela Zvezda", rekao je Vučić. Crvena zvezda će na gostovanju kod Jang bojsa igrati presudni meč za ostanak u evropskim takmičenjima i tokom proleća.

Košarkaški "večiti rivali" Partizan i Crvena zvezda, prema Vučićevim tvrdnjama, imaju najveća ulaganja državnog novca od svih učesnika Evrolige. "Mi u košarci imamo šta da tražimo, ne zato što smo mnogo talentovaniji, nego zato što Zvezda i Partizan imaju više para nego bilo koji drugi tim od države. Ni Olimpijakos, ni Panatinaikos, ni Barselona, ni Real Madrid. Niko nema toliko novca od svoje države. Samo da to ljudi znaju. Od njih imaju pravo da traže rezultate, a u fudbalu smo daleko. Simons je 70, 75 miliona evra, to je više nego Zvezdin tim", naglasio je Vučić.

Vučić je naglasio očiglednu razliku u kvalitetu između igrača Lajpciga i Zvezde, te da su Liga konferencija i Liga Evrope rang crveno-belih. "To je mnogo para, a on nije mnogo ni poznat. Gledate one njihove štopere, oni su brzi kao Jusein Bolt. Ne možete da ih obiđete, ne mogu ni najbolji igrači. Daleko smo mi od njih… Nije za nas Liga šampiona, za nas je ona 'Liga bez briga', Liga konferencija, i ponekad da igramo Ligu Evrope. Inače, da skinemo kapu i čestitamo. Gde bod izborimo, to je sjajno", poručio je Vučić.​

Izvor: RTS
 
Tačno sam znao da će utakmica ići ovim tempom. Stojković ipak nije zreo za ozbiljna takmičenja još uvek.
 
Back
Top