gr Grčka 2023: Victor Vernicos - What They Say

Pa kad su slali pesme sa svojim izvornim instrumentima i melodijama ispadali su u polufinalu.
Jeste da te pesme nisu bilo bog zna šta, ali očigledno da gledaocima/glasačima to nije bilo primamljivo.
 
Oni nisu tada ispali zbog tradicionalnih instrumenata, vec zato sto su ti pevaci kriminalno zvucali uzivo….a grcka dominacija sa rezultatima i kada je bila godinama top 10 zemlja je bas bila zahvaljuci tom grckom prepoznatljivom zvuku. Kada je presla na ove americke gluposti, uglavnom nije mogla preci 17. i 18. mesto u finalu
 
Ova Shout Out je za sjesti i plakati, nevjerovatno da je ušla u top 3. Nadam se da su one dve mnogo bolje, ali slažem se sa ovim ranije rečenim da je šteta što su se Grci udaljili od svog zvuka. Jeste, bili su top 10 prethodne dve godine, prošle zbog žirija, ali mislim da bi i publika i žiri voljeli da čuju grčki melos otpjevan kako treba i sa odličnim nastupom.

Oniro mou mi je bila #1 te godine ali nastup je baš slabašan bio (tj. nije ga bilo), a opet je bila u top 10 po publici (kao i Ela) tako da ne bih to uzimao kao 'dokaz' da ne prolazi grčki zvuk više.
 
Grci su jednostavno tad pratili trendove. Muzika iz istocne Evrope je dozivljavala ekspanziju tokom 2000-ih (Arash, t.a.t.u, O-Zone), i to je bio voz na koji su se nakacili. Pesme poput Secret Combination bi sad mnogo losije prosle nego tad.

A za neki karakteristicni grcki zvuk zasto se ne salje, to je najvece pitanje za izvodjace. Ova pesma koja je leakovana je uzasna, na PZE ne bi prosla konkurs
 
Die Together je nešto najlepše na Evroviziji ikada 💙
 
Grci su jednostavno tad pratili trendove. Muzika iz istocne Evrope je dozivljavala ekspanziju tokom 2000-ih (Arash, t.a.t.u, O-Zone), i to je bio voz na koji su se nakacili. Pesme poput Secret Combination bi sad mnogo losije prosle nego tad.

A za neki karakteristicni grcki zvuk zasto se ne salje, to je najvece pitanje za izvodjace. Ova pesma koja je leakovana je uzasna, na PZE ne bi prosla konkurs
Nisam bas siguran da ne bi prosla konkurs lol
 
Bar za mene Helena ce uvek biti NUMBER 1....grcka kraljica koja je ESC uzdigla na jos veci nivo te 2005. godine. Bukvalno je ozivela, naravno zajedno sa Ruslanom i Sertab.
 
Verujem da i kod njih vlada kriza poznatijih izvođača i autora, kao i kod nas. Opet, meni je 1000 puta draže da na ESC-u od njih čujem nešto poput OPA ili Yassou Maria, nego Die together za koju bih, da ne znam, rekao da dolazi tipa iz Norveške.
 
Meni je jasno da ljudi vole onaj njihov karakterističan zvuk, dopada se i meni, ali isto tako mi nije odbojno ako odu sa dobrom pesmom, a koja produkcijom ne vrišti grčki entry. Amandina pesma mi je divna, pevala je ona na engleskom, ili grčkom.

Više mi nedostaje sam jezik, koji je fantazija i zvuči prelepo i u baladetini Despine Vandi i u nekom ultra brzom zaboravnom vrtiguzu, zato mi je bilo drago kada sam prošle godine čuo Kipar, makar i u refrenu. Slažem se i za Onirou mou, def. top 3 grčka ESC pesma.

Nadam se da će ovogodišnja biti bar pristojna, ovaj top 3 isečak je jeziv.
 
Last edited:
Grcka je skrenula sa puta. Nadam se da ce sto pre naci nacin da izadje na pravi put.
 
Baš bih voleo videti Hrvatsku, Gruziju, Latviju malo u finalu, da se malo promeni struktura finala, ne bi bilo loše.. :)
 
Ja baš imam taj neki osećaj da nas čeka dosta iznenađenja ove godine. Tipa flop Skandinavije, uspon Balkana.
 
Back
Top