gr Grčka 2023: Victor Vernicos - What They Say

Skandinavija ove godine nece flopnuti, sve hit do hita...mozda bas Grcku necemo gledati ove godine u finalu
 
E da i Irsku isto u finalu da vidim, Hrvatsku, Gruziju, Latviju, Irsku, Poljsku.. Hajde malo da se "karte promešaju" ... :)
 
Ja sam pravio top10 listu za svaku godinu ESC od kada pratim, tj od 2004.
I dalje su mi top2 Grčka i Kipar i ako već nekoliko godinama uopšte ne gotivim Grčke pesme.
 
Neka pošalju svi dobre pesme, pa će doći do finala. Skandinavija teško da će flopnuti, bar kad su u pitanju Finska i Norveška, čekamo Švedske pesme, a Danska ako odabere ove favorite može bar pristojno proći. Za Balkan ćemo još videti, generalno Rumunija (možda i Grčka?) ne obećavaju. Hrvatska ima finale u džepu sa HD, iako je i Kedžo konkurentan. O Letu 3 ne znam šta da mislim takmičarski. Slušam njihovu muziku godinama svakako, ekscentrični su. Oni bi mi bili neki Rambo Amadeus fazon - nešto što slušam ali nikad nisam video u ovom kontekstu. Imam očekivanja od Slovenije, a priča oko Srbije mi deluje pozitivno i sveže.
 
Meni nije jasno zasto Grcka nije poslala Despinu Vandi u jeku njene najvece popularnosti...
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Skandinavija ove godine nece flopnuti, sve hit do hita...mozda bas Grcku necemo gledati ove godine u finalu
Pod pretpostavkom da će pobediti za koje očekuješ da će pobediti. A opet ni to nije garancija. Svašta može da se desi u maju.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Pod pretpostavkom da će pobediti za koje očekuješ da će pobediti. A opet ni to nije garancija. Svašta može da se desi u maju.
Mada u Skandinaviji baš veliki broj pesama kida
 
Ma nece, nisu Norvezani toliki ludmani ko Belgijanci hahahahaha
 
Grci su jednostavno tad pratili trendove. Muzika iz istocne Evrope je dozivljavala ekspanziju tokom 2000-ih (Arash, t.a.t.u, O-Zone), i to je bio voz na koji su se nakacili. Pesme poput Secret Combination bi sad mnogo losije prosle nego tad.

A za neki karakteristicni grcki zvuk zasto se ne salje, to je najvece pitanje za izvodjace. Ova pesma koja je leakovana je uzasna, na PZE ne bi prosla konkurs
Po meni i
Ova Shout Out je za sjesti i plakati, nevjerovatno da je ušla u top 3. Nadam se da su one dve mnogo bolje, ali slažem se sa ovim ranije rečenim da je šteta što su se Grci udaljili od svog zvuka. Jeste, bili su top 10 prethodne dve godine, prošle zbog žirija, ali mislim da bi i publika i žiri voljeli da čuju grčki melos otpjevan kako treba i sa odličnim nastupom.

Oniro mou mi je bila #1 te godine ali nastup je baš slabašan bio (tj. nije ga bilo), a opet je bila u top 10 po publici (kao i Ela) tako da ne bih to uzimao kao 'dokaz' da ne prolazi grčki zvuk više.
Po meni su i Oniro mou i Ela (posebice) završile prenisko i kod publike, objektivno studio verzije tih pjesama, a posebice instrumentali su toliko brilijantni da ih los vokal, los stage ili bilo sta takvo ne bi smjelo staviti ispod bilo kakvog genericnog pjesmuljka
 
Generalno cujem od dosta ljudi da im je “Oniro mou” bolja pesma cak i od pobednicke “My number one”. (meni ne shvatljivo, al dobro) Sto je jos fascinantnije da je dozivela debakl zbog loseg vokala. I ovo je primer da koliko god imas dobru pesmu, a ne prezentujes je dobro, vokalno i scenski, dozivljavas poraz na ESCu.
 
Generalno cujem od dosta ljudi da im je “Oniro mou” bolja pesma cak i od pobednicke “My number one”. (meni ne shvatljivo, al dobro) Sto je jos fascinantnije da je dozivela debakl zbog loseg vokala. I ovo je primer da koliko god imas dobru pesmu, a ne prezentujes je dobro, vokalno i scenski, dozivljavas poraz na ESCu.
Kako nije bolja? OM je pesmetina, MNO je pesmica, samo pobednička..
 
MNO je pobednicka i to sve objasnjava. Evrovizijski brend koji je i dan danas aktuelan i ta 2005 godina je promenila dosta toga sto se ESCa tice. Nije za dzabe u prvih pedeset godina ESCa proglasena kao cetvrtva najbolja pesma na samom takmicenju. Jedan veliki hit
 
Dobro, ignorisacemo cinjenicu da je bila aktuelni pobednik kad je Congratulations bio odrzan :D Ali da je hit, hit je.
 
Helena je bila bas profi u to vreme njen nastup je bio kao za grammy. Meni je ona njena pesma Mambo bila jos bolja od evrovizijske.
 
Helena je veliki grcki pevac, mnogo je donela Grckoj, jos iz vremena kada je pevala u grupi Antique…velike hitove je ostavila iza sebe. Iako se rodila u Svedskoj i zivela dugo, ona svoju Grcku nije nikada zaboravila i dan danas zivi u njoj. To sto je bila aktuelni pobednik, ne znaci mnogo, Ruslana je isto bila svezi pobednik, pa cak nije bila ni nominovana te godine. Helena sa pesmom i sa tim unikatnim nastupom je osvojila bukvalno Evropu. To je nesto sto se posle nikada niie ponovilo, taj sklad tradicije i modernog, takvog nastupa, jednostavno posle nje niko nije doneo takvu atmosferu na ESCu.
 
Kad Filari obuče neko usko jeleče i u introu zasvira zlatnu frulicu sa dijamantima brilijantima, svi će zaboraviti na Helenu. 🤣
 
Back
Top