nl Holandija 2024: Joost Klein - Europapa

@whisky

Tako je, nebitni su naši ukusi, već isključivo realno treba sagledati stvari i situaciju, posebno što je ovo skoro do samog početka evrovzije bila i delovala kao najneizvesnija evrovzija gde ne postoji pesma koja i po publici i po ziriju je ogroman favorit i da ce apsolutno svem odnosno skoro sve zemlje dati uglavnom 12, eventualno 10 i 8 poena datoj zemlji(ne racunam Ukrajinu i Izrael koji bi dobili dosta poena zbog politike i sa losijim pesmama i vokalima)
 
Meni ovaj deo nije nikako prihvatljiv i već je ozbiljan red flag. Uopšte niko ne priča o ukusima i komercijalnom uspehu pesme itd. Svaka čast na pobedi, meni lično neprimetan pobednik i u skladu sa slabom godinom. To važi za bilo koju pesmu da se u ovakvom scenariju izmigolji do pobede i da jedva pređe 200 poena kod publike, a bilo bi i još manje sa Holandijom u finalu.

Ne treba kalkulisati ni na račun Lazanje koji bi ipak bio opšteprihvaćen pobednik, i to je tako. Ostavimo svi nakratko naše ukuse po strani i sagledajmo realno ovu situaciju umesto da se opet opravdavaju presedani sa jednom 12-icom kod publike.
Meni je veći "red flag" zalaženje u teorije zavere koje se prožimaju kroz forum. Nisam ni rekao da Lazanja ne bi bio prihvaćen pobednik, sem da ne bi, po mom mišljenju, a uzevši u obzir taksativno navedene kriterijume koje žiri treba da oceni, bilo opravdano da bude prvi kod njih. Štavše, utisak je da su maksimalno digli Hrvatsku, a verujem (ne mora biti i stoprocentno tačno) da kladionice iz godine u godinu igraju određenu ulogu i da ih ne zanemaruju ni publika ni žiri, te da bar delimično uzimaju u obzir to, makar u smislu da više obrate pažnje na neke pesme. To sagledavanje "realnosti" iz samo jednog ugla, meni ne pije vodu. Normalno je da nam se nekad pobednik svidi više, nekad manje, ne može nam pobednik uvek biti po meri. Bilo bi mi kritično da je Izrael pobedio u trenutnim okolnostima, pa i Ukrajina donekle, mada su po mom mišljenju, imali vrlo dobru pesmu ove godine, dok bi pobeda Lazanje bila sasvim u redu bez obzira što je ta pesma bila na nekoj sredini moje liste, ni među prvih 10, ni među poslednjih 10. Mislim da je bitno da imamo i glas publike i glas žirija, bez obzira što nam glas žirija možda i manje odgovara nego nekim drugim zemljama. Puko kalkulisanje kad ćemo šta primeniti, na PZE ovako, na ESC onako, nema nekog smisla, samo da bi se zadovoljile nečije želje. A iskreno, idealni sistem glasanja je teško pronaći, pa i ako se nađe na papiru, a ovaj trenutni bi trebalo da je približan idealnom, u praksi stvari ne funkcionišu baš tako i veoma bitnu ulogu igraju politički odnosi i reputacija zemalja.​
 
  • Like
Reactions: FFM
Ko zna, neki su željni pažnje i bacaju drvlje i kamenje na sve što im smeta, ne bi li dobili neki lajk.
 
Duboko se izvinjavam što su se svi izređali i izneli svoje mišljenje i viđenje situacije pa htedoh i ja, i ne mora to formalno željni pažnje u množini ako se na mene odnosilo...
 
Čim je u množini, odnosilo se na više učesnika u diskusijama.
 
Дует који нам је потребан а нисмо знали да јесте
 
Otpratila ga, mora da je došlo do nje ovo sa Tvitera pa htjela da promijeni ploču. Užas. Dobro. Kao da je sramota da neko vidi da ga prati

Elem, izgleda Joost tražio da se ispita još svjedoka pa će se i to desiti pa valjda neće slučaj biti spreman do ovog prvobitno planiranog datuma u junu pa će se na sud tek krajem ljeta ili na jesen. Kako bih volio da se ustanovi da nije bilo ništa vrijedno diskvalifikacije i da ih odere na sudu, ili da mu u zamjenu daju direktno učešće u finalu sledeće godine, bolje im i to nego da ih opelješi u Strazburu!!!
 
Back
Top