nl Holandija 2024: Joost Klein - Europapa

Najpraktičnija odluka bi bila godina pauze. Iz prostog principa, a onda i da se "gospoda" iz E*U-a malo nauče pameti.
 
Čak i onih 58 poena od žirija bi možda bilo i više da je zapravo nastupao za žiri, možda bi se potrudio da otpjeva jače, plus što žiri ne bi imao u glavi misao da će možda da bude izbačen iz igre uopšte.

Drago mi je što kida, prijeti da stigne do 100 miliona preslušavanja na Spoti brže nego Loreen nakon pobjede
 
Jedan od najvećih hitova koje je Evrovizija iznedrila. I to je tako
 
Bez obzira sto mi je pesma onako, moze da prodje i sto mi je on i dalje iritantan kao pojava (na sceni pogotovo), svakako je odluka da bude DSQ preostra.
Ovu situaciju moze on licno da iskoristi na popularnost, a i sama delegacija pa da, ako vec ne sledece godine, onda u nekom narednom periodu da iskoriste "naklonost" EBU u vidu izvinjena. Verujem da se i EBU ogresio sto je skoro bez razmisljanja doneo takvu odluku. Ali moraju da imaju bar adekvatnu pesmu.
A sto se tice za ovu godinu, ne bi pobedio, samo bi mogao da pomogne u ovom slucaju Hrvatskoj, jer bi kod publike tada Svajcarska bila vise zakinuta u odnosu na Hrvatsku. Verovatno dovoljna za preokret.
 
Ja imam drugačiji utisak, da bi više bila zakinuta Hrvatska nego Švajcarska, čija pesma je bitnije drugačija od ove dve. Uglavnom možemo samo da nagađamo šta bi bilo, mada mi se čini da ne bi bilo preokreta u slučaju pobednika, ali da je moguće da bi Izrael u tom slučaju uzeo televoting, po principu dok se tri favorita publike izdele, četvrti, koji najmanje zavisi od ostalih, iskoristi šansu.​
 
A tu je i Ukrajina kao peta.
Zaista bi bilo interesantno videti kako bi se odvijale stvari da je Holandija imala priliku da ucestvuje.
 
Da, i Ukrajinci su tu. Ali svakako mislim da bi se najmanje promenio broj poena Izraelu, pa Ukrajini, iz očiglednih razloga, dok ostali bi se više izdelili. No, ne treba sad ni misliti previše o mogućem ishodu pod drugačijim okolnostima. Sećate se i 2012, meni je utisak da bi Željko mogao odneti pobedu da nije bilo Loreen i da mu babuške u tom slučaju ne bi bile prepreka, tj. da on uzeo više poena od sume koje je Loreen dobila od žirija, dovoljno i od publike, nego babuške, za koje su možda i glasali skoro svi koji su želeli, kao akt koji je na određeni način simpatičan. Ali opet, šta bi bilo kad bi bilo... Definitivno treba imati i sreće pored dobre pesme. Da su neke drugoplasirane i trećeplasirane pesme iz drugih godina bile u ponudi 2011, vrlo moguće da bi i pobedile tada, a ne Azerbejdžan.​
 
Očigledno je da bi nastradao najviše Nemo a ne Lazanja, koji je imao izuzetno jaku bazu u većini zemalja, znači bukvalno bi bio rame uz rame sa Joostom, ostali bi obojica zajedno u top 3 tvt većine zemalja.
Nemu su najčešći domet bili srednji poeni 5-7, što je skandalozno za pobedničku pesmu, bukvalno ničiji favorit.
 
Joost da nam se vrati na Evroviziju za 2-3 godine, ispadne žrtva i pobedi 🤌🏻 (samo da ne bude u istoj godini kad ponovo pošaljemo Bogstraktu)
 
Nemu su najčešći domet bili srednji poeni 5-7, što je skandalozno za pobedničku pesmu, bukvalno ničiji favorit.
Bio je favorit žirija, a dobio i jednu 12-icu od publike iz Ukrajine. Beleži i odlične brojke na digitalnim platformama, što znači da se "The Code" sluša. Prema tome, da je ničiji pobednik, ne stoji. Holandija 2019. je bila i formalno ničiji pobednik, niti je pobedila kod žirija, niti kod publike, štaviše vrlo slične top poene publike ja imala kao sada Švajcarska, a "Arcade" je postala jedna od najuspešnijih evrovizijskih pesama ikada. Nema razloga umanjivati uspeh ovogodišnjeg pobednika.​
 
Pa dobro, Duncan je imao 35 poena više od publike, a ti poeni su svakako napravili razliku. Da je imao isti broj poena od publike kao Nemo ne bi pobedio
 
Ne možemo ni porediti apsolutne brojke, konkurencija je bila drugačija. Nije mi jasno zašto neki pokušavaju da kalkulišu i nekom "dokažu" kako je trebalo da pobedi njihov favorit, a ne favorit i žirija i publike. Šta li bi bilo da je Izrael bio prvi kod publike, kakva li bi tad priča bila...
 
Bio je favorit žirija, a dobio i jednu 12-icu od publike iz Ukrajine.
Meni ovaj deo nije nikako prihvatljiv i već je ozbiljan red flag. Uopšte niko ne priča o ukusima i komercijalnom uspehu pesme itd. Svaka čast na pobedi, meni lično neprimetan pobednik i u skladu sa slabom godinom. To važi za bilo koju pesmu da se u ovakvom scenariju izmigolji do pobede i da jedva pređe 200 poena kod publike, a bilo bi i još manje sa Holandijom u finalu.

Ne treba kalkulisati ni na račun Lazanje koji bi ipak bio opšteprihvaćen pobednik, i to je tako. Ostavimo svi nakratko naše ukuse po strani i sagledajmo realno ovu situaciju umesto da se opet opravdavaju presedani sa jednom 12-icom kod publike.
 
Back
Top