hr Hrvatska 2023: Let 3 - Mama ŠČ!

Pa bar se zena ne bi pitala jer joj sa sinom sve u redu
 
Šteta da je ta pjesma završila kod nekog kog naša publika ne zna. Slušam pjesmu i razmišljam “kad bi ovo pjevala npr Rozga, uhhh”
 
Kao što sam i očekivao, izdvojilo se nekoliko pesama vrednih pažnje (isto očekujem i na našem izboru).
1. Kedžo - meni je ovo nekako najsigurniji izbor. Pesma je moderna, ima taj urbani beat i definitivno ide u korak s vremenom. Ako na to dodamo Damirovu perfektnu interpretaciju, ne sumnjam da će krajnji paket biti i više nego dostojan finala ESC-a. Možda je refren slabiji deo pesme, ali u principu, ne kvari mnogo celokupni utisak.
2. Harmonija - Iskreno "Zima" mi nekako više zvuči evrovizijski nego "Nevera" kojoj negde nedostaje taj neki eksplozivni momenat i jači instrumental. Kako god, ovako nešto bi bio jako zanimljiv izbor, jer ništa slično sa tako karakterističnim etno motivima nismo čuli od HR odavno.
3. Hana Mašić - Predivna balada, ali me brine to što ovako nešto odavno ne pije vodu na samom ESC-u. Emocija, interpretacija, vokal - sve je zaista na visokom nivou, i mislim da bi bi ovo bio jako kvalitetan izbor.
4. Meri Andraković - Ovo ima dosta primesa dance muzike 90ih, koju sam svojevremeno dosta slušao i taj retro momenat me je najviše i privukao kod ove pesme. Uz dobru interpretaciju i nastup i ovo može biti pretendent za pobedu.

Ostalo je većinom za lokalnu upotrebu, a Let 3 imi se ne dopada nimalo, štaviše, mnogo više mi naginje ka "joke" entriju.
 
Ne mora se slati drugačije po svaku cenu, ako je to prilično loše. Eto, Harmonija je dosta drugačija od onog što su slali prethodnih godina.
 
Kao što rekoh, meni se ne dopada pesma Let 3. Tačno je da ništa nije top top, ali to ne mora nužno da znači da treba poslati pesmu koja bi sigurno završila u bottom 3 na ESC-u.
 
Harmonija, Kedžo, Let i možda Đana. Ovo ostalo mlako.

Da nisu potpisali ugovor s gradom Opatija do sledeće godine ozbiljno bih se zabrinuo za učešće komšija na sledećem ESC-u, ovako ćemo sigurno gledati Doru24 pa možda do tada Hrvatska izbaci nešto dobro i pošalje u Beograd.
 
Ma kedžo nikako.

bože kako taj lik ne zna pesmu da ubode a ima i stas i glas.
 
Ne mora se slati drugačije po svaku cenu, ako je to prilično loše. Eto, Harmonija je dosta drugačija od onog što su slali prethodnih godina.
Pa to je isto sranje low kvaliti samo etno paket
 
let 3 može ljudima da zvuči kao treš, videćemo nastup, ali Kme kme može sasvim fino da se upakuje. da idu za Moldaviju bilo bi finale ko kuća. Videćemo šta su spremili oni na Dori kakav nastup, ali to je pesma koja nema šanse da na televotingu ne upadne u TOP 10 u pf ove godine kad ima samo 15 zemalja, sem ako stvarno nisu horor na sceni

još spominju Jugu, od Srbije televoting 10 bar hehe
 
Meni se ta Let3 pjesma ne sviđa, ali ako imaju zanimljiv ili bizaran nastup zašto ne... Ništa se tu ne može reći za prolazak u finale ESCa dok se ne vidi nastup, posebno kad je samo televoting.

Doslovno su oni s downovim sindorom što su vrištali bili u finalu po televotingu.
 
Evo nakon drugog slušanja imam jasnog favorita: Neveru.

I nije isto kao biber 2018, ovo mnogo bolje vozi. Pogotovo uz malo dorade.
 
moram i ja da se složim da mi je Hana na par slušanja zaista dobra.
 
svaka čast borisu subotiću što se povezao sa dimitrovim

mili imaš potencijal..
 
Back
Top