hr Hrvatska 2023: Let 3 - Mama ŠČ!

Harmonija da pobedi, posle da se nabudzi pesma i lagano finale za Hrvatsku, ako ne i neki bolji plasman ako nastup ne manjka
 
Nakon prvog slušanja izdvojio bi slijedeće pjesme:

Damir Kedžo - Angels and Demons
Dosta dobre strofe, refren mi je malo konfuzan. Realno prvi favorit za pobjedu jer vjerujem da će ga gurat

Hana Mašić - Nesreća
Skroz fina pjesma, ugodna za poslušat, najbolja pjesma na hrvatskom od ponuđenih

Harmonija disonance - Nevera
Solidna stvar u njihovom stilu, ako već uspoređujem sa Zimom, meni je Zima bolja, ali nije ni ovo loše, vjerujem da će mi sa više slušanja sjesti bolje

Đana - Free Fallin'
Ništa spektakularno, ali može se poslušat

Meri Andraković - Bye Bye Blonde
Rekao bi da je ovo pjesma koja najmodernije zvuči od svih u izboru. Nije loše

Eto to je to, ostalo mi je bezveznjikavo, Let 3 mi se ne sviđa ovaj put, iako ih inače volim, ova Kme Kme pjesma isto mi nije baš nešto, a ostalo stvarno nije vrijedno spomena, šteta što Eni nema bolju pjesmu jer ona mi je ovako vrlo dobar potencijal.

Sve u svemu slabašan izbor, Kedžo ili Harmonija do pobjede bez nekog filozofiranja pa šta bude bit će
 
Verujem da i to slovo aludira na političku situaciju, na ukrajinskom je šč...
U srpskom jeziku, ovo slovo se sa ruskog jezika transkribuje kao ⟨šč⟩, odražavajući istorijski ruski izgovor tog slova. To može dovesti do zabune, jer ⟨č⟩ u transkripciji može da ukazuje na to da je slovo Щ, u stvari, spoj slova Š i tvrdog Č, što je tačno kod ukrajinskog, ali ne i ruskog jezika, gde je ovaj zvuk uvek mekši.
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Щ
 
pa naravno da govori o političkoj situaciji, likovi bukvalno pevaju o Putinu lol
 
Jao nemojte molim vas, već smo sad sirotinja, do 2024 nećemo imati za Melodije Istre i Kvarnera, kamoli za organizaciju ESC-a
 
Samo da znate da je 2900 zaposlenika HRT-a dobilo po 1000 eura božićnice 🥳 Da znate ako bude nastup od 2 eura 😊 2900 × 1000 = sračunajte sami!

Drage hipotalamuse i marko, prestanite biti esc fanice na vrijeme kao ja i postanite fudbal fanice 🥳
 
Malo mi je sad bolja Eni, ali ipak i dalje najveće razočarenje u čitavom lineup-u. S druge strane, Meri je najugodnije iznenađenje i zaista bravo i za nju i za Borisa Đurđevića, baš se potrudio ovdje, kudikamo više nego za Coloniu prije koju godinu. K tome još Meri izgleda brutalno. Bez obzira na ishod vjerojatno će biti najveći hit s ove Dore
 
Hrvatska ima para, uopće ne bi bio problem organizirat ESC što se financijskog dijela tiče. E sad druga je stvar što je HR mafijaška država i novac se očajno distribuira, pa zbog toga imamo i dosta sirotinje među narodom, ali iluzija je mislit da nemamo para, imamo itekako, više nego ikad čak bi rekao
 
Meni je misterija kako je RTS u kompletnom rasulu i ludilu uspeo uopste organizovati takmicenje 2008...
 
Pa ta Meri je lošija verzija ove pjesme


Ne kužim tu Coloniu, poslali ono sranje na Doru 2020. a ovu pjesmu izbacili par mjeseci poslije
 
Rijetko ko od poznatih pjevača sa ovih prostora da najbolje za ESC u zadnje vrijeme, mada je meni Zidina bila dobra.
 
Last edited:
Nesreća i Nevera su već završile na mojoj playlisti 🤩
Dobra mi je još i BB, ostalo srednja žalost ili užas (izuzev Let3 i Kreše, oni ovise o nastupu)
 
Pa ta Meri je lošija verzija ove pjesme


Ne kužim tu Coloniu, poslali ono sranje na Doru 2020. a ovu pjesmu izbacili par mjeseci poslije
Ovo je odlično i svetlosnim miljama bolje od onog cirkusa sa kojim je nastupala. Sint elektronika je kriminalno potcenjena i nedovoljno zastupljena na Evroviziji, pa bi ovo baš istaklo po mom mišljenju. Ima nostalgičnu melodiju za koju bi se ljudi zalepili, ali zvuči savremeno, a ne zastarelo, a pritom je i sadržajno bliže Kolonijinom opusu.

Nikad neću razumeti izvođače koji prave pesmu posebno za Evroviziju. Dobra pesma >>>> pesma napravljena sa namerom da se nastupa na Evroviziji.
 
Poslusah recap jer nisam u raspolozenju da slusam cele pesme, mislim da je dosta toga zanimljivog tu, ne razumem hejt. Ovako na kratko Blondica mi je najinteresantnija ali videcemo. Baba Vangje sto znaju sta ispada, a sta prolazi na prvo slusanje nek idu u kladionicu mozda nesto dobiju.
 
Pa ovako...

Damir Kedžo - Angels and Demons / Ok, može da prođe...bolji je bio Divlji vetar, al ok..
Meri Andraković - Bye Bye Blonde / Da, može
Martha May - Distance / Ipak ne...
Tajana Belina - Dom / Ne
Đana - Free fallin' / Meni odlična, I like it...!
Boris Štok - Grijeh / Staromodno, nekonkuretno...veliko ne!
Maja Grgić - I still live / Ne
Patricia Gasparini - I will wait / Isto ok, može da prođe...
Krešo i Kisele Kiše - Kme kme / Hrvatski Rambo Amadeus
Eni Jurišić - Kreni dalje / Ništa od ovog
The Splitters - Lost and Found / Ne, nikako!
Yogi - Love at first sight / Ne sviđa mi se!
Let 3 - Mama šč! / Još jedan Rambo...opet ne!
Detour - Master Blaster / Na prvu onako, posle ipak ne...
Hana Mašić - Nesreća / Više za Beo/PZE, al ipak moja podrška, gotivim je inače.
Harmonija Disonance - Nevera (Lei, Lei) / Za mene ne, ništa posebno! Nova himna branitelja...
Barbara Munjas - Putem snova / Neman neki utisak, ne bih ni ovo.
Top of the Pops ft. Mario 5reković - Putovanje / Bzv, tako da ne!

Konačan utisak....
Ispod proseka, ali nije totalna katastrofa... Kao da je Konstri i ovde ostvarila uticaj, dosta alternative al slabije...više kao Rambo efekat nego sama Konstrakta! Izdvajam Damira, Hanu, Đanu, Meri i Patriciju i to nek bude top moj top 5! Sa ovim ,,imaju" (da, pod znacima navoda jer samo imaju... nisu 100 % sigurne i realne šanse) za finale... Ostalo meh ili nikakvo, sorry...!
 
Back
Top