hr Hrvatska 2024: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Vrlo je simbolično da imamo priliku pobijediti u trenutku kad se slaže najkonzervativnija vlada u povijesti Hrvatske.
ESC dogodine u zagrebačkoj katedrali
A mi kad pošaljemo Prijovićku, ima Penava da pobegne iz Vlade odmah.
 
Ma nikakav masterplan nije u pitanju, to su debili, da uzmeš bilo kojeg forumaša odavde i staviš ga u taj žiri, automatski bi žiri postao stručniji, pojma oni nemaju, mi smo za njih struka za esc realno
 
uz dužno pošotvanje baby boomerima i ostalim ljudima srednjeg i starijeg doba, teško da neko iznad 40 godina može da prepozna šta je evrovizijski kvalitet u 2024. godini. Čast izuzecima naravno, ali ipak u selekcionoj komisiji treba uglavnom da budu mlađi pošto je veća šansa da prate tokove takmičenja.
 
Sve, sve, ali Vodu piti trezan biti? Kako to da bude iznad Lazanje? Nemoguce da su samo metuzalemi bili y konkurenciji?
 
Pa zna se zašto je Vodu piti prošla - izvodili su je HRT-ovi voditelji. Tako to ide
Realno kad zadovoljiš HRT-ove podobnike, pa onda Branimira Mihaljevića & co., anonimuse kojima je bogati tata platio upad na Doru, kćeri i unuke priznatih glazbenika (Lu Dedić)... ne ostane više mjesta za malog nebitnog Marka Purišića iz njegova podruma u Istri pa sve i da ima pobjedničku ESC numeru
 
Ne treba diskriminisati ljude na osnovu godina. Neki i sa 70 godina prate muzičke trendove i dovoljno su stručni da budu u selekcionoj komisiji. Ne mislim na hrvatsku komisiju, već generalno. Treba da budu uključeni ljudi različitih generacija, jer to i jeste festival za skoro sve generacije, pa i stogodišnjake.
 
Evo i po Lazanji woke ratnici po Internetima opleću jer je u green roomu rekao It ain't over till the fat lady sings.
Zašto su ljudi postali toliko glupi? Zašto je tako teško izguglati nešto prije no što se prosereš?
 
Lasagnu je u rezerve stavio stručni žiri koji čine: Željko Mesar (predsjednik žirija), Igor Geržina (glazbeni producent u RJ Glazba HRT-a), Dražen Miočić (urednik programskog kanala HTV 4), Robert Urlić (urednik u Glazbenim sadržajima Hrvatskoga radija), Tomislav Krizmanić (predsjednik OGAE Hrvatska) i Ema Gross (glazbena urednica u Glazbenim sadržajima Hrvatskoga radija).

I kažu da OGAE zna kako Evrosong diše 😂😂😂
 
Pitanje je kako je on i ocenio tu pesmu... Ako jedan oceni dobro, a svi ostali loše, džabe.
 
Ne treba diskriminisati ljude na osnovu godina. Neki i sa 70 godina prate muzičke trendove i dovoljno su stručni da budu u selekcionoj komisiji. Ne mislim na hrvatsku komisiju, već generalno. Treba da budu uključeni ljudi različitih generacija, jer to i jeste festival za skoro sve generacije, pa i stogodišnjake.
Konstraktu su kod nas za pobedu pogurali ljudi 70+ u žiriju, savremenici Marine Abramović.

Mlađa selekciona komisija ju je jedva uvrstila u selekciju, morali smo da imamo 36 pesama te godine 😅
 
Evo i po Lazanji woke ratnici po Internetima opleću jer je u green roomu rekao It ain't over till the fat lady sings.
Zašto su ljudi postali toliko glupi? Zašto je tako teško izguglati nešto prije no što se prosereš?
Pakao, palo mi je na pamet da bi neko mogao krivo to shvatiti.
 
Naravno, postoje izuzeci gde broj godina ne označava nivo muzičke emancipacije.

Ali, GENERALNO, dakle ne uvek nego često bude da stariji ljudi naginju ka nekim zvukovima i konceptima kojima je ESC naginjala iz doba kada su bili mlađi, pre 20tak godina.
 
Ne treba generalizovati. Taj upitni zaključak nije dovoljan da bi se starije generacije koje prate Evroviziju izbacile iz selekcionih komisija i žirija. Festival gledaju i mladi i stariji, i jedni i drugi glasaju. Izvođači treba da prave pesme koje će zadovoljiti kriterijume svih generacija. Mladih može biti za nijansu više i to je to.
 
Back
Top