hr Hrvatska 2024: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Ja ne znam kako ljudima nije čudno kad se žiri zalepi za iste pesme, ajde Švajcarska razumem, ali imamo primere kad se bukvalno zalepe za najrandom pesmu, tipa Albanija 2018, to mi nikad nije bilo jasno lol
 
Ili čak kad masovno odluče da izignorišu pesmu koja apsolutno zvuči kao žiri materijal, Poljska 2016. kao prvi primer, radio friendly + vokalčina, ali ajde, možemo i dalje da se pravimo da glasanje po direktivi i muljanje ne postoji.
 
Ja dugo nisam želeo da verujem u to, čak sam se svađao sa ljudima na starom forumu kako EBU ne namešta pobede i sl, na krv i na nož kao da sam EBU uposlenik LOL

ALI, nakon korone je postalo preočigledno zbog finansijske krize. To je što je.
 
Trenutni odnos nije 50%:50%, več 50,67%: 49,33% zbog glasova ROW (publika dodeljuje 2.204 poena, a žiri 2.146).

@Tetsujin Nije to dobra računica. Ako razumeh, pokušao si da žiri podeli oko 30% (samo 648 umesto trenutnuh 2.146 poena) u odnosu na glasove publike, umesto 30% od neke cele sume, pa si praktićno sveo uticaj žirija na manje od 23% ukupne sume. Ako bi se menjao odnos u procentima, pitanje je kako bi uopšte to bilo urađeno, jer trenutno je akcenat na dodeli poena po ESC skali (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1), pa procentualno kako bude. Npr. ako bi se ukupna suma zadržala i način bodovanja ne bi menjao, jer je to postalo zaštitni znak Evrovizije, već tek na kraju primenili procenti 30% žiri, a 70% publika, mogao bi nastati problem sa zaokruživanjem decimala itd. Treba onda razraditi sistem, a potencijalno bi se samo dodatno zakomplilovala računica.
 
@Miloš ovo je bilo onako da vidim kako bi izgledalo. 100% žirija sam skratio na 30% i zaokružio sam na najveći ili najniži broj ovisno na kojoj je decimali. Vjerojatno bi se taj novi sustav drugačije primjenjivao. Ali mi je bilo zanimljivo vidjeti kakav bi bio poredak da se to zaista uvede s obzirom da se o tome priča još od 2016. Slažem se da se žiriju treba smanjiti utjecaj jer nije u redu da 5 članova žirija ima isti utjecaj kao tisuće ljudi iz neke države. A vjerujem da tu i malo EBU onda ima mogućnost manipulacije ako je potrebno. S druge strane ne bih ukinuo žiri jer bismo se vratili u 2000.te kada su stvarno loše pjesme bile na ESC-u i kada je nekvaliteta dolazila maksimalno do izražaja.

Inače, danas sam čitao članak kako je sve nastalo u vezi BL. Dakle, kada je saznao da ulazi na Doru, cijelu noć mu je zaručnica radila lyrics video da se može sljedeći dan prezentirati jer je Zsa Zsa odustala doslovno dan prije prezentacije pjesama. Nastup je osmišljen u jedan dan i to mu je radio prijatelj koji je i kreativni direktor tima. U Švedsku je poslana doslovno knjiga od 78 stranica u kojoj je u najsitnije detalje objašnjena svaka sekunda nastupa i sa SVT-om su morali za puno toga pregovarati da se realizira. Posebno su ponosni na pirotehniku. Grafiku je radio Tomislav Krajcar koji je godinu prije istu radio i za Let 3.

Sve u svemu mlada ekipa održala lekciju HRT-u kako se radi i priprema za Eurosong. Da su pametni, a nisu, uzeli bi ih sve za stalno.
 
@Miloš ovo je bilo onako da vidim kako bi izgledalo. 100% žirija sam skratio na 30% i zaokružio sam na najveći ili najniži broj ovisno na kojoj je decimali. Vjerojatno bi se taj novi sustav drugačije primjenjivao. Ali mi je bilo zanimljivo vidjeti kakav bi bio poredak da se to zaista uvede s obzirom da se o tome priča još od 2016. Slažem se da se žiriju treba smanjiti utjecaj jer nije u redu da 5 članova žirija ima isti utjecaj kao tisuće ljudi iz neke države. A vjerujem da tu i malo EBU onda ima mogućnost manipulacije ako je potrebno. S druge strane ne bih ukinuo žiri jer bismo se vratili u 2000.te kada su stvarno loše pjesme bile na ESC-u i kada je nekvaliteta dolazila maksimalno do izražaja.

Inače, danas sam čitao članak kako je sve nastalo u vezi BL. Dakle, kada je saznao da ulazi na Doru, cijelu noć mu je zaručnica radila lyrics video da se može sljedeći dan prezentirati jer je Zsa Zsa odustala doslovno dan prije prezentacije pjesama. Nastup je osmišljen u jedan dan i to mu je radio prijatelj koji je i kreativni direktor tima. U Švedsku je poslana doslovno knjiga od 78 stranica u kojoj je u najsitnije detalje objašnjena svaka sekunda nastupa i sa SVT-om su morali za puno toga pregovarati da se realizira. Posebno su ponosni na pirotehniku. Grafiku je radio Tomislav Krajcar koji je godinu prije istu radio i za Let 3.

Sve u svemu mlada ekipa održala lekciju HRT-u kako se radi i priprema za Eurosong. Da su pametni, a nisu, uzeli bi ih sve za stalno.
Bitno je da sada imamo kvalitet na pretek...hahaha gologuzi finac ti je mnogo veliki kvalitet....vecina pesama koje traju kao i ove ostale gluposti koje izlaze van ESCS po mesec dana najvise, cast izuzecima.
 
eurosong nikada neće biti natjecanje ultra kvalitetne glazbe jer u samoj srži to nije.. ali generalno sada je puno bolje nego tada.. uvijek će na eurosongu biti svačega.. finac mi je katastrofa..
 
Jao ima neka budala na Tviteru koji me je bloknuo jer sam rekla da je Bebica u vezi sa ženom i da mu je verenica 😭
Ide okolo i priča i uverava ljude da je BL biseksualan lol. Vrv jedan od mnogih koji ga uhode i šalju sličice koje ne želi sigurno da vidi.
 
U Švedsku je poslana doslovno knjiga od 78 stranica u kojoj je u najsitnije detalje objašnjena svaka sekunda nastupa i sa SVT-om su morali za puno toga pregovarati da se realizira.
Nek neko ovo kaže Duški koja je i dalje ponosna na uspeh "male zemlje Srbije". Tako se radi ako želiš da imaš dobar nastup, paziš na svaki detalj. A ne RTS ofrlje.
 
@Miloš ovo je bilo onako da vidim kako bi izgledalo. 100% žirija sam skratio na 30% i zaokružio sam na najveći ili najniži broj ovisno na kojoj je decimali.
A nije se baš pričalo da se toliko smanji uticaj žirija, to je več besmisleno, možda minimum 30% umesto trenutnih 49,3%, a 70% publika, a ne da bude 30% od trenutnih, odnosno više nego triput da se smanji kao što si ti računao.
 
To smanjivanje glasova žirija je meni besmislena priča. Postoje situacije u kojima je povoljno da preovlada glas publike, a isto tako i situacije u kojima je bolje da preovlada glas žirija, kao ove godine na primer. Samo žiri može da spasi organizovana politička glasanja publike kao što je ove godine bio pokušaj sa Izraelom. E sad, zašto nisu blokirali pobedu Ukrajine na isti način, ne znam.
Definitivno smatram da je glas žirija podjednako važan, ali da bi u budućnosti trebalo malo biti fleksibilnije glasanje. Neverovatno mi je da je žiri bio toliko ujednačen po pitanju Švajcarske (iako smatram da je zasluženo pobedio). Jednostavno 22 zemlje da daju maksimalan broj poena Švajcarskoj liči na dogovor.... Prosto posle covida, nisam imala užitak u gledanju ESCa jer deluje jako isforsirano i lažno. Da ne pominjem kladionice koje bukvalno diktiraju pobednika pa i top 10, 3 meseca unapred. Nedostaje mi neizvesnost.
 
Baby Lasagna je dobitnik nagrade za najupečatljiviju odeću "You’re A Vision Award 2024". Prethodne dve godine, dobitnici su bili Sheldon Riley (Australiija 2022) i Käärijä (Finska 2023). Ova nagrada je naslednica Barbara Dex nagrade za najgore odevenog takmičara, ali se sada dodeljuje najupečatljivijoj odeći kako bi se proslavila kreativnost i raznolikost i ide kandidatu koji je zapeo za oko većini.

Drugo i treće mesto pripalo je predstavnicima Irske i Holandije.​

8BSXzYU.png
 
@Miloš ovo je bilo onako da vidim kako bi izgledalo. 100% žirija sam skratio na 30% i zaokružio sam na najveći ili najniži broj ovisno na kojoj je decimali. Vjerojatno bi se taj novi sustav drugačije primjenjivao. Ali mi je bilo zanimljivo vidjeti kakav bi bio poredak da se to zaista uvede s obzirom da se o tome priča još od 2016. Slažem se da se žiriju treba smanjiti utjecaj jer nije u redu da 5 članova žirija ima isti utjecaj kao tisuće ljudi iz neke države. A vjerujem da tu i malo EBU onda ima mogućnost manipulacije ako je potrebno. S druge strane ne bih ukinuo žiri jer bismo se vratili u 2000.te kada su stvarno loše pjesme bile na ESC-u i kada je nekvaliteta dolazila maksimalno do izražaja.

Inače, danas sam čitao članak kako je sve nastalo u vezi BL. Dakle, kada je saznao da ulazi na Doru, cijelu noć mu je zaručnica radila lyrics video da se može sljedeći dan prezentirati jer je Zsa Zsa odustala doslovno dan prije prezentacije pjesama. Nastup je osmišljen u jedan dan i to mu je radio prijatelj koji je i kreativni direktor tima. U Švedsku je poslana doslovno knjiga od 78 stranica u kojoj je u najsitnije detalje objašnjena svaka sekunda nastupa i sa SVT-om su morali za puno toga pregovarati da se realizira. Posebno su ponosni na pirotehniku. Grafiku je radio Tomislav Krajcar koji je godinu prije istu radio i za Let 3.

Sve u svemu mlada ekipa održala lekciju HRT-u kako se radi i priprema za Eurosong. Da su pametni, a nisu, uzeli bi ih sve za stalno.
Pa RTS je verovatno poslao mejl da zele sve isto kao na nacionalnom finalu samo bolje, i onda moljakali kad su stigli na probe da bude manje sirokih kadrova. To je verovatno sve sto su uradili. Na svu bedu oni su jos i aljkavi, a onda i besramni posto slave ulazak u finale sa 0 truda i 0 para. A mi smo najludji posto smo im verovali da ce nas dovesti na levu stranu tabele.
 
Baby Lasagna je dobitnik nagrade za najupečatljiviju odeću "You’re A Vision Award 2024". Prethodne dve godine, dobitnici su bili Sheldon Riley (Australiija 2022) i Käärijä (Finska 2023). Ova nagrada je naslednica Barbara Dex nagrade za najgore odevenog takmičara, ali se sada dodeljuje najupečatljivijoj odeći kako bi se proslavila kreativnost i raznolikost i ide kandidatu koji je zapeo za oko većini.

Drugo i treće mesto pripalo je predstavnicima Irske i Holandije.​

8BSXzYU.png
Da li je ovde kriterijum kao za Barbaru Deks ili nesto drugo?
 
Pa upravo napisah u postu koji si citirao :) Ne glasa se za najgoru odevnu kombinaciju, već najupečatljiviju, a na glasačima je da odluče šta je to za njih. Za nekog je možda to i neka jednostavna odeća koja se dobro uklapa uz nastup, ali češće odstupa od toga, što se i vidi po rezultatima.
 
A dobro. Jer da se ove godine dodeljuje za najgoru odecu, mislim da bi bilo bar jedno 7-8 kandidata.
 
Back
Top