is Island 2023: Diljá - Power

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,480
Points
118
Ga3JtRo.png

Islandski javni servis RÚV je predstavio učesnike festivala "Söngvakeppninni 2023". Polufinalne večeri su 18. februara i 25. februara, dok je finale 4. marta. U polufinalu svi pevaju na islandskom jeziku, dok u finalu mogu da biraju verziju sa kojom bi želeli da nastupe i u Liverpulu. Po dve pesme iz svakog polufinala prolazi u finale, tako da će se tamo naći 4, s tim da organizator zadržava pravo da još jednu uvrsti u finale kao petu. Sve pesme sem "OK" imaju englesku verziju.

Domaćini šoua biće Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir, Unnsteinn Manuel Stefánsson i Sigurður “Siggi” Þorri Gunnarsson.

Pesme preslušajte klikom na naziv pesme.

1. polufinale, 18. februar
2. polufinale, 25. februar

POBEDNIK: Diljá - Power


7djeCvI.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Mrm
CELEBS je jedna od najboljih numera koja se pojavila ove godine, a i šire! 🤩😎💣
Ako Celebs ne budu u Liverpulu, otkazujem smeštaj, cepam karte i ne predajem za UK vizu!!



I prihvatam obe verzije, engleska za nijansu bolja!

CELEBS! 💥
 
Meh selekcija.

Tri (meni) odlične koje definitivno vredi poslušati:

Diljá: :is: Lifandi inni í mér :gb: Power
Kristín Sesselja :is: Óbyggðir :gb: Terrified
Silja Rós & Kjalar :is: Ég styð þína braut
 
Doomsday dancing through the dawn
Pump up the pretense there's nothing wrong
Doomsday dancing on the floor
Keep it moving
Keep it moving...

🇮🇸 😎💣💥💪🤩✌️🇮🇸
 
Zaista očaravajuća kompozicija, vokalizacija on point, slušam već nekoliko puta i svakim slušanjem je sve bolja i bolja. Definitivno vrijedno ESC pozornice.

Pričam o Bragiju i Sometimes the world’s against you, btw.
 
Bacio sam uho na islandsku konkurenciju i standardno nista specijalno, ali imaju 3 dobre pesme.
Dilja ubedljivo najbolja i bez rasmisljanja bih je poslao u Liverpul. Poznavajuci njihov ukus, pre ce poslati neki proljev.
Izdvojili su mi se jos Bragi i Kristin Sesselja.
 
@Marko

Ne preteruj sad ozbiljno... Isključen sam sa naše teme, po meni potpuno nepravedno, ali dobro...sad me uvlačiš ovde... 😐
 
Meni nijedna pesma od ovih ponuđenih nije preko 4/10 😥 Sve su mi ispodprosečne.
 
Uzas....da ima pravde Island zadnje mesto u polufinalu....ove pesme su mi gore i od one narikace iz Albanije.
 
  • Angry
Reactions: Mrm
Ništa posebno u konkurenciji, Bragi mi je korektan, ostalo upitno i za lokalnu upotrebu...
 
Izgleda da Tiril potpisuje pesmu od one Kristine
 
Poslušah detaljno samo engleske verzije i ima tu više finih pjesama, ne znam zašto generalno posvuda negativni komentari na selekciju.

Silja Ros i Kjalar s Together we grow su baš dobri, baš neobična pjesma koja se sjajno gradi, instrumental je jako zanimljiv, a kombinacija vokala baš paše.

Bragi - Sometimes the world’s against you mi je ono, sigurica, to kod mene uvijek prolazi. Siguran sam da bi se i @Djole89 svidjela 😁

Dilja - Power isto dobra, kao i Kristin Sesselja - Terrified.

Taj neki top 5 zatvaram sa Siggom Ozk - Dancing lonely, fino i slatko.

Ostalo me se nije dojmilo.
 
Pa ne spominje se ni kod Milosa97, a njemu ne places na post :(
 
Pa ne spominje se ni kod Milosa97, a njemu ne places na post :(
Dilja je stvarno odlična.. :)
Ali odmah iza Celebs..
Ti ne voliš taj dance 80s style? :)
 
Back
Top