Istorija nacionalnih izbora

Da,bili su u vezi tada,a ona se kasnije udala za bubjara Nenada Šarića.Nažalost i Rajko su iz te postave sada pokojni. :(

Slovenci su jedini koji u tih 5 godina kad se moglo glasati za svoje nikad nisu maksimalan broj bodova tj 7 dali svom predstavniku.
 
Mada meni nije jasno da li je 1985. uopšte održana Jugovizija? Neki govore da jeste u Splitu i da je pobjedila Zorica Kondža sa pjesmom Pokora. Mada meni to više djeluje kao dezinformacija jer nigdje nema podataka o tome, o učesnicima te Jugovizije itd. A i ona je s tom pjesmom kasnije te godine učestvovala na Splitskom festivalu:


 
Evo i pobedničkog nastupa Novih Fosila - fejk pad na kraju je baš simpatičan. :giggle: Ovaj snimak sam pokušao da upscale-ujem, sredio malo zvuk, ali snimak je priločno oštećen. Dobro da je i to sačuvano u arhivi RTS-a (tadašnjeg RTB-a).

 
Kao sto je bio hit "Hajde da ludujemo" pa smo u skoli izvodili tu koreografiju u ucionici sa uciteljicom.

Inace, nacionalna finala sam intezivnije poceo pratiti od 2018. Inace, 2007. sam ispratio spansko NF na TVE i bas mi je bilo zanimljivo. "I love you mi vida" od D'Nash je pobedila, ma da sam ja navijao za Mirelu i pesmu "La reina de la noche".
 
Kakav nam je hit tada među decom bila Ja sam za ples, glavna pesma rekreativne nastave 😁

Mislim da je to uopšte prva pesma čiji sam tekst naučila napamet 😅
So cute!
 
A duo Andrea i Tomica s Jugovizije 1987 su inače tetka i stric Bojana Jambrošića.

 
Inače pesme sa ove Jugovizije su po prvi put u istoriji održavanja jugoslovenskog izbora za Pesmu Evrovizije objavljene na nekom nosaču zvuka. Jednu polovinu je objavio PGP-RTB (@Andrej bi mogao da nađe plejlistu sa YT) a drugu Jugoton (možda je bilo preklapanja pa neke pesme i nisu bile objavljene). Evo Jugotonove kompilacije na Spotify:

Tereza je pevala za Beogradski TV Centar - Pesma Sanje Ilića, i dalje je rado izvodi na koncertima.
 
Zagreb je imao čak 6 predstavnika, dok su Skoplje, Novi Sad i Priština imali po 2,a ostali su imali 3.

Sjećam se da me je na youtube-u jedan tip ubjeđivao da je u grupi Familija (grupa inače specijalno spojena od 5 pjevača) pjevao Dado Topić, a nije nego Goran Milošević.
 
Ovo je isto bila jaka Jugovizija po imenima - ja sam sve mislio da je to bila 1986, verovatno zbog Brene. :love: I za 1986. ću napraviti simulaciju naravno, iako nema sačuvanog snimka glasanja. :(
 
Ustvari 4 pjevača je pjevalo tu pjesmu: Meri Cetinić,Goran Milošević,Janez Bončina i Slobodan Kovačević (koji je i autor pjesme).

Ovaj muški glas nakon Meri:

 
Goran Milošević, brat Slađane Milošević? 😯 Prvi pevač Generacije 5?
 
Ustvari prvi pjevač Generacije 5 nije bio Goran Milošević nego Jovan Rašić,inače otac Sajsi MC.
 
Evo snimka glasanja sa Europjesme/Evropesme 2005 sa modernim (by me 🤓) scoreboardom. Ovako nešto je RTS trebalo da šalje EBU kao dokaz o nameštanju glasova 2006. Sećam se da je bio u celini emitovan snimak glasanja i te 2006. i prethodne 2005. godine na RTS-u; tj. ono što je poslato referentnoj grupi.

 
Crnogorski žiri izvođačima iz Srbije je dao:

12 - Ana Cvetković
7 - Maja Mitrović
5 - Marija Šerifović
3 - Koktel Bend
2 - Teodora Bojović
1 - Dušan Zrnić

Srpski žiri izvođačima iz Crne Gore je dao:

24 - No Name
22 - Marko Vukčević
9 - Bojan Marović
9 - Andrijana Božović
5 - Stevan Faddy
5 - Marija Božović
4 - Andrea Demirović
 
Pjevači iz Slovenije koji su bili dva puta drugi na Emi, a nikada nisu pobjedili:








 
Ne verujem da bi ijedna BQL pesma od 3 što su slali prošla u finale, da nisu poznati (u Sloveniji) ne bi se pozicionirali tako visoko na EMA/i.
 
Back
Top