Istorija nacionalnih izbora

Uspeo sam nekako da upscale-ujem Ludi letnji ples u FULL HD 50fps, sa zvukom koji je išao na Radio Beogradu. 😰

 
Upscale-ovao sam i Lane, ali nisam baš zadovoljan rezultatom. :(


Još ću neku pesmu sa Evropesme 2006 da obradim, možda Anu Bekutu, Romanu...

Ali ova najava za No Name - :eek:

EVROPESMA 2006 .mpg_snapshot_01.09.59.642.webp
 
Po meni, trenutno šansonjerka br.1



Lara Fabian, koja je predstavljala Luxemburg 1988.godine i zauzela 4.mesto gostuje u Zagrebu 29.4.2024. u dvorani Lisinski .
Karte se prodaju po ceni od 15,194-134,774 u dinarskoj protivvrednosti na sajtu Lara Fabian Tickets. Daleko jeftinije karte, kojih je ostalo još vrlo malo, su za koncert u Budimpešti. Koštaju od 9949-47 171 dinar. prvo sam pomislila da je niža cena jer dvorana u Budimpešti prima 12 500 posetilaca za razliku od Lisinskog kome je kapacitet 1841 mesto, ali onda sam videla koliko koštaju karte za koncert u dvorani u Bukureštu koja prima 2500 posetilaca, dakle 700 više nego Lisinski.
Za koncert u Bukureštu 21.aprila 2024., karte koštaju od 10 294-27 112 dinara.
 

Da mi je da još jedared Nanne zapeva na MF, pa mogu snom pravednika... 💖 😌

@Djole89 ti volis country, da li ti se dopada Cookies n Beans sa MF? :)
 
Last edited:
Večito pitanje - koji je najbolji nacionalni izbor?

Teško je reći generalno s obzirom da varira od puno faktora - organizacija, kvalitet pesama, dužina, generalni hajp...

Ono što je merljiv kriterijum jeste kvalitet pesama na osnovu prosečne ocene na EurovisionWorldu date od strane fanova.

Treba ipak razdvojiti u tri kategorije - malo finale (od 5 do 9 pesama), srednje finale (od 10 do 13) i veliko finale (14+ pesama)

NAPOMENA: Računaju se samo pesme koje nisu pobednička s obzirom da se kvalitet izbora ogleda o konkurenciji, a ne pobedničkoj pesmi.

za prošlu godinu rezultati su ovakvi:

2023-1.webp
2023-2.webp
2023-3.webp

REJT - Prosečna ocena pesama u finalu izbora
BR - Prosečan broj datih ocena u finalu izbora
NP - Broj pesama u finalu

Dakle, u domenu manjih izbora prošle godine najbolji je bio Benidorm Fest :es:, u domenu srednjih Melodifestivalen :se: i u domenu velikih čuveni Sanremo :it:


LINK: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vv1N4xUd6bOi5gJVQiAi0xEbsgJUsdXqAFVE0RDWAhg/edit?usp=sharing
 
Malo mi je besmisleno ovakvo rangiranje...Uz dužno poštovanje Ircima, ali malo je smešno da imaju skoro pa istu prosečnu ocenu kao Italijani (ili PzE). Manje pesama znači manje izbora, pa onda ocenjuješ jače nešto što bi u brojčano masovnijem SR finalu zalepo za patos (ili negde blizu).
 
Malo mi je besmisleno ovako rangiranje...Uz dužno poštovanje Ircima, ali malo je smešno da imaju skoro pa istu prosečnu ocenu kao Italijani (ili PzE). Manje pesama znači manje izbora, pa onda ocenjuješ jače nešto što bi u brojčano masovnijem SR finalu zalepo za patos (ili negde blizu).
tačno, zato sam i odvojio u kategorije
 
Da, bilo bi gore da su ostavili samo po ocenama, jer neka izdanja zaista nisu za poređenje, čak i kada se u obzir uzme subjektivni doživljaj.
 
Broj pesama u izborima 2023. (izbori u celini, finale + polufinala) koje imaju ocenu preko 4.5 (jako visoko rangirane pesme)

8x
Norveška :no:

7x
Italija :it:

5x
Švedska :se:

4x
Belgija :be:
Srbija :rs:
Španija :es:

3x
Albanija :al:
Estonija :ee:
Finska :fi:
Litvanija :lt:
Portugalija :pt:
San Marino :sm:

2x
Hrvatska :hr:
Irska :ie:
Malta :mt:
Poljska :pl:
Rumunija :ro:
Ukrajina :ua:

1x
Češka :cz:
Danska :dk:
Island :is:
Letonija :lv:
Moldavija :md:
 
Je l' se to Andrija Jo distancira od Oči meduze? Lol. Nema pesme na Spotify-u odavno.
 
Da li je ovo možda i najlepša boja sa svih NF ikad? :)


 
Back
Top