Istorija nacionalnih izbora

Ja sam uvek pisao da je potcenjena bila prošle godine. Da sam se ja pitao u finale bi išli i Savo i Angellina.
 
Najednom sam se sjetio ove predivnosti. Najbolje što je ikad proizašlo s onog očaja od malteškog izbora 💞

 
Shvatio sam inace da nikada nisam gledao proglasenje pobednika jer me je majka oterala u krevet lol


I tek sada nakon 17 godina sam video kako je to izgledalo i moram reci tragikomicno. Ko je mogao i da pomisli da je to zemlja koja ce te godine pobediti na ESC.

Od pogubljenih voditelja na ivici svadje, Duske koja pročita glasove publika za 12 sekundi i jedne opste haotičnosti gde se ne zna ko ulazi, ko daje nagrade ko prima, voditelja koji prekidaju Marijin govor i upadaju joj u rec do na kraju Verice Serifovic koja ulece da grli Mariju lol

Sve u svemu komedija
 

napravih plejliste najboljih pesama sezone nacionalnih izbora zadnje 4 godine (pesme koje na Eurovision World imaju prosečnu ocenu preko 4.0)

mislim da je kul način da se preslušaju pesme ranijih godina, onaj ko je pratio da se podseti, a onaj koji nije da potencijalno otkrije nešto što će završiti na plejlisti.
 
Last edited:
2021: 86 pesama
2022: 150 pesama
2023: 146 pesama
2024: 44 pesama (trenutno)

Što se tiče pesama sa PZE 22 i PZE 23 na listama stanje je ovakvo

PZE 22:
Angellina - Origami
Boris Subotić - Vrati mi
Gramophonedzie - Počinjem da ludim
Ivona - Znam
Julija - Brzina
Julijana Vincan - Istina i laži
Marija Mikić - Ljubav me inspiriše
Sara Jo - Muškarčina
Zoe Kida - Bejbi
Zorja - Zorja

PZE 23:
Angellina - Lanac
Boris Subotić - Nedostupan
Filip Baloš - Novi plan drugi san
Hurricane - Zumi zimi zami
Ivona - U noćima
Mattia i Angela - Novi svet
Nađa - Moj prvi ožiljak na duši
Princ - Cvet sa istoka
Savo Perović - Presidente
Stefan Shy - Od jastuka do jastuka
Zejna - Rumba


Takođe je i Hristina - Bedem na listi za pesme iz 2024.

Ma Elsa Lila tu, stvarno, vidi.. 😌
poređane su leksikografski na osnovu država, pa su prve na plejlistama pesme sa FiK/a (Albanija)
 
Shvatio sam inace da nikada nisam gledao proglasenje pobednika jer me je majka oterala u krevet lol


I tek sada nakon 17 godina sam video kako je to izgledalo i moram reci tragikomicno. Ko je mogao i da pomisli da je to zemlja koja ce te godine pobediti na ESC.

Od pogubljenih voditelja na ivici svadje, Duske koja pročita glasove publika za 12 sekundi i jedne opste haotičnosti gde se ne zna ko ulazi, ko daje nagrade ko prima, voditelja koji prekidaju Marijin govor i upadaju joj u rec do na kraju Verice Serifovic koja ulece da grli Mariju lol

Sve u svemu komedija
Ko beše Miki Perić ne mogu da se setim? xD
 
Pomislio sam da nije glumio u Mješovitom braku.
 
Back
Top