Istorija nacionalnih izbora

U MF 2013. kada je jedini put pobedio neko ko je otišao u AC, ESC je bio u Malmo baš, da li će se to ponoviti možda baš ove godine? :eek:

Inače, Robin Stjernberg koji je pobedio je jedva prošao i duel u AC! Bio je u duelu sa Martin Rolinski koji je dobio 95 930 glasova, a Robin je osvojio 98 105 glasova i tako otišao u finale, ostalo je istorija!

 
Živote, kako je bolno što ova pjesma ide u temu Istorija... 😭




Sara moj drugi finski ožiljak na duši nakon Mikka. Mada, on je barem dobio ok alternativu u vidu Softengine pa ajd'

 
N časove solo pevanja, pa neka dođe...vrata su joj otvorena..
 
Pa ono, nije ona kriva zbog svih tehničkih problema. Jadna.
 
YLE joj, osim gašenja baklje, podmetnuo i loše vokaliziranje 😭
 
Hello :se:, hello :au:! 👋

Kako je Neda pokušala da nas ugura u taj ESC JURY CLAN! 😍
 
Da li smatrate da su nacionalni izbori koji imaju polufinala ili koji bar traju više noći (poput Sanrema) mnogo interesantniji nego oni koji se završe istu noć?

Nekako mi je utisak da je to, ne uvek, ali jako često slučaj iz razloga što prvo vidimo nastupe i imamo vremena da ih svarimo i ishajpujemo pre nego što se za većinu njih razočaramo što nisu pobedili.

Takođe, umesto samo jedne napetosti (proglašenje pobednika) imamo čitave tri (proglašenje finalista iz oba polufinala + pobednika).

U slučaju Sanrema polufinala bi recimo bili rezultati na kraju svake noći, što je opet dovoljno da održava napetost.
 
Ali ako je klasično nf od tri noći, 2 pf i finale, najbolje je 10 pesama po polufinalu i 5 ili 6 po pf idu u finale... To mi je optimalno i ok..
 
Ali ako je klasično nf od tri noći, 2 pf i finale, najbolje je 10 pesama po polufinalu i 5 ili 6 po pf idu u finale... To mi je optimalno i ok..
zavisi od kvaliteta pesama, ali u suštini da otprilike za većinu njih. Kao FdC i Eesti Laul.
 
Upcale-ovao sam nastup Ane Nikolić sa Evropesme 2006, link sa YT neću stavljati, jer ne verujem da će opstati; ova na Vimeu (Vimeo po difoltu pušta u 580p rezoluciji; u podešavanjima - treba izabrati 1080p 😌)

 
Pesma izašla kroz nos, jedino mi je ova koreografija uvek zanimljiva.

Ali ovo statično kadriranje... Uh.
 
Užas, mada je teško i ne flopovati kada je takva scena i ozvučenje. Još lik koji ulazi da peva adlib 😂 😂 😂
 
Na današnji dan prije 20 godina je održana Evropesma/Europjesma 2004:

1. mjesto


2. mjesto


3. mjesto

 
Back
Top