Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Jalisse moralni pobednik 1997.

Inace, pocetak takmicenja 1997. mi je ispred svog vremena.
 
Verujem da je mnogi smatraju precenjenom, ali meni iskreno je jedna od lepših pesama koja je predstavljala Irsku.
 
Ipak nije izdržao. Mislim, sve je upućivalo na ovo obzirom da mu je stanje već duže bilo baš teško, ali svejedno… nek počiva u miru.
 
Verujem da je mnogi smatraju precenjenom, ali meni iskreno je jedna od lepših pesama koja je predstavljala Irsku.
Nije precenjena, ali verujem da je mnoge smorio isti manir pesama koji su Irci potencirali devedesetih. Meni je ovo jedna od omiljenih evrovizijskih pesama tog doba.
 
Ovako smo mi izglasali tu godinu:

1. Italija 96
2. V. Britanija 95
3. Irska 63

Sto mi je interesantno Filhy, Andrej i ja smo imali isti TOP 3 kao na kraju glasanja, stim sto smo imali na razlicitim pozicijama.

Filhy 12p Ita 8p VB 10p Irska
Andrej 10p Ita 12p VB 8p Irska
Tinte 8p Ita 10p VB 12p Irska
 

Attachments

  • 1997.jpg
    1997.jpg
    243.2 KB · Views: 10
Na danasnji dan pre 9 godina:


Joj greska, ovo je bilo 6. maja.
 
Last edited:
TOP 3 je ovako:

1. Holandija 112
2. Madjarska 92
3. Svedska 88

Meni je najslabija Evrovizija u poslednjih 20 godina.
 
Vrlo zanimljiv dokumentarac.

Wow.
Taj rasizam zapadne Evrope osećamo već godinama, ali ovako prikazano deluje zastrašujuće...
Čist kapitalizam i rasizam prikriven dobrim marketingom 😔



Jedino možemo biti ponosni na Srbiju. I na Marijin nastup i na našu organizaciju 2008.god...
I sada na PZE kao mali kulturološki šok, sa Afrosrbima, Romima i svim LGBT izvođačima...
 
Na danasnji dan pre 9 godina:


Joj greska, ovo je bilo 6. maja.
Da, na Đurđevdan je bilo prvo polufinale, sjećam se da sam zaginuo na nekoj slavi, sprdnja bila dobra i ja nisam ni primijetio koliko ima sati tako da sam bukvalno otrčao kući da bih stigao na vrijeme ali već su prve 2-3 pjesme bile otpjevane... :D
Za sve ove godine otkako pratim takmičenje ne pamtim da je tako rano počela Evrovizija, pri tom ne mogu doći sebi od spoznaje da je od tada prošla skoro
cijela jedna decenija, Džizs!

Meni je najslabija Evrovizija u poslednjih 20 godina.
I meni isto, zapravo pjesme mi u globalu i nisu bile toliko loše no mahom generične su bile, nego sam više ostao ravnodušan na tu godinu iz razloga što Srbija nije učestvovala i apsolutno mi je za sve ostale bilo svejedno ko će kako proći, čisto rekreativno sam ispratio k'o da nisam fan već običan gledalac.
 
Maltene 2023. ce dosta izgledati kao 2014. zbog toga sto ima 37 ucesnika. Slicnosti u zemljama ucesnicama po grupama:

-Big 5
-sve 5 Skandinavske zemlje prisutne
-Belgija i Holandija
-4 zemalja centralne Evrope
-sve 3 Balticke prisutne
-tri bivse Jugoslovenske zemlje ucestvuju

Razlike:
-Irska, Portugal, San Marino, Malta i Izrael prisutne u oba takmicenja, Australija samo 2023.
-svi Sovjeti ucestvovali 2014, ove godine ne ucestvuju samo Rusija i Belorusija
-od Balkanskih zemalja, Albanija, Grcka i Rumunija prisutne u oba takmicenja, Kipar samo 2023.
-od zemalja centralne Evrope Poljska, Austrija i Svajcarska prisutne u oba takmicenja, Madjarska samo 2014, a Ceska samo 2023.
-od Ex Yu, Slovenija prisutna u oba takmicenja, Makedonija i Crna Gora samo 2014, a Srbija i Hrvatska samo 2023.
 
Na današnji dan prije 34 godine Jugoslavija pobjedila na ESC.
 
Lepa vremena, ali je 1989. definitivno bila jedna od najgorih ESC godina.
 
Back
Top