it Italija 2024: Angelina Mango - La noia

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,263
Points
118
CWaB1sd.png

Italija će predstavnika na Pesmi Evrovizije u Malmeu odabrati na 74. izdanju Sanrema koji će se održati od 6. do 10. februara 2024.

Umetnički direktor Amadeus saopštio je spisak velikih imena kojima će se pridružiti 3 najbolja iz kategorije Sanremo Giovani koji će se za svoje mesto na Sanremu boriti 19. decembra na sceni pozorišta Casinò u Sanremu uz direktan prenos na RAI 1 i Raiplay..

Na konkurs je stiglo više od 400 pesama. U poređenju sa ovom godinom, takmičiće se 27 "velikih" umesto 22 izvođača, što znači da će uz kvalifikante sa Sanrema Giovani, na sceni Aristona nastupiti 30 izvođača.

Spisak učesnika:
  • Fiorella Mannoia
  • Geolier
  • Dargen D'Amico
  • Emma
  • Fred De Palma
  • Angelina Mango
  • La Sad
  • Diodato
  • Il Tre
  • Renga e Nek
  • Sangiovanni
  • Alfa
  • Il Volo
  • Alessandra Amoroso
  • Gazzelle
  • Negramaro
  • Irama
  • Rose Villain
  • Mahmood
  • Loredana Bertè
  • The Kolors
  • Big Mama
  • Ghali
  • Annalisa
  • Mr Rain
  • Maninni
  • Ricchi e Poveri
Učesnici Sanremo Giovani:
  • Clara - "Boulevard"
  • Vale LP - "Stronza"
  • Bnkr44 - "Effetti speciali"
  • Fellow - "Alieno"
  • Jacopo Sol - "Cose che non sai"
  • GrenBaud - "Mama"
  • Nausica - "Favole"
  • Lor3n - "Fiore D'inverno"
  • Omini - "Mare Forza 9oi"
  • Tancredi - "Perle"
  • Santi Francesi - "Occhi tristi"
  • Dipinto - "Criminali"
Sistem glasanja

Prve večeri nastupa svih 30 takmičara za koje će glasati žiri sastavljen od predstavnika štampanih medija, televizije i web žirija. Javnosti će biti saopšteno koji izvođači se nalaze na prvih 5 pozicija. Druge i treće večeri će nastupiti po 15 takmičara za koje će glasati publika (50%) i radijski žiri (50%). Ponovo će javnosti biti saopšteno kojih 5 izvođača su na vrhu rang liste. Prosek između procenata glasova koji su umetnici osvojili tokom prve tri večeri odrediće opšti rang 30 takmičarskih pesama.

Četvrte večeri svih 30 takmičara nastupa sa obradama tuđih pesama sa italijanskog ili međunarodnog repertoara koje su objavljene do 31. decembra 2023. Glas publike vredi 34%, glas pres, tv i web žirija 33% i glas radijskog žirija takođe 33%. Javnosti će opet biti saopšteno kojih 5 izvođača se nalazi na vrhu liste.

Pete, finalne večeri festivala, nastupa 30 takmičara, za koje će glasati publika, a javnosti će biti saopštena rang lista 30 takmičara na osnovu prethodnih večeri. Prosek procenata telefonskog glasanja i onih ostvarenih prethodne večeri odlučiće kojih 5 pesama ide u superfinale. Tih 5 pesama će biti ponovo izvedene uživo ili će biti emitovani snimci. Glasovi se resetuju i za njih ponovo glasaju publika čiji glas vredi 34%, pres, tv i web žiri sa udelom od 33% i radijski žiri koji ponovo ima svojih 33% udela. Na taj način dobija se pobednik Sanrema i potencijalni predstavnik Italije u Malmeu. Izvođači i njihove diskografske kuće moraće unapred da predaju RAI televiziji obrasce kojima izjavljuju da li su zainteresovani za učešće na Pesmi Evrovizije. U slučaju da pobednik festivala ne dostavi obrazac blagovremeno, RAI zadržava pravo da na Pesmu Evrovizije pošalje izvođača po sopstvenim kriterijumima.

Predstavljena je i scenografija teatra Ariston koju su kreirali Gaetano i Chiara Castelli.

 
Last edited:
Santi Francesi - "Occhi tristi"
😱 Čitam spisak i vidim ovo.
Ovo mi je sinoć izašlo na yt, nisam ni gledao kada je izbačen video, pesma mi se jako dopala i otišao sam da pogledam spisak da li je možda učestovala na fsc-u pošto mi je izvođač poznat, i pošto pesma nije bila na fsc-u stavio sam je na svoj spisak za slanje 😂💀
Bilo bi odlično da prođu na glavni Sanremo🤞
 
^ Non è così male mi je njihova najlepša do sada i nju sam i odabrao za FSC. Na prethodnom izdanju ih je slala Margy.

Pobednici su X Factora, meni deluje da bi mogli da se nađu u glavnoj selekciji.
 
😱 Čitam spisak i vidim ovo.
Ovo mi je sinoć izašlo na yt, nisam ni gledao kada je izbačen video, pesma mi se jako dopala i otišao sam da pogledam spisak da li je možda učestovala na fsc-u pošto mi je izvođač poznat, i pošto pesma nije bila na fsc-u stavio sam je na svoj spisak za slanje 😂💀
Bilo bi odlično da prođu na glavni Sanremo🤞

Ucesnici SR su eligible za fsc ali samo ako na kraju pobednik odbije da ide na esc i zapravo ako ni jedna pesma sa SRa ne bude izabrana za esc. Tako da mozda ima nade lol
 
Ne verujem baš da neće biti izabrano nešto sa festivala, ali videćemo.
Mnogo dobrih imena, jedva čekam pesme.
 
Ako dobro pamtim, pobednici su poslednji put odbili odlazak na ESC baš kada se takmičenje održavalo u Švedskoj, pa su poslali drugoplasiranu Francescu (i hvala Bogu što je tako bilo).
 
2014 su interno odabrali Emmu, ali se ne mogu setiti dali su to uradili pre ili nakon SRa
 
Samo u slučaju da pesma nije sa Sanrema, nebitno koja je u pitanju, onda mogu ići regularno, barem što se tiče novijih izdanja. Pesme iz 2016. su učestvovale na NF temi koja je bila u to vreme. Mada mi je još hit situacija iz 2012. kada je Nina menjala pesmu i to potrefila baš L'amore femmina koju neko beše poslao možda čak i na izdanje koje je trajalo u vreme objave vesti. :D
 
Ovo će biti "Bloodbath"... dopadaju mi se i starija imena, a ovaj put i mlađa...čak i SR debitanti... :eek:

Ne, ovo će biti kako sam i kazao, "Ko preživi pričaće"....dugo će se o ovome raspredati...i naširoko....

Očekujte "krvavi februar" na ligurijskoj obali... ❤️

Mnogo je tu onih koji su došli da pucaju na postolje, naoružani do zuba, teško ko će da ustukne, trčaće se trka do poslednje sekunde...ne bio u koži takmičarima....

A mi, pripremimo se i UŽIVAJMO, šta drugo! :love:🙌

31badff873d88a010e3b4a4b664d331574281fad.gif
 
Last edited:
Jooj Ricchie e poveri? Pa oni su bili popularni još dok je Staljin bio živ.

Annalisa, Loredana, Mamud, Irama ❤️❤️❤️
 
Jooj Ricchie e poveri? Pa oni su bili popularni još dok je Staljin bio živ.

Annalisa, Loredana, Mamud, Irama ❤️❤️❤️
Pa i Lori ti je stara škola!

Joj ne vredi, uvek se setim njene pokojne sestre i suze krenu niz obraze... :cry:

 
Mia Martini njena sestra??? Nisam to znao. Nisam znao ni da više nije među živima

E volim ja ReP ali mislim da je vreme šlagera tog tipa prošlo odavno. Loredana je opet neka druga priča
 
Daaa rođena sestra..ima film tragične sudbine Mie Martini u kojem se nalazi i Loredana...moj omiljeni ESC izvođač, legendarna Mia Martini..
 
Back
Top