it Italija 2024: Angelina Mango - La noia

Brividi je pobedila vise zbog Blanka nego zbog Mahmuda, takav utisak imam. Ja se nadam da ce Analisa ili Irama imati svoju godinu. Ko prati Iraminu diskografiju, zna da on doslovno najbolje pesme cuva za Sanremo
 
@Djole89

Ne znam da li si gledao finale kad je "Brividi" pobedio.. Pratio iz noći u noći, glasanja i reakcije, svih glasačkih kategorija? To je najveća podrška na Sanremo festivalu ikad, da ne pričam o reakcijama publike.. "Brividi" je enorman hit.. Blanco je sa malo kontroverzi oko sebe, izuzetno propraćen pevač...
 
Mislim da nisam detaljno ispratio San Remo te godine, ali svakako verujem da su lokalno imalu veliku podršku. Ja govorim o hajpu u kontekstu ESC-a, gde ta pesma nije bila ni približno popularna kao Soldi.

I ja bih voleo Iramu i Diodata u skorije vreme, to su mi dve glavne želje, što se Italijana tiče.
 
Najubedljivija pobeda je proslogodisnja, Mengonijeva, svako vece je bio ubedljivo prvi u svim kategorijama.
 
Ja bih zaista voleo neko novo lice. Bila bi šteta da takva muzička sila šalje svakih par godina istog izvođača.
Pa imas 14 izvodjaca koji nisu nikad ucestvovali na Sanremu.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Sanremo je najprestižniji festival italijanske muzike i samo učešće na njemu se smatra privilegijom i velikim uspehom. Ja mismim da svi oni koji se prijavljuju na taj festival apsolutno ne razmišljaju o tome u kontekstu prođe na Evroviziju.
Apsolutno, što ne umanjuje moje smaranje na potencijalnu pobjedu istog čovjeka 3. put u 6 godina 😄 ali svakako da mu svaka čast kad uspije da upadne na festival svake druge godine otprilike. Nemam ništa protiv njega nego eto, pošto pričamo i o kontekstu ESC-a pa zato ne bih volio da ide opet on ako dobije.

Brividi mi djeluje i dalje kao pjesma koja je i bila popularna i pobijedila na osnovu imena izvođača, meni lično je najslabija njihova od 2011. na ovamo.
 
On od neke jeseni 2019. (Barrio i Rapide) nema uspeh. Album iz 2021. mu je bio flop, Brividi je sa Blankom (iz komercijalnog ugla taj uspeh je vise doneo Blanko, s tim da je Mahmud verovatno uradio vecinski pesmu), i prakticno slusaniji je van Italije nego u Italiji (stari hitovi, Soldi i Barrio), i mislim da nema sanse da se u ovoj konkurenciji istakne, pogotovo na televotingu.
 
Ermal i Patty Pravo!! 😭😭😭😭😭
 
Sumnjam da su odbili sva ova imena ili ce konkurencija mozda biti zaista jaka
 
Malo sam se obradovao kad sam video Gabanija na listi odbijenih

200.gif
 
Sumnjam da su odbili sva ova imena ili ce konkurencija mozda biti zaista jaka
Svake godine je reject lista jaka koliko i sam lajnap, ako ne i jaca. Uostalom, deo njih je i potvrdio prijavu (Arisa npr).
 
Ja isto ne verujem da su svi ovi odbačeni za 2024..nikad se ne prijavi toliko poznatih, NIKAD, pogotovu ovih baš starijih, jako dobrih i čuvenih pevača..
 
Bas se radujem ovom SanRemu.
Ovo sa listom odbijenih mi deluje pomelad fake, samo zbog Jalise.
Tek sam sad skontala da je Ghali na spisku. Obozavam ga 🤩
Mislim da Mahmood nema preveliku prednost, a I on I IL Volo su dosadili.
 
Jalisse se prijavljuju svake godine od 98 naovamo, ali ih odbijaju zbog nekog sukoba sa RAI koji datira jos sa ESC.
 
Jesam li ja jedini koji nije oduševljen ovogodišnjom listom učesnika?
Jedino za Negramaro mi je drago. Meni su još 2005. bili favoriti kada nisu bili popularni. I Sangiovanni, ali ako bi imao nešto poput Farfalle jer generalno nema neku diskografiju za sada.
Od Renge i Neka u duetu ne očekujem ništa sada. Prošlo je vreme kada su žarili i palili! :D Volim Emmu i Annalisu, ali previše se forsiraju tu. Ima dosta slabih repera, jedino ako neko od njih ipak ubode nešto dobro, pa iznenadi.
Videćemo...
 
Sad ću Filhija moga ja da napadnem, otkud mu pravo da mu se ne dopada lineup, kao velikoj većini nas, ju, ju.. Ts, ts, ts.. Ne zna ni pesmu od Renge i Neka, a procenjuje da mu se neće dopasti, ma sram da ga bude... 😌
 
Back
Top