lv Letonija 2024: Dons - Hollow

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,325
Points
118
PfQeDUD.png

Letonska televizija 12. septembra je raspisala konkurs za takmičenje "Supernova" putem kog će odabrati predstavnika na Pesmi Evrovizije u Malmeu. Konkurs traje do 30. novembra onlajn putem formulara.

Pozivaju se solisti, dueti i grupe sa ne više od 6 članova da se prijave, a strani državljani mogu učestvovati samo kao autori. Prilikom odabira pesama koje su pristigle za Supernovu, komisija će ocenjivati njihovu originalnost, aranžman, poruku i usklađenost sa savremenim trendovima, dok će vokalne sposobnosti muzičara, dosadašnja ostvarenja u muzičkoj industriji i potencijal za uspeh u budućnosti biti od suštinskog značaja.

Spisak učesnika biće objavljen u januaru, a takmičenje će se održati u februaru 2024.​

POBEDNIK: Dons - Hollow

 
Last edited:
Volio bih da se oni trgnu napokon :( mada, ako je suditi po zadnjih par godina, Supernova je pala na baš niske grane
 
Nije, slusaj pesmu:



Mislim da bi ova stvar eliminisala naseg Luku ko od sale iz polufinala
 
Pa nije loša ta pesma.

Bolja nego uspavanka, šta je njima u glavi da misle da je to bilo za Evroviziju.
 
Nije bila loša Hush, bolji izbor bi bila vjerojatno, ali 2-3 okej pjesme na 15-ak koje to nisu je vrlo porazno
 
Sreća pa je žiri ukinut, makar u polufinalu.

Uostalom, otkud da znamo to? Žiri voli razne nebuloze, možda ne bi bili impresionirani Letonijom.
 
Last edited:
Ostaje samo da se mašta šbbkbb.
 
Letonija definitivno nosi titulu najgore baltičke ESC zemlje. Do skora su mi to bili Litvanci, ali kad bolje promislim jedine letonske pesme vredne pomena su: 2000, 2005, 2015 (iako nije bila po mom ukusu skroz, ali u kontekstu ESC-a odlična), 2016. i ova poslednja 2023. Dakle, 5 pesama od 23 učešća, potpuni raspad.

Nadam se da će se ovde naći makar neka dobra pesma i da će imati malo više sreće nego ove godine.
 
I pobednička iz 2002. im je bože sačuvaj; po mom mišljenju najgora pobednička pesma ESC-a, jedino je možda gori Azerbejdžan 2011.
 
I ta je bezveze, slažem se, kao neki loš plagijat Sex Bomb... koja je tad bila planetarni hit ili koju godinu ranije.
 
I pobednička iz 2002. im je bože sačuvaj; po mom mišljenju najgora pobednička pesma ESC-a, jedino je možda gori Azerbejdžan 2011.
Tada je bilo "wow" presvući se 17 puta na sceni. 💀 A pesma je krš neviđeni.
 
Toliko truda ni za šta. Letonija ili Latvija ne znam ni šta je s njima. Meni najlošija zemlja na ESC.
 
Aija je jedna jako kvalitetna pesma, sigurno najbolja letonska godinama unazad i velika je šteta što se nije našla u finalu. Veliki kvalitativni pomak u odnosu na Samantu, Salatu i taj fazon.
 
I pobednička iz 2002. im je bože sačuvaj; po mom mišljenju najgora pobednička pesma ESC-a, jedino je možda gori Azerbejdžan 2011.
Licno mi je jedna od boljih pobednika, za razliku od Estonije 2001, Nemacka 2010, Azerbejdzan 2011, Portugal 2017, Holandija 2019. Jeste da se presvlacila, ali je bar imala scenski nastup.
Imala je Letonija dobrih pesama, samo lose birala. Kao recimo sto su izabrali salatu umesto Aminate.
 
Back
Top