lv Letonija 2024: Dons - Hollow

Meni Dons ne liči na zatvorenika već na nekog ko je pobjegao iz neke ustanove za mentalno zdravlje u ovoj ''bolničkoj'' garderobi lol... 💁‍♂️

Noćas sam ispratio Supernovu jer mi je samo link od tog izbora funkcionisao bez prekida - neviđena skalamerija od pjesama i interpretacija (PZE je druga dimenzija za ono jbt), pobijedila je jedina koja valja i koja bi bila vrijedna finala a i ne pamtim kad sam posljednji put pratio neko muzičko takmičenje a da je toliko bilo očigledno ko uzima, gluvonijem čovjek bi pogodio.

Ova stvar je predobra, vokal moćan i satkan od emocija, volim pjesme u kojima se dočarava nečija životna priča, kontam da će za Evroviziju pripremiti neki kul stejdž i da će promijeniti odjeću ali opet se ne bih kladio u njegov prolazak iako su im sad šanse nikad veće...

Realno, da je ovo predstavnik neke ''zvučnije'' zemlje vjerovatno se finale uopšte ne bi dovodilo u pitanje, međutim Letonija ima slabu tačku a to je televoting, njima su i one ''salate'' bolje bile plasirane kod žirija nego kod publike, s druge strane vjerovatno će biti slabije polufinale (za razliku od onog lani u kom su bili) i stvarno ne želim vjerovati da će ''Hollow'' ostati ispod radara i izignorisana, to bi bila druga nepravda za redom prema njima.

U ovom momentu mu predviđam Alikin scenario - provlačenje sa nekog 10. mjesta a u subotu laganica s obzirom da je kompozicija ozbiljna žiri-bejtara, u tom slučaju me ne bi čudilo da budu u prvih 5 po njihovim glasovima a od publike neka sića što bi svakako bilo dovoljno za top 10.
 
Pristojna pesmica bez ikakvog takmičarskog potencijala. Deluje kao nešto što se snimi čistoda bi se popunio neki album. Ne vidim scenario po kojem će neko glasati za ovo u polifinalu
 
Od onoga što je bilo ponuđeno, ovo mi je najpristojnije, tako da kuul
 
To mi nikad nije bilo dobro opravdanje “najbolje od ponuđenog” jer svakako većina gledalaca vidi samo odabrani proizvod.
 
Naravno, samo sam hteo da kažem da mi nije za nekakav bitan plasman, ali daleko od toga da je loša. A to već zavisi (i) od celokupne konkurencije. :)
 
Pa šta onda treba da pošalju najgore od ponudjenog kao Finci??

Mislim ne razumem haha, ne mogu Letonci da izmisle nešto ne znam ti ni ja šta, ako to nemaju u ponudi, ljudi su glasali za najbolje što je bilo u njihovoj selekciji, koga su to pa imali ove godine Letonci ko bi ušao sigurno u finale i napravio nešto ove godine???
 
  • Like
Reactions: raz
Ma fanovi su uvijek ekstremno kritični kada su u pitanju pjesme i njihov potencijal hahahah, od predviđanja da će Chanel biti u bottom 5 do toga da Gustaph neće proći u finale lol

Neki su pisali da će KEiiNO biti bottom 5 u finalu hahahah
 
Mislim da je ovo jedan lagan midtable u finalu za Letoniju, 14. mesto kao Monika Liu.

Da je prvo pf plašio bih se da ne ispadnu, a ovako u drugom mislim da će skrpiti 50tak poena za prolazak.

Napomena da ovo nije vau evrofanovima, ali da ovo ima demografiju koja će glasati i koja nije ograničena uzrastom.

Šteta za decu, ali će doći njihovo vreme.
 
Last edited:
Zaključio sam da mi je ovo najbolja pjesma koju je Latvija slala na esc. Znam da je 2015. za njih realno najbolja pjesma šta su slali, ali ovo mi puno više paše kad je u pitanju moj ukus
 
Ma nastup ovdje uopće ni ne treba, može komotno biti minimalistički i to je to. Opet, nastup na NF-u nije mjerodavan ionako.

Veći je problem ovdje ipak pjesma koja, iako je dobra, ne znam koliko će se motivirati ljude da glasuju. Već se ovdje po našim komentarima nazire njen ishod - većini nas je dobra, pristojna, ok i slično, ali realno, da li bi itko od nas okrenuo broj da glasa za Latviju?
Nažalost, slično će vjerojatno biti i diljem Europe "jao vidi kako ovaj dobro pjeva, pjesma je baš dobra, solidan komad popa, ali ne glasam za to". Kamo sreće da griješim. Nakon šest vezanih ispadanja su prošli s Aminatom, daj bože da im sad nakon isto tako šest ispadanja Dons donese sreću, ali stvarno djeluje da će biti čupavo, već sad.
Vecini pristojna i dobra, ali Nemanjici NAJBOLJA, bar za sada :)
 
Moram da kažem da mi je nakon nekoliko slušanja ova pesma sve bolja. Svakako mi je bila fina na prvo slušanje i mogao sam da čujem da je iznadprosečna, ali je tip pesme koja dobro stari.
 
Zaključio sam da mi je ovo najbolja pjesma koju je Latvija slala na esc. Znam da je 2015. za njih realno najbolja pjesma šta su slali, ali ovo mi puno više paše kad je u pitanju moj ukus
Dobro je ako je iz 2015, problem je kad je pesma iz 2005.
 
Moram da kažem da mi je nakon nekoliko slušanja ova pesma sve bolja. Svakako mi je bila fina na prvo slušanje i mogao sam da čujem da je iznadprosečna, ali je tip pesme koja dobro stari.
Aminujem ovo, sve mi je gotivnija.

Kad pomenuste 2015. godinu, Love Injected mi je verovatno najdraža ESC pesma ikada. :)
 
Jako lepa i pristojna pesma i odličan vokal.
Zaista bi bila velika šteta da ne prođe u finale, a tamo mu je Top 10 kod žirija zagarantovan, od publike već nema leba.
Samo da potrefe dobar raning order u SFu i može da se nada Fu
 
Back
Top