lv Letonija 2024: Dons - Hollow

Džabe što su zabljesnuli dvaput u zadnji deset godina i to je to, Estonija i Litva barem imaju konstantu
 
Litvanija naročito. Nisu mi uvek među favoritima na ESC i ne ispratim ih detaljno, ali svake godine imaju pristojan odabir na NF.
 
Definitivno najgora Baltička ESC država, volim samo pesme iz 2000, 2005, 2016. i 2023. godine. Ako pridodam i ovu koja mi je dobra, ali me nije nešto posebno dotakla, to je 5 pesama od ukupno 24.
 
Pa vidim svi fanovi hajpaju Litvaniju, a oni nikad da pošalju nešto wow

Oni nisu nikad pobijedili, pa razumijem zašto se favorizuju
 
Litvanci su imali realne šanse da pobede 2020, ali desila se korona. Inače, znatno su se popravili poslednjih godina i šalju stvarno dobre pesme.

Gledam sad ovaj Donsov nenastup iz finala, ono je stvarno nedopustivo. Praktično stao i otpevao u kostimu, koji da je narandžaste boje, izgledao bi kao da je pobegao iz zatvora, a pritom bih rekao i da ga kamera ne voli nešto specijalno. Ovo mora da se menja, inače je gotovo sigurno NQ.
 
Ako je pesma dobra i svidja se publici mozes i stajati kao prut pa cak i falsirati(videli smo to kod Belgije 2017.godine) i proci ces bolje.

Uvek sam za to da je akcenat na PESMI, jer bi se ovo takmicenje drugacije zvalo, dakle ovo je Eurovision SONG contest, ta PESMA Belgije 2017.godine se ljudima dopala iako je ona falširala nevidjeno bila ukočena mislim da i nastup nije bio impresivan, Salvador Sobral 3 minuta stajao nije se pomerio i postavio je rekord evrovzije u tom trenutnku po broju poena(idalje mislim da drži rekord čovek) tako da....
 
Meni je ovde sve korektno. Žiri bi trebao pristojno da odreaguje. Vidim ovo u finalu. Nije me oduvalo, ali svedenost i kulturiška nastup daju dobar paket.
 
Ako je pesma dobra i svidja se publici mozes i stajati kao prut pa cak i falsirati(videli smo to kod Belgije 2017.godine) i proci ces bolje.

Uvek sam za to da je akcenat na PESMI, jer bi se ovo takmicenje drugacije zvalo, dakle ovo je Eurovision SONG contest, ta PESMA Belgije 2017.godine se ljudima dopala iako je ona falširala nevidjeno bila ukočena mislim da i nastup nije bio impresivan, Salvador Sobral 3 minuta stajao nije se pomerio i postavio je rekord evrovzije u tom trenutnku po broju poena(idalje mislim da drži rekord čovek) tako da....
Belgija i Portugal 2017. su od starta važili za favorite, s tim da je Belgijanka flopovala samo u polufinalu, dok je u finalu bila odlična. Verujem da će Dons vokalno biti na nivou, ali činjenica je da nastup praktično ne postoji i iskreno ne verujem da će režija i rad kamera biti dovoljni da istakne pesmu.
 
Ma nastup ovdje uopće ni ne treba, može komotno biti minimalistički i to je to. Opet, nastup na NF-u nije mjerodavan ionako.

Veći je problem ovdje ipak pjesma koja, iako je dobra, ne znam koliko će se motivirati ljude da glasuju. Već se ovdje po našim komentarima nazire njen ishod - većini nas je dobra, pristojna, ok i slično, ali realno, da li bi itko od nas okrenuo broj da glasa za Latviju?
Nažalost, slično će vjerojatno biti i diljem Europe "jao vidi kako ovaj dobro pjeva, pjesma je baš dobra, solidan komad popa, ali ne glasam za to". Kamo sreće da griješim. Nakon šest vezanih ispadanja su prošli s Aminatom, daj bože da im sad nakon isto tako šest ispadanja Dons donese sreću, ali stvarno djeluje da će biti čupavo, već sad.
 
Ja tako rekoh onomad za Raiven, baš tim rečima, da mislim samo da će biti čupavo, kakva je to bujica i lavina krenula..🤭
 

@Djole89


Slažem se da ne uliva možda poverenje da će sigurno proći, ali verujem da on ima šanse da prodje, takodje mislim da ne možemo 3 meseca unapred govoriti da će nastup verovatno biti mlak ili slab, jer opet verujem da su u Letoniji i samo svesni toga da bi za Evrovziji nešto trebalo promeniti kao i Dons koji je bio ogroman favorit i on bi svakako u ovakvoj konkurenciji pobedio sa bilo kakvim nastupom, možda će Letonci usmeriti novac sada za što bolji nastup i kadriranje, a iskreno kažem meni je uvek sve na pesmi, recimo meni je pesma Norveške bila odlična ovako na prvo slušanje dakle samo audio i kod balada ako pevač zaista dobro peva i ne mora to biti ni kič nastup ni neko ludilo i preterivanje, dovoljno je kao Portugalac da izadje ili sećaš se ona Barbara Pravi da pusti glas i otpeva i ako je PESMA dobra proći će, dzaže i dobar nastup ako je pesma smor i ne dopada se ljudima, to eventualno nekada brže pesme mogu na nastup i na foru nahvatati ljude pa da sa možda prosečnom pesmom naprave show i uspeh, kao Moldavija 2017.godine na primer.
 
I prošlogodišnja letonska pesma je bila dobra, pa nije prošla. Dobra pesma ne prolazi nužno ako je kvalitetna, imali smo mnogo primera toga u prošlosti. Jednostavno moraju SVE kockice da se poklope.
 
Dobro zašto mi niko ne reče za ovo juče? Aaaaaaaaa!!! 😭😭😭😭

 
Alika je ZAKON, kakva kuvana, pa još noga?! 😱😌
 
Alika je ZAKON, kakva kuvana, pa još noga?! 😱😌
Zakon cega tacno? Esc zadnjih 10 godina ne pamti takvu neizanteresovanost za sve sto nosi esc i nemanje harizme kao u slucaju Alike
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Nemojte se svadjati i raspravljati ukusi su razliciti za Mrma je ona vrh, za nekoga drugoga nije.

Poštujmo pravo na slobodu mišljenja i govora, lepota i jeste u različitosti, ukusi se razlikuju :)
 
Back
Top