md Moldavija 2022: Zdob şi Zdub & Fraţii Advahov - Trenulețul

Moldavija
Užasan im je revamp, sad mi je pjesma još gora ako je to moguće. Kao istočnjačka verzija onog užasa iz Slovenije 2010.
 
Ni meni nije nikakvo poboljsanje, ali bar to sto izvode je dobro. Za razliku od drugih, koji se bore sa uzivo izvodjenjem, oni su mi konstantni. Meni se pesma ne dopada, ali moram da pohvalim da to sto rade, rade dobro, pa se mogu nadati ulasku u finale.
A spot mi se dopada.
 
Baš loš revamp. Nije trebalo ništa tu dirati.
 
Isto se hvata, krš pesma ostaje krš pesma. Samo su je napravili još većim bućkurišem.
 
12 points from Romania go to Moldova

 
Kućna žurka

Trenulețul

Boonika Bate Toba
 
Prva verzija je definitivno bolja bila ali ovo mi je i dalje medju pesmama koje mi uvek izmame osmeh.

Bolja mi je pesma od "So Lucky" a dosta losija od "Boonika Bate Toba".

Sto se tice plasmana u finale....sve zavisi od nastupa. Ako budu originalni i zanimljivi, proci ce na konto televotinga. U suprotnom, ostaju u pf.
 
I dalje su mi zabavni i ne prebacujem pjesmu kad mi naiđe, ali kada ju krenem uspoređivati s ostalima, ostane mi na dnu.
 
Meni i dalje stvara glavobolju i teško se mirim s time da će se ovakvo sranje vjerojatno ušunjati u finale
 
Realno, jasno je da to što Moldavija i eto Bugarska imaju pesme koje retko koga suštinski zanimaju kao pesme (jer su dated, krš, smaraju itd.) ne znači da ih ne izvode vrlo dobro i da to neće u svom fahu dobro zvučati i zabavno izgledati. I time mogu lagano da pokopaju tipa kraljicu falševa i vikanja Piu, koliko god joj pesma bila fresh, current, bop i sl.
 
Trebali su poslati Misscatylove, a za pravi, dobar treš iz tog dijela Europe se, da je bilo pravde, trebala pobrinuti susjedna Rumunjska ❤️🙏

 
Ne znam koliko ste upoznati sa političkom situacijom u Moldaviji poslednjih godina pa i decenija, možda će vas iznenaditi ali ova numera ima političku konotaciju u neku ruku, ili bar geostratešku, obzirom da govori o upućenost Kišinjeva (Moldavija) na Bukurešt (Rumuniji), a samim tim i EU, Evropu..

Vrv će sad uslediti komentar od Petra da sam dosadan, naporan, smoran... 😌
 
Meni je ovo bilo za finale dok nije izašla nova verzija koja mi je očajna i mislim da nema šta da traži u finalu. Ima zemalja dovoljno koje bi im mogle nagurati finu cifru bodova tvt-a, ali možda i to bude nedovoljno
 
Marko, čitaš mi misli, taman o njima razmišljao 😍 Ne mogu vjerovati da bi mi bili favoriti uz Švedsku, kidaju i dalje, kakva šteta 😔
 
Ne znam koliko ste upoznati sa političkom situacijom u Moldaviji poslednjih godina pa i decenija, možda će vas iznenaditi ali ova numera ima političku konotaciju u neku ruku, ili bar geostratešku, obzirom da govori o upućenost Kišinjeva (Moldavija) na Bukurešt (Rumuniji), a samim tim i EU, Evropu..

Drago mi je zbog njih, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da je pjesma odron
 
Drago mi je zbog njih, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da je pjesma odron
Meni se dopada jer ima težak lokalni prizvuk uz violine, ima delova koji su totalno neeurovizijski, za mene nije odron.. :)
 
Back
Top