md Moldavija 2023: Pasha Parfeni - Soarele şi luna

Moldavija

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,480
Points
118
JZj6HTK.png

„Teleradio Moldova” je stigla do prve faze izbora svog predstavnika na Pesmi Evrovizije u Liverpulu, koja podrazumeva izdvajanje pesama koje ispunjavaju uslove konkursa. Od 60 pristiglih na konkurs koji je trajao do 16. januara, uslove je ispunilo 33 pesme od 32 izvođača. Druga faza podrazumeva audiciju uživo, uz prenos onlajn i na kanalu Moldova 2, koja će se održati 28. januara od 13 časova, putem koje će se glasovima žirija odlučiti ko prolazi u treću fazu, odnosno nacionalno finale. Proglašenje 10 finalista biće istog dana od 18:30, u posebnoj emisiji posvećenoj audiciji. Finale će se održati između 25. februara i 5. marta. U finalu glasaju publika i žiri u odnosu 50%:50%.

SPISAK KVALIFIKOVANIH PESAMA
  1. Formaţia Vele - „Jocul neamului moldovenesc”
  2. Corina Ivanov - „When Love’s Real”
  3. NÖRDIKA - „Skueeze Paradise”
  4. Nihilist & Lisa Nicky - „Final Destination”
  5. NÖRDIKA - „Damn and down”
  6. Victor Gulick - „Let’s Dance”
  7. Donia - „Red Zone”
  8. Surorile Osoianu - „Bade, bădişor, bădiţă”
  9. OL - „Why You Play It Cool”
  10. Adelina Iordachi - „Deja Vu”
  11. Nikko T. - „Destiny”
  12. Y-Limit - „Live in Harmony”
  13. Crista - „Pădure verde pădure”
  14. Sunstroke Project - „Yummy Mommy”
  15. NR 11 - „Adio”
  16. VERA - „Vremea ta”
  17. Massimo Sinceri - „In Questo Domani”
  18. Sasha Bognibov - „My Favourite Schoolgirl”
  19. Rise - „Don’t trumble”
  20. Lisa Volk - „Scrisoare către ţară”
  21. ADA DEEA - „Mystic Rose”
  22. COSMINA - „Indestructible”
  23. Angel Kiss - „Now I Know”
  24. Gesica Sîrbu - „I’m in love”
  25. Aliona Moon - „Du-mă”
  26. Tania Pituşcan - „Mioriţa”
  27. Pasha Parfeni - „Soarele şi luna”
  28. Ricky Ardezianu - „Una rosa rossa”
  29. Harmony Scuffle - „Favourite One”
  30. Valeria Condrea - „We’re now different”
  31. LOLA - „Temperatura”
  32. Diana Elmas - „Miracle”
  33. Nino - „It would be nice”
FINALISTI
Pesme se mogu preslušati na eurovision.md.
POBEDNIK: Pasha Parfeni - Soarele şi luna
 
Last edited:
Uh, zaista nisam toliki mazohista da odslušam 32 pesme moldavskog finala 😂

Pritom je nemoguće predvideti bilo šta jer su im takmičenja shady af i mahom nameštaljke. Ali ne sumnjam da će se kvalifikovati za finale i biti u top 15, ne znam kakvu vudu magiju koriste u Moldaviji, ali očigledno je delotvorna.
 
Uh, zaista nisam toliki mazohista da odslušam 32 pesme moldavskog finala
U finalu će ih biti samo 10, a 33 ispravnih je stiglo na konkurs, samo eto kod njih sve to ide u javnost, iako mogu da većaju i iza zatvorenih vrata.
 
Sprdaj se ti, ali u tih 30 i kusur pesama ima više dobrih pesama nego u svim skandinavskim izborima zajedno.
Hahahahhahaha šta? 😂 Nov sam na forumu, pa pretpostavljam da troluješ.
 
Zaista ima nekoliko finih.
 
Hahahahhahaha šta? 😂 Nov sam na forumu, pa pretpostavljam da troluješ.

Ne trolujem. I ja sam novi ovde, ali pratim izbore i Evroviziju.
Ove godine kako je krenulo, loše pesme u Finskoj, danas prva da valja.
U Norveškoj posle 14 pesama, jedva tri, četiri da valjaju.
Za danske se uopšte i ne nadam. Ko zna kako će biti na Islandu, a pesme na Melodifestivalenu iz godine u godine sve gore.
 
Aliona Moon je zanimljiva ali ne sviđa mi se što se vrte imena, volim novo malo...

Nadam se kasnije ću da poslušam sve pesme.. :)
 
Pa skoro u svim zemljama se ponovi poneko ime, to je normalno. Eto neka pošalju Formaţia Vele ili Surorile Osoianu (lalalaj).
 
Meni bi bilo bzvz da opet idu Sunstroke Project npr, em su bili baš skoro, em ionako više od tog trećeg mjesta svakako ne mogu, ali Pashu ili Alionu bi mi bilo drago vidjeti na ESC-u iako su već bili jednom. Alioni taman 10 godina, kako vrijeme leti, pobogu
 
Poslušao povratnike, Aliona i Pasha odlični oboje, ko god od njih dvoje pobijedi, biće mi drago. Svaka čast, šteta što jedna od ove dve nije u Rumuniji prijavljena.
SSP mi je ništa posebno, nadam se da neće pobijediti
 
I Pasa i Aliona i Sunstroke ce svakako predstavljati Moldaviju na ESC u predstojecim godinama, kome god izostala pobeda sad
 
Kao što rekoh na drugoj temi, definitivno Paša za Liverpul.

Sunstroke Project je baš razočaranje pesma ne vodi nikuda.

Aliona ima pesmu sličnu kao ona Jerry Heil u Ukrajini, ali nisam siguran koliko je to kompetitivno.
 
Pa da, istina, Pashina je konkurentnija, komotno mogu da zamislim da otvara polu/finale ta pjesma. Aliona bi mogla nešto kao S10 da prođe ako bi uklopila nastup
 
Ja bolid nisam pročitao da samo 10 pesama ide u finale, pa sam preslušao sve i bukvalno je par pesama vredno pomena.

Slažem se za Alionu i Pashu, ubedljivo najjače pesme u selekciji. Izdvojio bih još Nihilist&Lisa Nicky - Final Destination.

Sunstroke Project, no tnx, dosta je bilo.
 
Prumoran sam da slušam, poslušao sam samo Aliona Moon i jaaaaako je dobro.. 🤩
 
SURORILE OSOIANU - "Bade, bădișor, bădiță" je isuviše tradicionalno, but damn I love it.. 🤪🤩😍
 
Back
Top