md Moldavija 2023: Pasha Parfeni - Soarele şi luna

Moldavija
Jedina pesma koja mi se bas dopada (prosle godine je bilo vise) je od Rise "Don't tremble". Bas je onako snazna balada. Glas mi se dopada i nadam se (bar meni) da ce biti dobar uzivo.
Ostale pesme koje mogu da prodju kod mene su:
Donia - Red Zone
COSMINA - Indestructible
Gesica Sîrbu - I'm in love
Aliona Moon - Du-mă
 
Evo dovrših konačno i ovo, da se ja pitam u finale od 10 numera pustio bih ovim redom (na osnovu studijskih verzija) :

1. Surorile Osoianu - „Bade, bădişor, bădiţă” 💕💃
2. Crista - „Pădure verde pădure” 👌😍
3. Valeria Condrea - „We’re now different” 😱😭💔
4. Aliona Moon - „Du-mă” 👍
5. Y-Limit - „Live in Harmony” 😎
6. Lisa Volk - „Scrisoare către ţară”
7. Diana Elmas - „Miracle”
8. Corina Ivanov - „When Love’s Real”
9. Sunstroke Project - „Yummy Mommy”
10. Pasha Parfeni - „Soarele şi luna”
 
U znak podrške, vraćam stari avatar. Mislim da je Paša spreman za povratak na Evroviziju.

Naravno, ne pada mi na pamet da preslušavam preko 30 pesama poslatih na konkurs. Ono što mi je pozitivno je konačno veći broj pesama na rumunskom. Poslušao sam par "zvučnijih imena" i pored Paše dopada mi se još i Aliona i Surorile. Sunstroke mi je očaj, i verujem da sa ovom pesmom nemaju šanse za pobedu.
 
Je l' ima nešto kao Supa mint? 😁 Je l' su njih beše iskulirali s poenima jer su Rusi?
 
U znak podrške, vraćam stari avatar. Mislim da je Paša spreman za povratak na Evroviziju.

Naravno, ne pada mi na pamet da preslušavam preko 30 pesama poslatih na konkurs. Ono što mi je pozitivno je konačno veći broj pesama na rumunskom. Poslušao sam par "zvučnijih imena" i pored Paše dopada mi se još i Aliona i Surorile. Sunstroke mi je očaj, i verujem da sa ovom pesmom nemaju šanse za pobedu.
A ja bih baš voleo da promene kurs i da ide balada.. :)
 
Jao Sub pământ... skroz sam zaboravio na taj biser. ☺️

@Petar da, mislim da su bili poslednji te godine.
 
@MilanB

Čudi me da ti se ne dopada Crista - „Pădure verde pădure”!! :love:
 
Nisam poslušao tu pesmu, tako da ne znam. Poslušao sam svega 5 pesama. Ali naziv mi se dopada. :)
 
  • Like
Reactions: Mrm
Poslušao isečke nemam snage za sve. Ništa mi se nije izdvojio videćemo kada bude lajv 😁
 
Pale su dvije diskvalifikacije u Moldaviji, ja ne znam kako ovakve banalne stvari nitko ne provjeri ranije:

Nördika - Squeeze paradise - objavljena je 8.2.2011. godine :ROFLMAO:
Massimo Sinceri feat. Da-Muse - In Questo Domani - nitko nema moldavsko državljanstvo 🤡
 
Dosta siromasnija i manja zemlja od Rumunije, a bolji i raznovrsniji izbor u odnosu na Rumune. Nije ovo uopste lose, ima par pesama koje ostavljaju fin utisak. Izdvaja mi se Aliona najvise.
 
Ali koji mozak treba da budeš da pošalješ na konkurs pesmu staru više od 10 godina, po principu - ako prođe, prođe. Ja bih ih sada diskvalifikovao sa takmičenja i sa drugom pesmom.

Nisam nešto obraćao pažnju na pravila, ali čini mi se da ranije nije bilo toga da u slučaju dueta i bendova 50% članova moraju da imaju državljanstvo Moldavije.
 
Zato što je pesma stara 10 godina da dobiju šut u but?
Pa to je nebulozno! Koliko samo dobrih pesama čuči u fiokama, a da nismo ni svesni.
 
Kao što je Danijelu Pavloviću čučala Ruža sudbine? #PrijatnoIznenađeni
 
Soarele si luna ima veliki potencijal za scenski nastup. Prosto moraju Pashu da odaberu.
 
Da li se audicije u 13:00 h mogu gledati preko nekog linka uživo?
 
Back
Top