md Moldavija 2023: Pasha Parfeni - Soarele şi luna

Moldavija
Hvala... Bolestan sam, imam visoku temperaturu, već dva dana, ležim kući, pa bih gledao to...
 
Nisam toliki fan ali Sunstroke mi ovde najbolji i mislim da sa njima imaju sanse za top 10. No videcemo kako ce Moldavija da izabere
 
Crista - "Padure verde padure" ovo je magično već na audiciji.. 😍
Stajling PRELEP.. glas, interpretacija..

I Surorile Osoianu je bilo fenomenalno, možda previše tradicionalno ali BAŠ ME BRIGA.. 😜😃

Sad ide Sunstroke project..

Dobar je uživo Sunstroke po očekivanju, ali meni ovo ne predstavlja ništa, nikad nisam gotivio taj projekat..
 
Last edited:
Jedan od članova žirija je iz Advahov orkestra što sviraju violine i nastupali su lani sa Zdob si Zdub..
 
Uoravo puštaju Konstrakta - "In corpore sano" nastup na ESC.. :D
Pre toga su puštali Moldaviju, UK, Ukrajinu, Švajcarsku.. Sad Srbiju.. :D
Sad ide Italija..
 
Aliona Moon je bila IZVRSNA!!! 💕

Pasha Parfeny dobar, ali za mene nikako, ne dopada mi se preterano.. Bojim se da će pobediti.. :(
 
Izabrano 10 za finale, pobedio Sunstroke project meeeh, blizu je Pasha Parfeny meeeeh, treća je Donia - "Red zone" a magična Aliona Moon je 4. 🥺 Mada mala je razlika u top 5...
Ispala je Crista - "Padure verde padure" .. 😭😭 A Victor Gulics je prošao sa onako jezivim vokalom, KRIMINAL!! 🥺🥺😡🤬
Surorile Osoianu su 6. JEEEEEES!!
Corina Ivanov je 10. prošla i ona, zanimljivo da joj pesmu pisala Mia Nicolai koja će u Liverpulu predstavljati Nizozemsku...
 
Jedino Pasha moze nekako do finala esc, ovi ostali boze sacuvaj
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Jedino Pasha moze nekako do finala esc, ovi ostali boze sacuvaj
Ovakvih komentara je svake godine, pa se nekako uvek kvalifikuju i nađu u top 10-15, nezavisno od toga kakva im je pesma. Ne znam kakvom crnom magijom se bave, ali očigledno deluje.
 
Još slušam i ne mogu da se nadivim kako je Aliona Moon izvela ovu numeru, i to samo na audiciji...kakva vokalna izvedba, strašno, sve je potrefila od tiših delova do glasnijih, kakvi ukrasi, kako plovi, ma milina, a pritom je kompozicija vrlo lepa, zanimljiva, autentična... Dopada mi se čak i haljina, frizura i šminka već na audiciji u ovom skučenom studiju.. Kakav potencijal bi ovo imalo, kad je onakav nastup imala 2013. sad bi moglo biti magično.. 💕
 
I, ko je ove godine iskeširao da ode direkt na ESC bez NF-a?
 
Jos jedan favorit mi nije prosao. Rise - Don't trumble. Jeste da mi se vokalno dopalo, ali moram priznati da nije delovao ubedljivo.
Corina mi je bila jedna od onih koje bih voleo da ih vidim u finalu, a kada sam je cuo, pitam se kako je prosla. Vokalno bas lose.

Mislim da nece pogresiti bilo koje od 3 favorita da posalju. Mislim da sve tri pesme imaju sanse za finale.
Od te tri pesme, jedino koja mi se dopada je Aliona Moon - Du-mă. Za nju navijam.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Pasha ili Aliona, čuo sam SSP i ništa posebno.
Alionina pjesma mi je bolja od Pashine ali njegova je nekako sceničnija i mislim da može da se prošeta do tvt top 10 u finalu.
 
Prvi post teme je ažuriran sa spiskom finalista i linkovima ka nastupima sa audicije.

Za one koji nisu gledali, evo poena koje su dobili odabrani izvođači.

pPfoLKn.jpg
 
Kako volim najautentičnije moguće da se desi na ESC, a znam da se retko dešava.. :)
Da ide na primer Surorile Osoianu - "Bade, badisor, badita", čist etno, pravi etno glasovi bez ikakvih pomagala, istinska tradicionalna folk numera koja ne koketira sa pop muzikom nimalo... Bilo bi izvanredno... :)

Poslušajte im samo ovu pesmu, ovu izvrsnu folk baladu, kakva vokalna harmonija, ovi zvukovi nose direkt u dubine karpatskih šuma, na strme poljane Maramureša i kotline Moldavije i Vlaške...magično... 💕

 
Babuške 2023 edition
Tačno sam znao da če neko to reći, a to je sve osim tačno.. :)
Babuške su bile totalni fake etno sa sve boom, boom beatom.. Joke entry klasičan.. Surorile Osoianu - "Bade, badisor, badita" je pravi izvorni etno, bez ikakve "šale, komike" kao i bez upliva pop muzike, ima istinske folk elemente regije koju predstavlja, kako u muzici, tako i u načinu pevanja.. :)
 
Ove mogu samo biti babuske za siromasne…,a svakako dolaze iz najsiromasnije zemlje Evrope.
 
  • Sad
Reactions: Mrm
Back
Top