no Norveška 2024: Gåte - Ulveham

Još ne znam jesi čuo da su i tekst pesme odnosno jedan deo teksta promenili, jer su preuzeli deo teksta iz neke narodne norveške pesme tako nešto bzv..
Čuo sam, da. Doduše tekst nisam ni tumačio.
 
Meni nije loše, ali mi od početka nosi nešto negativno, ne znam koji je đavo, ali nešto mi donosi čudno... 😁 a možda baš tako i treba..
 
Pa ne verujem da ljudi vole da se stresiraju dok gledaju esc. :(
 
Pa ne verujem da ljudi vole da se stresiraju dok gledaju esc. :(
Pa saad...

Jamala ih je sve stresirala pa su glasali toliko za nju a pesma je takva da u nevidjeni bedak upadnes ruzan osecaj ko na sahrani bas jezivo nekako se osetis pa su glasali.... hmm...

Aaaah daaa, da to je Ukrajina i pesma je oo.. ahh daa, da..

Nistaa ona Gate da predstavlja Ukrajinu pa ce pobediti svake godine laganoo ;)
 
Meni je njihova pesma OK ali najviše zbog nastupa. Ono što smeta je silna nagužvanost i nered u melodiji koji kreće u zadnjoj trećini pesme, a vidim da su to mnogi komentarisali, ne nužno kao negativno ali više, manje im smeta.
Šta znam moglo bi ovo možda u top 10, jedva... Svakako ih vidim na levoj strani, možda i grešim.
 
Zapravo ta nagužvanost i nered su meni upravo prijemčivi i meni to nije uopšte ne smeta, to i daje pesmi na zanimljivosti, dinamici i specifičnosti, tako da..
 
Last edited by a moderator:
Aleksandra Kovač propo. :D

Podeljen sam po pitanju ovogodišnje Norveške. S jedne strane, ne mogu da kažem ništa negativno. Glas, nastup, pesma na maternjem jeziku, čak je i neki fazon koji generalno volim - jeste mi ESC potencijal, ali nikako da je svarim.
 
Potrebno je samo više puta poslušati pesmu, neke pesme su zaista mnogo bolje kada se više puta slušaju, čak u Hrvatskoj, ali i Norveskoj vecina pesama koja mi na prvu loptu bila smor i gnjavež, posle više slušanja su mi postale mnogo lepše, prijatnije i slušljivije zaista :)
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: raz
Ovo je u ovoj fazi sezone pesma za koju zaboravim da postoji, a onda je cujem u nekom topu i setim se koliko mi je drago sto je tu
 
Nepravedno smo zapostavili ovu temu. :D Ipak mi je na kraju u top 5, izdvaja mi se kao jedna od najautentičnijih pesama ove godine. Da li će kliknuti kod publike, videćemo, ali za sada bih rekao da je više top nego flop.
 
Minipop

I74VADA.jpeg
 
Ne znam, norveški entri je previše "rizičan" da bi se sada govorilo o pobedi. Ne vidim takav scenario, više sam u fazonu da, ili može biti tipa 9. ili 10. mesto, ili neki bottom 5. Kako klikne sa publikom, sumnjam da će ih žiri podržati nešto preterano.
 
Back
Top