Offtopic

Kad vidim ovog Zelenskog kako cvili, plače i kuka kako ga Rusi žele ubiti i da Zapad samo promatra, muka mi je. Budaletino, narod ti gine, mobilizirao si i mlado i staro dok ti sjediš u sigurnosti nekog fancy skloništa i laprdaš. Sebičnost, ego i samoživost političara nema granica. Putin je luđak, nečovjek i divljak, ali ovaj klaun (što on ono bješe, komičar?) je sve ono što predsjednik u ovakvim okolnostima ne bi trebao biti. Jadan ukrajinski narod uz takvo vodstvo.

Na kraju, danak će, kao i uvijek, platiti nedužni. Cijela Europa strahuje, neću niti pomišljati kako je tamo onih 40-ak milijuna ljudi usred vrtloga rata.
 
Kad vidim ovog Zelenskog kako cvili, plače i kuka kako ga Rusi žele ubiti i da Zapad samo promatra, muka mi je. Budaletino, narod ti gine, mobilizirao si i mlado i staro dok ti sjediš u sigurnosti nekog fancy skloništa i laprdaš. Sebičnost, ego i samoživost političara nema granica. Putin je luđak, nečovjek i divljak, ali ovaj klaun (što on ono bješe, komičar?) je sve ono što predsjednik u ovakvim okolnostima ne bi trebao biti. Jadan ukrajinski narod uz takvo vodstvo.

Na kraju, danak će, kao i uvijek, platiti nedužni. Cijela Europa strahuje, neću niti pomišljati kako je tamo onih 40-ak milijuna ljudi usred vrtloga rata.

Jeste, degutantno je da se ljudi bave nekim "strateskim polozajima", interesima i slicno. U Ukrajini navodno vec oko 150 zrtava. Gadjaju se i civilni objekti, stambene zgrade i slicno. Ne znam kako to ikome igde moze da bude legitimno
 
Za ovo što se dešava u Zmraji i danas podjednako su krivi svi,i EU, Rusija i Ukrajina. EU i NATO decenijama daju lažna obećanja i nekakve kvazi perspektive Ukrajini za članstvo, obećavaju kule i gradove i slično. Rusija konstantno mantra o nekakvom fašizmu u Ukrajini, a Ukrajina u fazonu selo gori a a baba se češlja. Njihovi političari doslovno ništa konkretno nisu uradili za tu zemlju u zadnjih trideset godina, a smenjivalo ih se na vlasti gomila. I prozapadnih i proruskih. I na kraju se stiče utisak da je sve ovo u stvari direktan obračun Rusija vs Amerika preko leđa ukrajinskog i ruskog naroda u Ukrajini. Ukrajina ima pravo na nezavisnost i slobodu u odlučivanju, Rusija ima pravo da štiti ono što naziva svojim vitalnim nacionalnim interesima, kao što i NATO ima pravo da se širi u skladu sa svojim interesima. Problem je samo što se različiti interesi kose jedni sa drugima, a tada obično strada neko treći, po pravilu nedužan. Tako da su ovde sve strane u pravu, a istovremeno su svi zajedno u krivu.
 
Putin je perfidno odigrao sve s figom u džepu. Oprostite, ali nema što Rusija ograničavati susjedne zemlje. I njima pametovati što će i kako. To su sulude stvari. S druge strane Rusiju bih izbacio iz svih europskih sportskih i drugih organizacija. Počevši od Eurosonga pa nadalje. Pa neka se u azijskoj federaciji natječu. Treba ih u potpunosti odsjeći od Europe u bilo kakvom smislu. To će im biti najgore.

Ukrajina ne može uopće napakostiti Rusiji kao što to Putin stalno naglašava. A to i vidimo sada. Rusija ima nuklearno oružje kao i sve ostalo što Ukrajina nema. Dakle nitko oko Rusije ne može nju ugroziti. Putin ima druge ciljeve koje uopće ne skriva, a oni nisu opravdani.

Drago mi je da je UEFA oduzela finale Lige prvaka. Nadam se da će EBU banirati Rusiju.
 
Uopšte nisam za to da se Rusija sada pojavljuje na escu. Mišljenja sam da je tu manifestaciju odavno trebala da napusti.
Razloga je više. A glavni je upravo taj što sve zemlje ne trče od iste startne trske.

Ako bi oni sada uzeli učešćena escu, onda to mogu da protumačim da namerno rade, da bi se pokazalo i dokazalo dirigovano glasanje i antirusko raspoloženje iako je pesma u pitanju. Znači skandal sam po sebi. Takođe ni deo javnog mnjenja ne bi pod utiskom i propagandom protiv Rusije glasalo za bilo kog ruskog izvođača i za bilo koju pesmu.

Pošto ova situacija nije kao ona iz 2008 tj 2014 nego na svetskom nivou mnogo ozbiljnija jer se menja struktura globalnog poretka gde je Ukrajina samo jedna kockica u mozaiku ili polje na šahovksoj tabli onda sve što se sada dešava i ono što će uslediti tako treba i shvatiti .

Niko normalan se ne raduje tuđim nedaćama, naprotiv, ali svi mi imamo svoje interese i podržaćemo tačno ono što je najbolje za nas.

Kad se kreira prelaz od zapadnog ka istočnom zapravo višepolranom svetu ona se to mora i respktovati. Ko pruža otpor prvo sebi prave probleme.
Liberlani koncept je na izdisaju u svakom svom pojavnom obliku. U slobodnom je padu, nezaustavljivo.
Zato neki (i ovde) reaguju kako reaguju jer su rođeni u takvom sistemu pa za druge stvari i ne znaju. A novo ne razumeju.

U svakom slučaju moraće se praviti određeni kompromisi ili zna se šta sledi. Ako ih neko ne želi neće biti mesta za divni vrlo svet kakvim ga zamišljaju neki od zapadnih agendi. Jednostavno to neće biti dozvoljeno. Nema rasprave.
 
Putin je perfidno odigrao sve s figom u džepu. Oprostite, ali nema što Rusija ograničavati susjedne zemlje. I njima pametovati što će i kako. To su sulude stvari. S druge strane Rusiju bih izbacio iz svih europskih sportskih i drugih organizacija. Počevši od Eurosonga pa nadalje. Pa neka se u azijskoj federaciji natječu. Treba ih u potpunosti odsjeći od Europe u bilo kakvom smislu. To će im biti najgore.

Ukrajina ne može uopće napakostiti Rusiji kao što to Putin stalno naglašava.
Jako i opasno grešiš. I bićeš u čudu u danima koji tek doalze.

Recit o Rusima






Rusija ne mora da pita nikog u svom susedstvu ako je nešto najdirektnije protv njenih bezebednosnih sigurnosti i ineteresa.
Ne mora jer je to SUPER POWER. Ne znam da li ti je jasno šta to znači. Isto kao i USA i Kina.
To su tri svetska pola koja već sada diktiraju SVE.
Nemaju svi ista prava, tako je u običnom životu. Na papuru piše jedno a u praksi je drugo.
Ne nismo svi isti.Izbite to sebi iz glavew. A nije to ni moguće. Bar ne u ovakvoj civilizaciji.

Drugo zapad je prešao sve granice i moraće ući u rat protiv RF i Kine.

Rusija će od sada razgovarati sa zapadom sa POZICIJA SILE.
Kao što to i oni rade, svugde, sve vreme.
Ovo je sukob civilizacija i globalnog protv suvernističkog višepolarnog koncepta + rat za energente i vodu.

Kad se rat dogodi niko neće proći dobro. Ali zapaad će taj rat izgubiti.
Šta Rusija može d aizgubi i žrtvuje? Moskvu i st Peterzburg ..dva svetksa velegrada... i još ponešto
A šta će zapad da izgubi: London, Birmingem, Pariz, Njojork, Boston, Los Anđeles, Tokijo, Sidnej , Rim, Berlin ...da ne nabrajam dalje.

Zpad ne može dobiti ni konvencionalni rat ni nuklearni protiv druge dve super sile.

Takođe ,promenjena je PROJEKCIJA vojne moći i nadmnoći ,koja je sad ana ruskoj strani..a i Kina je pretkla USA.
Ruski projtili lete i od 7 do 29 maha. Američki su na nivou od svega tri maha. Nosači aviona sada rusima služe isključivo kao kanta za potapanje.
Zapad čak nema odbranu od takvog oružja a kamoli takva hipersonična oružja..

A koliko god paradokslano to bude bilo neko će morati da proglasi POBEDU čak i nakon kraćeg nuklaernog rata.

Pax Americana je završena. Svi koji ih budu slepo sledili u njihovom sunovratu ,povući će ih za sobom.
A to znači i nove granice i mnogo toga drugog.

Na kraju najteže će biti onima koji nisu duhom spremni za promene a i za sva iskušenja koja slede. Teška sikušenja.

Globalni poredak više ne diktira samo USA. to svako mora da zna. Ako neko ne želi da zna, onda će to naučiti n amalo bolniji i teži način.


Stvar je u kompromisaima. Posebno na tačlama dodira.
 
Last edited:
Putinu opala popularnost, pa rekao ajde malo da koljem Ukrajince. Koliko će neko njega zaklati uskoro nije svjestan.
 
Putin je perfidno odigrao sve s figom u džepu. Oprostite, ali nema što Rusija ograničavati susjedne zemlje. I njima pametovati što će i kako. To su sulude stvari. S druge strane Rusiju bih izbacio iz svih europskih sportskih i drugih organizacija. Počevši od Eurosonga pa nadalje. Pa neka se u azijskoj federaciji natječu. Treba ih u potpunosti odsjeći od Europe u bilo kakvom smislu. To će im biti najgore.

Ukrajina ne može uopće napakostiti Rusiji kao što to Putin stalno naglašava. A to i vidimo sada. Rusija ima nuklearno oružje kao i sve ostalo što Ukrajina nema. Dakle nitko oko Rusije ne može nju ugroziti. Putin ima druge ciljeve koje uopće ne skriva, a oni nisu opravdani.

Drago mi je da je UEFA oduzela finale Lige prvaka. Nadam se da će EBU banirati Rusiju.
Ukrajina sasvim sigurno nije nikakva pretnja Rusiji, to je činjenica. Ali jeste NATO, odnosno SAD kao njegova glavna pokretačka snaga. Rusija se može osvojiti iz samo dva pravca, preko Ukrajine i preko zapadnog Kavkaza, to je geostrateška činjenica. Istorija je to dokazala nebrojeno puta do sada. Otuda, gle čuda perspektive i obećanja NATO članstva za Gruziju i Ukrajinu. Na kraju krajeva pročitaj Veliku šahovsku tablu i sve će ti biti jasno. Ili bilo koje drugo delo Zbignjeva Bžežinskog.

Putin je napravio ono što je verovatno morao, gledajući sa aspekta geostrateške važnosti za Rusiju. To svakako ne menja činjenicu da je Vladimir Putin sebi nabio epitet diktatora i tiranina, što on sa aspekta običnog čoveka i jeste. Ukrajinski političari su vrlo svesni svega ovoga i ladno su se upustili u sve ove igrice između zapada i istoka. A cena koju će platiti i jedni i drugi će biti previsoka. Cilj Natoa, odnosno Amerike je nestanak Rusije i Kine, zbog čega se oko njihovih granica konstantno vode sukobi i te zemlje se pokušavaju urušiti iznutra.
 
Putinu opala popularnost, pa rekao ajde malo da koljem Ukrajince. Koliko će neko njega zaklati uskoro nije svjestan.

Pa i da neko njega stavi pod zemlju, postoji čitava ekipa i aparatura iza njega koja bi nastavila istu politiku.
Ne realizuje on samo svoje snove i svoj PR, nego nažalost i ono što se trenutno od solidnog dela Rusije percipira kao nužna nacionalna politika. To bi sve garnitura samo nastavila.
 
Bojim se da je ovo kraj Ukrajine kakvu znamo, osim ako njihove snage nemaju neki masterplan. Jer mi djeluje nevjerojatno da su za bukvalno jedan dan Rusi uspjeli prodrijeti u Kijev
 
Tako je Skubiša i neće im ta vrla igrica uspeti.

Niko nije sisao vesla a po najmanje Rusi I Kinezi. Dve drevne civiliacije od kojih i mi pripadamo jednoj.

Sad će lepo Amerikancu i njihove pudlice da pojedu ta vesla što su drugima namenili i da budu postavljeni tamo gde pripadaju strogo na zapadnu hemisferu. A možda ni to u potpunosti jer sve ide po zasluzi.


Činjenica je da su Amerikaci izgubili svoj globalni utucaj posebno vojni a i ekonomski kao i rat za javno mnjenje u svetu, koje im više ne veruje.

Napr, CNN prati tek nešto više od milion ljudi.

A lika iz USA koji je protiv njih i njihovog globalnog poretka prati ladno preko 50 miliona ljudi.

Jedna od najgledaniji na zapadu je RT. Čudno?



*********************************************************************************************************************

Aj sad da se prebacimo na lepše teme .....
šta volite da jedete, ima neko neki dobar recept ?
:)
 
Bojim se da je ovo kraj Ukrajine kakvu znamo, osim ako njihove snage nemaju neki masterplan. Jer mi djeluje nevjerojatno da su za bukvalno jedan dan Rusi uspjeli prodrijeti u Kijev
Nažalost u pravu si. Kako god ovo da se završi Ukrajina neće biti ista.

@Turbo ja uopšte ne podržavam Rusiju u svemu ovome. Šta više gade mi se zbog svega, tim pre jer se sve ovo moglo rešiti i bez gubitka ljudskih života. I dalje sam pri stavu da su Rusija, Kina i Amerika jednaka govna, što bi rekli, isto sranje drugo pakovanje
 
Vrlo tuzna slika... svi ti muskarci moraju da se prikljuce armiji i ucestvuju u ratu za koji znaju da ne mogu da dobiju.
Bukvalno ko je pobegao juce, to je to... uzas. Kolone ljudi prelaze moldavsku i rumunsku granicu, neki i peske, mladi, stari, porodice sa decom... mnogi bez novca, bez dokumenata, samo da se spasu ako je to ikako moguce.
 
Kad smo kod Moldavije, ovo me dokrajčilo juče:

Tako mala i siromašna zemlja, a žele da pomognu koliko mogu komšijama, znači 🥺🥺🥺

Pomažu i Poljaci, ali zanimljivo kako su jedne migrante šutirali u glavu i vraćali u Belorusiju, a jedne dočekuju čajem. Jasno mi je da Poljaci od Ukrajinaca bliže nemaju, ali ono, budi čovek prema svima kad si u mogućnosti...
 
@MilanB; jesi li ti još uvijek u Moldaviji? Kakva je tamo situacija?
Da, tu sam. U principu situacija ovde, u gradu, je mirna, ali naravno uvek ima ekstrema koji su poceli da prave zalihe namirnica. Sa druge strane, mogu i da razumem... ako su vec stigli do Odese, sta ih sprecava da udju i u Transnistriju. Ukrajina je vojno mnogo mocnija, pa nisu uspeli da se odbrane ni jedan dan.... Moldavija bi mogla samo da podigne belu zastavicu...
Za sada neke vece panike i histerije nema, ali dosta ljudi koji imaju rodbinu u Ukrajini su isli da ih pokupe i prebace u Moldaviju. Sta ce biti, nemam pojma, Vazdusni prostor je zatvoren do 5. marta (za sada), tako da je ulazak i izlazak iz zemlje avionom trenutno nije moguc.
 
Gledqm Sirija 17 miliona stanovnika imala pa je bila migrantska kriza.A Ukrajina 20 miliona više ima.Kolika će tek to biti katastrofa.
 
Za sve ovo je kriva odvratna Amerika. Ratuju s Rusijom preko Europe. Sve ista govna.

Jasno je da Ukrajina postaje isto kao i Bjelorusija, pretpostavljam da onda slijedi Moldavija i Boga pitaj šta još. Pitanje šta bi bilo s baltičkim zemljama da nisu ušle u nato. Ipak mislim da je ljepše biti ponizna kučkica EU, nego kao Bjelorusija.
 
Back
Top