Offtopic

Nažalost, svijet je u šahmat poziciji. NATO i EU ne mogu ništa nego pomagati i davati sankcije. Nadam se da će Europa u potpunosti promijeniti paradigmu odnosa s Rusijom i potpuno je izolirati u svakom smislu u budućnosti. Počevši od plina.

Strašno mi je koliko gadnih komentara vidim kod nas, koliko se ljudi slade ovim što se dešava, bolesno bukvalno... Nadam se samo da će ovo proći što pre i da će što manje naroda nastradati. Sve u svemu, Rusija i dalje nema opravdan razlog za ovo, ne postoji opravdan razlog, a plašim se da Ukrajina neće biti kraj. Ne mogu da verujem da kao ljudska rasa ništa nismo naučili iz prošlosti.
Nažalost, upravo to. Svakih 50tak godina se pojavi novi Hitler. Nego, danas je jedan povjesničar rekao da su velike zemlje najveći problem i da će uvijek biti problem. Počevši od ega.
 
Ne možeš nekoga da nazivaš nacistom samo zato on ne misli kao ti.Mada je to nažalost slučaj i na našim prostorima.

Previše se Putin zaigrao.Do sad je bilo i jeste i nije dobar,ali nakon ovoga će sigurno u istoriji ostati upamćen kao negativac.
 
Dugoročno, mislim da je sasvim jasno kojim stavom Srbija manje gubi. Druga je stvar što će Vučić vjerojatno gledati samo svoje dupe (ta naravno, ipak je političar) i opredjeliti se za opciju koja ga neće toliko oštetiti na izborima
 
Baš me zanima šta će Vučić da odluči.Mada mislim šta god odluči da gubi izbore.

Takođe šteta je i u Crnoj Gori što nisu uspjeli da maknu Đukanovića za ovih godinu i nešto dana.Sad se bohim da DF i ostali neće imati šansu da ponovo budu na vlasti.

Nije tačno .Njih vodi desni sektor ..vlast čine oni koji baštine svoju politiku na nacističkoj politici Bandere. Nacisti.

Tu je kraj svake priče.

Rusija je oslobodila i Ukrajinu i pola Evrope od nacizma i 22 miliona Sovjeta od čega 80 % Rusa je utkalo svoje živote za poredak mira i reda. nakon ww 2.

Taj poredak traje i danas i ima se slušati i pošđtivati Ruska reč na svaku temu. Ne može nikoi ni pokuašti da joj stavlja prst u oko ni sam ni po tuđoj zapovesti. Jer će ih Rusi spaliti.

***********************************************************************************************************************************
Evo ti odgovara ...mogao bi pride da naučiđš nešto iz Istorije naroda kome pripadapš.

Članovi Vlade Srbije su na jučerašnjoj sednici, kojoj je prisustvovao predsednik Aleksandar Vučić, odlučili da neće prihvatiti predlog EU da Srbija osudi ugrožavanje teritorijalnog integriteta Ukrajine, odnosno da apeluje na poštovanje međunarodnog prava.

Kako saznaje Nova.rs, Srbija nije prihvatila predlog EU da se osude svi koji ugrožavaju teritorijalni integritet Ukrajine i neće osuditi invaziju Rusije na tu zemlju.

Upravo je to stav koji je većinski usvojen na jučerašnjoj sednici Vlade Srbije, kojoj je prisustvovao Vučić.



BRAVO BRAVO ... REALNI smo pred samim sobom i Bogom .
 
Last edited:
Očekivano da će se Vučić svrstati na krivu stranu povijesti. Strašno. Još mi je šokantnije da ga narod podržava.
Momentalno EU da prekine sve pristupne pregovore jer očito ne dijelimo iste vrijednosti.
 
Ja ne podrzavam tog sa majmunskim ustima, ali isto tako nisam ni za EU, a ironicno taj sa majmunskim ustima je najvise do sad tezio ka EU. Ovo je sve jedna navlakusa zbog izbora, te davanje narodu 30 i 20 evra, pa kasnije omladini 100 evra... Sve je to jedna navlakusa. Samo da bi sacuvao stolicu.
 
Ne može da izgubi izbore.... jer je 90 % našeg naroda strogo pruruski orijntisano. Normalno.
Da je odlučio drugačie izbore bi izgubio odmah. Haos bi nastao u zemlji.
 
Očekivano da će se Vučić svrstati na krivu stranu povijesti. Strašno. Još mi je šokantnije da ga narod podržava.
Momentalno EU da prekine sve pristupne pregovore jer očito ne dijelimo iste vrijednosti.
Pa nije bas ni da ga podrzavaju. Sa svim pretnjama, ucenama, kupovinom glasova... jedva skupi 30% od ukupnog broja ljudi sa pravom glasa. Uz izlazlost oko 40% to mu je i vise nego dovoljno.
Njega drzi na vlasti nezainteresovanost ljudi da izadju na glasanje i stav - ma svi su oni isti.
 
Da ne pominjem i angazovanje huligana koji su protiv njega u decembru i kreiranje botova.
 
Očekivano da će se Vučić svrstati na krivu stranu povijesti. Strašno. Još mi je šokantnije da ga narod podržava.
Momentalno EU da prekine sve pristupne pregovore jer očito ne dijelimo iste vrijednosti.
Nemoj govoriti o krivoj starni istorije jer je Hrvatska do sada bila svaki put na krivoj strani u svetskim ratovima, I sada će to ponoviti i neće e više oporaviti nakon tog svog sunovrata.

Sve to govriš iz fakta jer su te naučili da je nato najhrabriji , najbolji i najači.
E dečko moj nato nije ratovao protiv sebi ravnih nigde do sada od kada je osnovan ... A kad bude ratovao protiv supersila Rusije i Kine, mrtvi su .
Plus toga neće se amerikanac žrtvovati Njujork i London naprimer zbog Talina i Vilnusa ili Bukurešta. Budi siguran.
Čim jedan mali padne idu domine redom.... nesložni nato od čega su svi pudlice i amerika koja je daleko zaostala u sistemima naoružanja za Rusima.

Nije Rusija slučajno odabrala momenat kad će da uspostavi novi svetski poredak sa Kinom.
 
On je u potpunosti puko. Jasno je, lud čovjek. Razina Hitler.
 
Švedska i Finska ne bi smele ući u nato pakt. Time remete ravnotežu.

Finska je dobila nezavisnost i ovu teritoriju koju sada ima od Rusije i SSSR-a samo zato što je bila neutralna.,
ako to sada žele da promene, revidiraće se finske granice. Moraće se udaljiti od Rusije.

To se između supersila rešava. Msli narodi namaju sva prava kao veliki.
To nije ništa čudno i novo.

Nažalost mogu biti zloupotrebljeni u narednom priodu čak i ako nisu u natou. Naravno po nagovru Amerikanaca.

Ako bilo šta naprave protiv Ruske Federacije u oružanom smislu sa svojih teritorija te dve države sada neutralne prestaće realno da postoje kao takve.

Rusija se neće igrati sa svojom bezbednošću.
 
Ma daj kakva bezbjednost, pucaju ih paranoje pa sad prijete kome stignu. Cijeli svijet se treba pokoravati jednoj Rusiji, ma važi.
 
Koliko ovi iz RSE mrze Srbiju, to je strašno. :D Mada je članak uglavnom tačan.

Sramota je što su predstavnici Srbije ostali u sali OEBS-a.

Nadam se da ćemo stati uz Ukrajinu, a ako stanemo uz Rusiju nadam se da ćemo izgubiti status kandidata za članstvo u EU.
nismo stali uz Ukrajinu logično, donešena je odoluka,, pogrešno si se nadao. ..i ne poznaješ svoj narod to je očito.
 
Back
Top