Offtopic

Ja sam tek sad presabrao da od kako ucestvujemo na ESC ispali smo 3 puta a 13 puta usli u finale. Osim Ukrajine, Svedske i Grcke ima li jos iko ovakav uspeh kvalifikacija?
Od aktivnih država samo još Norveška. Rusija je imala samo jedan NQ, a duge nizove finala je imala i Mađarska, čak 8 zaredom.
 
Imamo u stvari isti % finala kao Azerbejdžan, znači isti broj učestvovanja i broj kvalifikacija. Zanimljivo da su oni nakon 2017. imali 100% finala, a sad su spali na isti % kao i mi, tj 80%
 
Ali Švedska je čak 6 puta bila direktno u finalu,Ukrajina 4,Norveška i Grčka po 3 puta.
 
Evo ga ceo jury show.


Na 02:10:05 su Sliman u završnici pesme zvuči baš promuklo. Mnogo je bolje zvučao u samom finalu. Sa druge strane, Nemu je ovo bio vokalno najbolji nastup i u završnici je zvučao bolje nego ikad. 1:50:50 ovde je najbolje odradio operski deo u celoj sezoni. U finalu je takođe zvučao odlično, ali malo umornije.

Takođe, ovde je i Lorinin nastup sa uživo vokalima, bez onog čudnog efekta/ filtera. Zvuči prilično dobro, ne znam zašto je bila nesigurna da nastupa bez pomagala.
Sliman je baš loše zvučao na kraju pesme 😕
 
Navijam da Švedska uđe u big 6. 😍
Možda sam delulu, ali mislim da bi mogli da ispadnu u PF uskoro. Sada kada samo publika glasa u polufinalima, ne bih se iznenadio da ispadnu u nekom jakom polufinalu.

Melodifestivalen je preslab poslednje tri godine, ali imaju sreće da su Kornelija i Lorin jedine imale jake pesme, dok su ove godine imali direktan prolaz u finale. Kad tad će da im ponestane sreća jer se na Melodiju ništa ne menja i svake godine imamo 3 ista imena koja rade sve pesme.
 
Sliman je baš loše zvučao na kraju pesme 😕

Hteli su da impresioniraju nastupom, ali to je sa sobom vuklo veliki rizik. Čim se onoliko udaljio, morao je mnogo više da se dere, a glas realno može lako da pukne tada koliko god da je dobar pevač u pitanju.
Znači, da je i na žiri večeri otpevao kao u finalu, možda bi i Francuska mrsila konce u trci za pobedu, ko zna. :)
 
Рекао је ваљда да је тај дан остао без гласа баш, штета
Био би топ 3 да је било као у финалу, али не вјерујем да би скинуо Нему тих 40+ поена који су га удаљили од Лазање
 
esc i dalje u offtopicu

Its Been A Long Time Waiting GIF
 
Back
Top