OGAE glasanje 2023

Meni je fascinantno da se svake godine ovi veći poeni vrte oko 5-6 pesama. Ok, ova godina je možda slaba pa i to utiče, ali i inače je tako. Je l' moguće da od toliko OGAE klubova niti jedan nema među favoritima neku skroz random državu, npr. Švajcarsku, Holandiju, Jermeniju? I posle se čudimo kako glasa ESC žiri, a fanovi još gori.
 
Meni je fascinantno da se svake godine ovi veći poeni vrte oko 5-6 pesama. Ok, ova godina je možda slaba pa i to utiče, ali i inače je tako. Je l' moguće da od toliko OGAE klubova niti jedan nema među favoritima neku skroz random državu, npr. Švajcarsku, Holandiju, Jermeniju? I posle se čudimo kako glasa ESC žiri, a fanovi još gori.
Mislim da je to do brojnosti. U principu cesto svim clanovima tih par pesama budu u vrhu pa dobiju poene, pa se na taj nacin izdignu. Sto brojniji OGAE klub, to veca sansa da ce se iste pesme vrteti. I meni je ovo sa Svedskom smesno, ali onda se setim da bih joj ja dao poene sigurno i doprineo.
 
Cek cek, promaklo mi, nidam bila cesto na netu, kad je zadnji rok za glasanje? I kome saljemo, Milosu?
 
Mislim da je to do brojnosti. U principu cesto svim clanovima tih par pesama budu u vrhu pa dobiju poene, pa se na taj nacin izdignu. Sto brojniji OGAE klub, to veca sansa da ce se iste pesme vrteti. I meni je ovo sa Svedskom smesno, ali onda se setim da bih joj ja dao poene sigurno i doprineo.
To je jasno, ali sa druge strane OGAE Slovenija je imala svega 17 glasača, pa opet nikakve razlike nema.

@Pipi to je glasanje samo za OGAE članove.
 
Bas me zanima socijalna, starosna itd. struktura OGAE clanova u evropskim drzavama. Moglo bi jedno zanimljivo istrazivanje da se uradi na tu temu :)
 
Pa dobro, to je ok. Mislim da je i kod nas sličan prosek, imamo i članove preko 50 godina.
 
Glasovi OGAE Bugarska

Prvi poen za Jermeniju!

FB_IMG_1681471174725.jpg

Stanje nakon glasanja 7 klubova

FB_IMG_1681471177861.jpg
 

Attachments

  • FB_IMG_1681471174725.jpg
    FB_IMG_1681471174725.jpg
    123.4 KB · Views: 4
OGAE Srbija da je pametan udario bi kontru onako po ,,Srbski" (što bi rekle naše patriote 😂), i glasao za skoro sve totalno suprotne pesme...

Npr
12 Austria
10 Croatia
8 nekome da se svi frapiraju (Aze, SnM)
7 Spain
6 Latvia
5 Estonia
4 Armenia
3 Cyprus
2 The Netherlands/Moldova/Portugal
1 Georgia
 
Što bi se glasalo za pesme koje ne volimo? Biće kako bude želela većina članova.
 
Back
Top