OGAE glasanje 2024

Kako i na samom ESC?

Osim Barbare ko je to poslednjih godina još zabeležio sjajan plasman?

2016.godine solidan plasman, nakon toga Barbara, to su jedina 2 korektna ili dobra plasmana te zemlje, ovo ostalo je veoma loše ili prosečno što se tiče plasmana.
Pa iste godine je Đon uzeo žiri, Barbari malo falilo i sve ukupno da osvoji. 2022. nije niko ni pjevao na francuskom, a prošle godine La Zara nije bila daleko od top 10 po publici (ako se ne varam) sa znatno slabijom pjesmom od Slimanove (pmm)
 
On je predstavljao Svajcarsku, govorimo od predstavnicima Francuske, a predstavnici Francuske maltene svake godine se takmice cisto radi reda da se popuni broj sto su dosta puta i pokazali u 21.veku: 2022, 2019, 2014, 2015, mozda i ove godine cak to bude slucaj(mada glasace nesto ziri za njih makar)
 
Dobro, čoveče, je l' moraš da konstruišeš i da teraš svoje po svaku cenu? Polako, Majsta priča o tome kako pesme na francuskom bivaju primećenije u poslednje vreme, diši.
 
Forumaš pod imenom Evrovizija 2024 je napisao kako pesme Francuske prolaze uvek isto na OGAE sta god da posalju, ogae glasa jer je to ta zemlja..
Majsta je onda napisala da Francuska poslednjih godina sjajno prolazi i na samoj Evroviziji, i ja sam samo napisao da to i nije baš tačno, jer je samo Barbara Pravi ostvarila uspeh i to je to..

Dakle nije bila tema pesme na tom jeziku, već je tema Francuska kao zemlja, Švajcarska je druga zemlja. Ove godine jednim delom i Luksemburg peva na francuskom pa prolazi uzasno, tako da nije isto kada pesmu posalje Luksemburg na tom jeziku i Francuska, pa i Svajcarska koje imaju popularnost medju fanovima, posebno Francuska na OGAE glasanju.

Francuska ce uvek dobro da prodje na glasanju, cak i onaj horor 2022.godine je dobro prosao na OGAE...
 
Francuska ce uvek dobro da prodje na glasanju, cak i onaj horor 2022.godine je dobro prosao na OGAE...
porodicno-blago-on-the-phone.gif
 
Zar nije La Zarra prošle godine od publike dobila patos, kad je pokazala srednji prst...? Nmg da se setim ko ih je predstavljao 2022. godine?
2016 Amir
2017 Alma
2018 Mersi duo
2019 Bilal Hassani
2020 onaj englez
2021 Barbara
2022 nmp
2023 La Zarra
2024 od mikrofona metar
 
Skoro svi od 2016. bili primećeni i prošli fino ako uzmemo u obzir kako je FR prolazila godinama unazad pre tog preporoda.
 
Jaoo izvinjavam se, ahaha, ja sam napisao mozda u zenskom rodu jer je njeno ime na forumu kao u ženskom rodu, tako mi makar zvuči ahahah, izvinjavam se zaista :D

2022.godine ih je Fulenn predstavljao i prosli su mnogo losije od La Zarre valjda 2 ili 3 poena. od publike u finalu
 
Meni je od tada njihova omiljena pjesma ona koja nije bila na francuskom hahahah (Fulenn)
 
Neka budu i samo ovi poeni, bitno je da nismo ostali na nuli. Da ne pričam da zaslužuje mnogo više, no dobro. OGAE glasovi zaista nikada nisu bili reper niti prognoza za plasman.
 
Glasovi OGAE Portugalija

FB_IMG_1713789412992.jpg

Glasovi OGAE Luksemburg

FB_IMG_1713789424662.jpg

Italija ponovo vodi. Trenutno stanje:

FB_IMG_1713789593559.jpg
Luksemburgu smo na 25. mestu. Interesantno da im je Slovenija poslednja.

received_1140096797132831.jpeg
 
Ma hajde sto smo na 25. mestu ali koga su sve stavili ispred mi je tek hororcina. Da ima 25 boljih pesama, pa hajde da kazemo u redu jbg bolji su.
 
Back
Top