Pesma za Evroviziju 2023: Polufinale i finale

Pisalo se već hiljadu puta na temu predstavnika ili potencijalnih učesnika. Breskvica balada , Teodora može sa nekim bengerom ali da dobro porade na scenskom performansu ( Breskva)
 
Teodori se svideo koncept Noe Kirel i ceo taj paket, tako da bi verovatno napravila nesto na taj fazon. Samo iskreno ne znam da li su njeni saradnici sposobni da joj naprave top pesmu i nastup, upbeat je ozbiljna kocka na ESC ako sve to ne izgleda brutalno.
 
Noa je iza sebe imala ooozbiljan budzet, pitanje je kako bi sve to izgledalo sa manjim ulaganjima, zvucalo bi verovatno isto jer je u pesmu najmanje otislo. Teodora ako zeli da puca na takav paket mora naci brdo sponzora, a i pesma bi morala biti dosta hiticnija od Junikorna jer tesko da bi imala podrsku zirija kao Izraelka.
 
Upravo, mora da pronadje saradnike ako treba i izvan zemlje. Ova ekipa sto joj radi limunade za IDJ i to onda peva deci na Music Week mi ne uliva nikakvu nadu, to bi onda u najboljem slucaju bilo nesto kao Loco Loco samo sa boljom koreografijom.
 
Što se tiče budžeta Milica Pavlović iza sebe ima vjerovatno najveću mašineriju, ne bih mogao da zamislim da njen evrovizijski nastup izgleda jeftino, a pritom bi je i Grand maksimalno podržao, ali ona neće da ide. Meni je Teodora top. Bilo bi baš onako osvježenje ne samo u odnosu na prethodne pjesme Srbije već i generalno za Evroviziju u žanrovskom smislu. Ja koliko sam shvatio Breskvica će se prijaviti slijedeće godine a Teodora one tamo. Otom potom. Ali mislim da Teodora ima veći potencijal nego Hurricane, samo što su se ljudi bili naložili, a realno nikad ni nisu bile neki ozbiljan opticaj za TOP 10 unatoč harizmi.
 
Nista od Sare sledece godine. U amidziju je delovala kao da se potpuno ohladila od esc-a. Mislim da i Breskvica moze lako da se ne prijavi, one se seti esc-a samo kad je pitaju pa kaze da htela sam.
 
Treba da probamo sa Buč Kesidijem definitivno.

ili tipa Luka Rajić / Iva Lorens.

ne bih slao komercijalu na ESC

Ja glasam za Džordžija i Teya Doru
može i može takođe

može i tam što je takođe pomenuto, a i Lena mala sa JESC. Imamo konkurenata koliko voliš.
 
Pa tako je to bilo i 2022. Prvo formular pa objava konkursa.
Nije otvoren konkurs. To je odgovor na ono što si iznad napisao. Svakako ni neće trčati da šalju pesme prvih dana.
 
Ne može da se šalje, ne prihvataju (formular je univerzalan za Evroviziju, može biti i 2030). Ne znaju se uslovi konkursa, možda skrate da pesma bude do 2:55, da mora imati bar tri reči na kineskom i da je peva Novosađanin rođen u Kragujevcu :cool: Šalu na stranu, teško da će se iko pametan zaleteti i slati, već če raditi na pesmi kako bi ona bila što konkurentnija.
 
Voleo bih da sledeci PZE bude raznovrstan u svakom smislu. Ove godine smo imali neki eksperiment koji je delom uspeo, a vecim delom nije (plus sam festival nije najbolje ispracen zbog nedostatka jacih imena). Nadam se da cemo imati spoj jakih imena, dobre alternative, i po nekog Kebu/Nedu.
Deluje mi da su proslogodisnje pesme birane na konkursu po principu "uspeli smo sa Konstraktom", ajde sada toga da se drzimo.
Licna zelja: pa mozda eto Teya Dora, pa da vidimo kako to moze proci. Za bopove a la Chanel i Noa treba izdvojiti veliku sumu novca da to stvarno skupo izgleda.
 
  • Like
Reactions: FFM
Back
Top