Pesma za Evroviziju 22: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
Moja prognoza finalista za večerašnje prvo polufinale (a ujedno i lista po mom ličnom ukusu):

1. Zorja - Zorja
2. Angellina - Origami
3. Ana Stanić - Ljubav bez dodira
4. Mia - Blanko
5. Julija - Brzina
6. Igor Simić - Nisam ja
7. Konstrakta - In corpore sano
8. Marija Mikić - Ljubav me inspiriše
9. Aca Lukas - Oskar

Malo mi je neobično i ne mogu da se naviknem što u finale prolazi njih 9 umjesto standardnih 10 polufinalista, da ima mjesta za još jednog dodao bih na spisak i Ivonu Pantelić... Inače, prvo polufinalno veče mi djeluje prilično jače kada je riječ o konkurenciji među izvođačima i samim pjesmama, dosta više iskusnih i poznatijih muzičara (naročito od Anđeline pod rednim brojem 8 pa do Mije pod rednim brojem 14 svi su potencijalni finalisti, njih 7 jedni za drugima nastupaju) u odnosu na drugo u kom su bukvalno Sara Jo i Tijana Dapčević od zvučnih imena... Imam osjećaj da bi Boris Subotić mogao proći umjesto Mije što bi po meni bila šteta jer mi je njena stvar bolja, ali šta je tu je. Drago mi je što ove godine imamo više bržih i savremenijih pjesama nego do sada! :)
 
Ja mislim da je RTS novac poreskih obveznika, odnosno u našem slučaju ljudi koji plaćaju struju 😂, potrošio na najbolji mogući način, ali svakako da treba malo da porade na tim revijalnim nastupima koji su uvek krindž. Večeras neće biti, ali već sutra i prekosutra...
 
Hoće li biti recap sa proba ove godine, jel ima neko neku informaciju?
 
Ma ja mislim da su Olja i RTS pametno odabrali žiri, posebno za finale, da tu nema nekih direktnih kolega Lukasovih s kojima bi mogao da se skonta, nego da su tipa pretežno neki levi (msm za mejnstrim estradu levi) kompozitori, operski pevači, muzički kritičari itd. s kojima Mirković i Lukas sve i da otkriju ko su jedva mogu da stupe u kontakt, a kamoli da utiču i potplaćuju.
 
Istina, ali eventualni domet Lukasa i Mirkovića je u ovom slučaju ja mislim taj da imaju u džepu plafon jednog iz žirija koji će dati 12 bodova. I neka mu, da mu poboljša plasman da se kao ne izblamira baš dibiduz. Ali sumnjam da će da sazna svih 5 članova u finalu, pa da stigne i da ih pojuri i potplati više komada.
 
Kako mi je drago što sam uzeo godišnji odmor s početkom od danas da mogu na miru da ispratim sve, znači jedva čekam.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top