Pesma za Evroviziju 23: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
I ja bih sve podneo, osim Hurricane. Hajp oko njih je potpuno veštački, kao što neko reče, samo iz razloga što su nasledile grupu kojoj ne mogu prismrdeti ni u jednom jedinom segmentu. Da se ne lažemo, nisam voleo ni HLV ni Loco Loco nešto preterano, ali je originalni sastav prosto umeo da pesmu podigne na viši nivo, i scenski i interpretativno. Ova pesma mi je apsolutni mess, potpuna neoriginalna i neuspela reciklaža ranijih radova grupe i ako tome dodamo njihovo neiskustvo i diskutabilni vokalni i scenski izražaj, krajnji ishod se može samo nagađati. U kontekstu ESC-a ovo je gotovo sigurno ispadanje iz pf-a, i meni bi bilo jezivo i sramotno da nakon prošlogodišnjeg uspeha koji smo napravili, pošaljemo ovo.
 
Sad dok sređujem svoj životni prostor slušam redom pesme, Solo kapital mi se malo smučio, Baloš me odlično odradio da brže operem pleh, oni italijani su mi opasni. Luka mi postaje prihvatljiv više iz socijalnih razloga kontam. Znači danas najviše slušam malu Avril, evo neki ćelavi britanac je isto tako nazvao u reakciji.
 
A sad pušim cigaru na muštiklu i obraćam se javnom mnjenju.
 
https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Гласање_за_Србију_на_Евровизији

Zar je moguće da loše prolazimo kod Moldavije
 
I da postanu malo manje gadljivi na bilo kakve istocnjacke prizvuke.
To je teska patologija koja je tamo prisutna kod “kroatosera” (ne znam koji bi ovde ekvivalent “milogorci” 🇲🇪 bio ako je uopste iskovan u zargonu, ovo sam u mahu smislio).

Sve kao “mi smo pristojnity koji smo odrasli na Beckom dvoru, Gospe moja nikako, a ma nikako da se kod nas cuje u tragovima ista sto podjeca na Balkan, istok, orijental itd.”.

Realnost:
-Srpska estrada tokom cele godine puni klubove i koncertne prostore

-Extra FM (za one koji ne znaju jedina radio postaja stobsereklo koja u Zagrebu i sire vrv pusta srpsku muziku otvoreno 24/7 i tako se brendira) uberljivo najslusanija stanica na radio talasima

Krem de la krem za kraj cisto da vam bude jasno koliko je patologija koju pominjem uzela maha, samo bacite pogled na par odgovora ovde- kao i sam naziv teme:



Je li toliko tesko da 🇭🇷 Hrvatima (opet cast neopterecenim izuzecima) samo budu nacisto sa sobom da su po mnogim crtama mentaliteta ista g*vna (od miloste ovo kazem, naravno) kao i ostatak BalkanA i Ex-Yu prostora i da je uspeh i proboj na svetskoj i EU sceni za pripisato boljim startnim pozicijama nego 🇷🇸 npr. (Istorijski itd.) i sto su stajali vise puta na bolje uspesnijoj strani te iste istorije - a ne da im je sve to doslo samo zato sto im Goga Sekulic ne dolazi da izvodi “Gacice” u A-strani na HRT
 
Ja bih u revijalni dio pozvao ove 'velike igrače', tipa Španiju i Italiju, a valjda je i bio plan da MiB dođu prošle godine pa se nešto izjalovilo. Tako se osjeti neka uvezanost i sa ostatkom Evrope a ne samo sa ex-Yu predstavnicima, ok družimo se ali ajde da se proširi to malo
Pa malo da se odužimo Hrvatima i Slovencima na poenima sve ove godine

Uvezanost sa Evropom postoji samo na papiru, dovoljno je da se pogleda od koga smo dobili koliko poena prošle godine recimo
 
Po toj logici (ko nam je dao najviše poena) sem Ex-Yu zemalja možemo pozvati Blanku i ko god da pobedi u Finskoj (recimo Kaarija). Možemo i Vesnu iz CZ, od njihove publike dobismo 10 poena. Ne bih se žalio ako ih Olja pozove, to bi bilo super.

Svakako treba pozvati Slovence i Hrvate, pod obavezno.
 
Mene kod zejne nervira sto pesma nema tekst... a i iskreno, plasi me kako ce se ona snaci na sceni sa njom
Kako nema teksta, pesma je karnevalska, nije pravljena za duge tekstove... Ovakav beat zahteva baš kraće reći, dosta ponavljanja, čak i da se vrte reči pojedine u krug, joooj ne mogu ovu temu više... 😭
 
Kako nema teksta, pesma je karnevalska, nije pravljena za duge tekstove... Ovakav beat zahteva baš kraće reći, dosta ponavljanja, čak i da se vrte reči pojedine u krug, joooj ne mogu ovu temu više... 😭
Ja nesto razmisljam..

Ako je Zejna vec uspela da iskesira i pridobije da joj Dmitrov i 'Aspirinac' Roganovic rade pesmu (nikad nisam cuo da su njih dvojica ovako zajedno radili na ijednoj pesmi do sad) - sigurno ima dobru zaledjinu i budzet spreman da podivlja na PzE. Ako sve bude tako + vokali da najezi kao Ederlezi to je Serbia 2023 - Grand Final - Zayna - Rumba
 
Ja nesto razmisljam..

Ako je Zejna vec uspela da iskesira i pridobije da joj Dmitrov i 'Aspirinac' Roganovic rade pesmu (nikad nisam cuo da su njih dvojica ovako zajedno radili na ijednoj pesmi do sad) - sigurno ima dobru zaledjinu i budzet spreman da podivlja na PzE. Ako sve bude tako + vokali da najezi kao Ederlezi to je Serbia 2023 - Grand Final - Zayna - Rumba
Niko ne treba da divlja.. :)
Čemu divljanje?
Ali se slažem da za ovakvu numeru treba imati vizuelni prikaz koji izgleda da kažem "malo skuplje", ne volim takve opise, ali to je tako u ovom slučaju... Glas je divan, raspy voice, sa primesama gitano muzike iz Andaluzije, ima i peska, koreografija može da bude i ukusna i sexy u isto vreme, u tom slučaju moraće da se radi na vežbi dosta, za disanje kod pevanja...
 
Joj "blesav" si skroz.. 🤓😁
fetchimage
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top