Pesma za Evroviziju 23: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
Italijani i CHEGI su džoker prvog polufinala. Mogu da prođu i jedni i drugi, prvi na osnovu unikatnosti, a drugi na osnovu toga što su CHEGI (realno se ponekad zaboravlja da su oni trenutno verovatno u top 3 najpopularnijih izvođača na PZE i da, uprkos tome što su kod eurofanova nisko rangirani, imaju solidnu lokalnu podršku).

Tića Dapčević nažalost mislim da ima izgledne šanse da izvisi u polufinalu.
 
Gift i Chegi takođe mislim da ove godine nemaju neke šanse za finale
 
Joj ako Tica prodje u finale pa ko ce ispasti. A chegi ce da razvale na televoting u pf, ne bi me cudio ni top 3. To ce biti zurka za kraj
 
Gift i Chegi takođe mislim da ove godine nemaju neke šanse za finale
ja mislim da imaju, mi ovde na forumu uglavnom pratimo neke ESC trendove pa nam izgledaju bezveze, ali njih nikada ne treba otpisati.

ogroman broj ljudi je obožavao CHEGIjevu pesmu prošle godine kod nas, uprkos tome što je svima kod srpskih eurofanova bila van top 20.
 
Gift flopina. Chegi ima neke sanse za finale jer su simpa na sceni
 
Jel ima neko predviđanja za drugo polufinale?

Ja stvarno ne znam koga bih stavio, osim Baneta Lalića, Milana Bujakovića i Jelene Vlahović svi realno mogu da završe u top 8.

Hurricane, Zejna i Frajle su mi sa druge strane jedina sigurica. Za ostalih 5 mesta se bori 10 pesama.
 
Pa Bilja Krstic. Ove godine me ne bi cudilo da Egret dobije 10 poena od zirija i prodje
 
Joj Bože, a ja sve vreme mislim da po 10 njih prolaze u finale :ROFLMAO:
 
Pa Bilja Krstic. Ove godine me ne bi cudilo da Egret dobije 10 poena od zirija i prodje
Egret bih stavio kao 4. siguricu, mada ga stavljam po strani pošto ipak nije poznato ime.

Problem će imati Dzipsii, Filarri, Ivona i Andjela pošto imaju pesme u sličnom stilu koje pretenduju na sličnu demografiju. Svakako mislim da će bar 2 od njih 4 proći.
 
Kako god bilo ali Luka jedino može da napravi dobar rezultat na ESC-u pod uslovom da nastup odradi maksimalno.
E sad da li je naša publika biti spremna na još jedan šok, ne znam. U naš žiri se više uzdam posebno ako sastav bude mladji i kreativniji. Prednost prvog polufinala i 24 h više reklame na mrežama mogu da ga izguraju, ogromna prednost danas zbog soc.mreža.
Što se Evrope tiče tj. publike, potpisujem unapred minimum top 5 za Luku ako ne i top 3 sa kvalitetnim nastupom naravno.
Reakcije na njega su od strane stranaca bolje nego ikad ranije na bilo koju našu pesmu.
Niko ali niko od ovogodišnjih takmičara i pesama nema potencijal ni HCN i 15.mesto da napadne (sem ako krš pesme ostalih ne budu) a o Top 5 i Konstrakti nema ni govora.

*Evropska publika ljudi traži inovativnost, originalnost i neobičnost pre svega a ako uz to pesma nudi i poruku to je ogroman plus.*

Volim ja i Zejnu pre svega i HCN pesmu, simpa mi je i Fillari pa i Savo ali to preko pa još na srpskom bez inovativnosti, šanse nema za jako dobar rezultat.
Italijani su jako kreativni i tu ne smem se usuditi da kazem da nebi dobro prošli ali sem italijana i Luke, računajte na plasman ranijih godina pre Konstrakte.
Pop, dens ili balkansks balada na čistom srpskom mislite pokrenuće mase u Evropi da glasaju za nas, daj ne budimo smešni. 😁😁😄 Djuskaće i podržace u komentarima ali masovno glasati uz jos 40 zemalja i ponuda, nece. Uz to, evropski žiri nas standardno neće podrzati niti podržava a sta god mi kao Srbija poslali. Jutjuberi ce skoro svakog manje vise podrzati i glumiti odusevljenost ali komentari stranaca ispod svakog videa su manje vise neka realnost, ne i potpuna naravno. Ne komšija niti domace vec bas stranaca od Skandinavije preko Engleske, Spanije do Jermenije.
 

Attachments

  • Screenshot_20230205_145400_Gallery.jpg
    Screenshot_20230205_145400_Gallery.jpg
    464 KB · Views: 28
Lukina pesma mi vuce na Sarinu tako je sexy i industrijska. Mozda ce nam Luka dati taj umetnicki nastup uz ovakvu pesmu koji smo od Sare ocekivali. Ali ako ne bude tako moze da prodje kao Sara
 
*Evropska publika ljudi traži inovativnost, originalnost i neobičnost pre svega a ako uz to pesma nudi i poruku to je ogroman plus.*
Kakvu inovativnost i originalnost su ponudile UK, Španija, Švedska prošle godine pa su tako dobro prošle na televotingu? Ništa što ne viđamo gotovo svake godine, pa im to nije smetalo da dođu do ozbiljnog broja poena u televotingu, a pritom ne mogu da se uzdaju ni u neku dijasporu. Od top 5 prošle godine jedino Konstrakta je ponudila nešto inovativno. Nije poenta izmišljati toplu vodu, već naći način da dobro upakuješ i prodaš to što imaš.

Lukina pesma mi je i nakon nekoliko slušanja jedan bućkuriš i nemam nameru da je forsiram da bi mi se na silu dopala. Čekam polufinale da vidim kako će to izgledati na sceni. Pretpostavljam da i jeste rađena za scenu. Za sada od muških izvođača više mi se dopadaju Princ i Baloš.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top