pt Portugalija 2024: Iolanda - Grito

Mislim da bi mi ovo mogla biti najdraža portugalska pesma posle Vanie Fernandes, a definitivno najbolja u poslednjih 10 godina.

Dopala mi se i Maro, mada mi je sada jači utisak, a posebno jer se konačno desilo da mi favorit pobedi na FdC (što se inače ne dešava). Prema Conanu nisam umeo potpuno da se odredim, ali mi je ipak krivo što nije otišao u finale.
 
I dalje mi ovde manjka emocije. Lepa je pesma, ali sam nekako indiferentan, ne dotiče me.
 
Maro i Vania Fernandes jedine dve predstavnice Portugala koje su mi vredne pažnje. Ima tu još par finih pesama (2018, 2019,2023), ali niśta wow za mene.
 
Maro je imala baš neku posebnu magiju, i meni je to možda i najdraža portugalska ESC pesma. Volim još i "Vida minha" iz 2012. i legendarnu Ritu Gueru iz davne 2003, ali generalno su mi oni jedna od slabijih ESC nacija. Ne toliko slabih zapravo, koliko dosadnih. I ove godine se tako pokazuju, nažalost.
 
Obožavam tipa Saudade i Amar pelos dois i svaka im čast na svemu ikada, ali nikad ništa iz Portugala kao spomenuta Rita i Deixa-me sonhar, ta pjesma kida na komade 😭
 
I mene. Ne znam iz kog razloga, ali ta pesma me baš emotivno pomera. 🥲 Živi primer kako treba izneti jednu ozbiljnu baladu, za razliku od recimo Vanie Fernandez, koja mi je bila usiljena i neiskrena. Tako loš plasman mi je neshvatljiv i danas.

Grito ni da me takne.
 
Ova balada je previse tradicionalna i lokalna za moj ukus. Slican problem sam imao i sa njihovom proslogodisnjom pesmom, ne lezi mi ovaj njihov melos. Saudade je bila posebna, ali u isto vreme i univerzalna pesma van kulturoloskih granica.
 
Maro je imala baš neku posebnu magiju, i meni je to možda i najdraža portugalska ESC pesma. Volim još i "Vida minha" iz 2012. i legendarnu Ritu Gueru iz davne 2003, ali generalno su mi oni jedna od slabijih ESC nacija. Ne toliko slabih zapravo, koliko dosadnih. I ove godine se tako pokazuju, nažalost.
Kao da maltene svake godine salju jednu istu pesmu....
 
Meni ovako neki vajb mnogo više izgleda kao sekta nego recimo Irska.

Elem, verujem da će ovo da prođe u finale lagano, očekujem neko 6. ili 7. mesto u PF. Imaju fantastičan žreb i okruženi su slabim pesmama u drugom delu prvog polufinala.
 
Back
Top