Predlozi i utisci o forumu

Lično, sa Pokahontasom nisam nikada imao problema, ili se bar ne sećam, zaista ne pratim toliko komunikaciju među drugim forumašima da bih znao razloge netrpeljivosti ili bana. Slažem se sa Petrom da je bilo provokacija, pogotovo prema ljudima koji negde dele mišljenje i slažu se oko različitih tema diskusija, ali opet ne vidim razlog zašto bi to bio povod za iste. Svet bi bio vrlo dosadan kad bismo svi imali ista mišljenja i delili stavove. Što se opcije "report" tiče, mislim da sam samo jednom prijavio dotičnog Zeku u momentu njegovog izliva uvredljivih nebuloza, a mislim da čak nisam prijavio ni bivšeg forumaša pod pseudonimom "mahinalno" koji me je otvoreno vređao i nazvao homofobom i rasistom ničim izazvan. Ako se ta opcija zloupotrebljava, kao i svojevremeno lobanja, onda definitivno treba reagovati.
 
Vax'ildan iz nekog razloga obožava da me provocira i to je pre toliko često radio da su mi se forumaši javljali sa Idi vidi šta ti napisao Vax i to nam je postala interna fora. Ovo od danas mi je bilo smešno, ali znao sam da će biti obrisano, pa nisam ni reagovao. :D Sve ok, simpa je.​
Fanovi slobodno mogu da mi se jave ako hoce autogram. 😊
 
Za Pokahontasa sam smatrao da je Mir*o novog foruma, pogotovo jedno vreme gde bas nije ostavljao da ljudi iskazu mislenje bez da ih vredja, ali nisam primetio sta se dramaticno desavalo u zadnje vreme, verovatno su mu mnogi postovi obrisani.

U redu sto vi koji se druzite zelite da ga branite, ali budite malo objektivni.
 
A što si ti Miloše moderator? Ajde lepo da se naprave izbori, kandiduju se ljudi koji žele da budu moderatori i onda glasamo... Ovaj forum postaje sve toksičniji i toksičniji, jedan dan nije prošao, a da se nije desila neka drama. Očigledno je da nešto ovde ne štima...
 
Ljudi, je l' vi kontate da:

a) treba znanja za moderiranje i održavanje ovakvog foruma;
b) admini/moderatori između ostalog izdvajaju vlastita sredstva da bi isti funkcionirao;
c) sve ovo zahtjeva vrijeme koje 99% ljudi ovog foruma ne bi bilo spremni žrtvovati?
 
Josipa, dok smo čekali da proradi novi forum: "Koliko više vremena treba Milošu, kao da projektuje svemirsku raketu?" :rolleyes:
 
A što si ti Miloše moderator? Ajde lepo da se naprave izbori, kandiduju se ljudi koji žele da budu moderatori i onda glasamo... Ovaj forum postaje sve toksičniji i toksičniji, jedan dan nije prošao, a da se nije desila neka drama. Očigledno je da nešto ovde ne štima...


Administracija se ne bira kao predsednik drzave na izborima. Milos i ja odrzavamo ovaj forum preko 10 godina. Mi smo ga i vratili u zivot nakon nesrecnih okolnosti koje smo imali 2020. godine. Mogli smo komotno da ostavimo sve kako jeste i da ne vracamo nista.

A kad se vec hvatas mojih referenci, cisto da znas da nisam dosao tu zato sto imam lepo ime vec sam dosao kao neko ko je vec imao moderatorsko iskustvo i pre nego sto sam preuzeo ovu funkciju kod nas a bez mene, jedan od danas najvecih svetskih ESC foruma (ujedno i sajtova) ne bi postojao. Isto kao sto ni nas forum ne bi postojao bez nas dvojice a mogu iskreno da ti kazem da sam dusu dao za njega ovih 15 godina a neretko smo obojica zrtvovali svoje licne obaveze i planove samo kako bi forum funkcionisao kako treba.


To sto je atmosfera toksicna nije ni moj a ni njegov problem. Mi da menjamo druge ljude ne mozemo a ne mozemo ni da promenimo mentalitet. A tu lezi glavni problem. Nije situacija bila nista bolja ni kada smo bili tek u povoju samo sto su tada neka druga lica bila u prvom planu.


Ja licno ovaj forum dozivljavam kao svoj drugi dom a forumase kao porodicu. Kamo srece da, bar po ovom pitanju, svi mislimo isto. Onda sasvim sigurno pomenute toksicnosti ne bi ni bilo ili bi je svakako bilo u daleko manjoj meri.
 
A što si ti Miloše moderator? Ajde lepo da se naprave izbori, kandiduju se ljudi koji žele da budu moderatori i onda glasamo... Ovaj forum postaje sve toksičniji i toksičniji, jedan dan nije prošao, a da se nije desila neka drama. Očigledno je da nešto ovde ne štima...

Baš se pitam i ja zašto volontiram i dajem sebe toliko, a i duže vreme plaćam troškove hostinga (nema veze sa tim ko je moderator), da bi se neki nakačili na mene. Kada bi se administrator birao putem ankete, a da kandidati nisu potokovani za tu poziciju, naročito sa tehničke strane, ne bi dugo opstao.
 
Nisam ispratio detaljnija desavanja na forumu u poslednjih par meseci, ali mogu reci da mi je zao sto je Pokahontas banova. Srecom, nije na duze ili trajno, pa ce brzo proci. Nadam se da je stigao da se prijavi na FSC. Mada, ne svidja mi se to sto je napisao da ga banuju. To me podseca na ono "udari me, ako smes"; izazivacki.

Naravno da uloga moderatora nije laka i da nam nece u nekim slucajevima odgovarati njihove odluke, ali treba ispostovati. To ne znaci da smo podcinjeni i da prihvatimo zdravo za gotovo, ali to se moze pisati u nekom normalnijem tonu. Jeste da do sada nisam davao povoda, sto zbog toga sto ne pisem nista provokativno ili sto ne pisem puno u poslednje vreme, ali ako bi se donela neka odluka protiv mene, samo bih voleo da dobijem obrazlozenje i prihvatio bih. Mozda sa pravom ili ne (iz mog ugla).

U svakom slucaju, slazem se da treba prvo krenuti od samog sebe...
 
Kad je dobio ban fsc tema još nije ni otvorena...

@Miloš šta kažeš na jedan predivan kompromis, skratiš Pokahontasu ban za jedan dan, do utorka, da se barem stigne prijavit na fsc, odsluži skoro cijeli ban i stigne se prijavit na fsc i svi sretni i zadovoljni 😍

Ovako bi bilo previše da mu uz ban još bude i kazna što će propustit fsc 😢
 
Ne slažem se ni ja sa banom Pokahontasa, drag mi je, ali poslednji post koji je napisao pred ban je bio nepotreban. Svima nam se brišu postovi, ni ja nisam uvek srećan s tim, ali razumem npr. što su svi postovi od preksinoć u vezi Zeke na srpskoj temi obrisani. Slažem se sa Ro-ovom idejom, treba mu makar dati šansu da se prijavi na FSC.
 
Mislim da je potrebno malo vise posmatrati ovaj forum kao mesto gde mozemo pricati o Evroviziji - hobiju ili interesovanju koje je za nase drustvo nekonvencionalno, i prakticno sa ljudima naseg govornog podrucja tesko da bismo igde mogli da razmenimo misljenje.

Ako ima ljudi koji forum koriste iz drugih razloga, da provociraju, iz dosade ili kao mrezu za upoznavanje, rekao bih da su promasili temu.
 
Predlažem da seu podforumu Evrovizijski izvođači otvaraju samo teme za izvođače koji su učestvovali na Evroviziji, a da se brišu teme onih koji su tu i tamo bili na nacionalnim takmičenjima. Za ostale se može otvoriti poseban podforum
 
Pa negde se i slažem sa Skubijem. Ajde još i da razumem za učesnike sa našeg NF, ali ne vidim potrebu da imamo temu za svakog podrumarama sa stranih NF.
Ili prosto nek se napravi jedna tema "Ostali izvođači" gde bi bili svi ostali.
 
Па реално по чему су Карлеуша, Лепа Брена, Ана Бекута итд евровизијски учесници?
 
Back
Top