Putovanja

2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada - 2 (Srbija i Crna Gora) :ROFLMAO:
7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite) Turska,Španija,UAE,SAD i UK.
8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..? Turska
13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde? Sa @Mala u Pariz.
 
1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?

S obzirom da živim u pograničnom području sa SLO, prvi put sam išao van HR prije no što sam znao za sebe lol

2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada? 🌍

12

3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?

Uvijek se rado vratim u Ljubljanju i Budimpeštu

4. Koja zemlja vas je oduševila a koja razočarala? (nije ispunila vaša očekivanja)

Oduševio me Portugal, a razočarala Italija - meni ta zemlja stvarno ništa posebno, o prljavštini i kaosu gdje god dođeš da ne govorim

5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?

SAD, uopće mi nisu privlačne

6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadržajem i treba je posetiti?

Od onih u kojima sam bio ili? Recimo Makedonija

7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite)

1. Izrael
2. Gruzija
3. Armenija
4. Island
5. Meksiko

8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..?

Surprise, surprise... Izrael. Zaista se nadam da ću jednom i otići tamo, i to na malo duži period

9. Vaše najbolje i najgore putovanje?

Najbolje vjerojatno Portugal, a najgore..pa ne znam, nije bilo najgorih, ali recimo svaki put kad sam bio u Brstislavi mi je baš bilo bzvz

10. Sa kojeg putovanja nosite najlepše uspomene?

Portugal

11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.

/

12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (možete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)

Mrzi me da razmišljam o tome sad xD

13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde? 🫂

Mislim da bi bilo kul putovati s Dodom, Mrmom, Bebijem i Petrom. Ne sa svima odjednom, doduše 😂
 
boner-erection.gif
 
1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?
sa godinu dana u CG:me: na more

2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada?
mrzi me da brojim, ali bio sam u svim Balkanskim + Turska:tr:, Mađarska:hu: ,Malta:mt: i Egipat.

3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?
Marmaris, Turska:tr:

4. Koja zemlja vas je oduševila a koja razočarala? (nije ispunila vaša očekivanja)
Turska:tr: oduševila, razočarao Rim (Italija:it:)

5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?
Nemačka:de: možda, Berlin

6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadržajem i treba je posetiti?
Gruzija:ge:

7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite)
1. Gruzija:ge:
2. Liban
3. Južna Afrika
4. Rusija:ru:
5. SAD

8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..?
Kumodraž

9. Vaše najbolje i najgore putovanje?
najbolje Hrvatska:hr: (Opatija), najgore jednom u CG:me: kad sam izgubio novčanik (srećom pa je CG pa se lako snađeš)

11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.
Jednom sam pijan u H. Novom uskočio u more sve sa odećom i otplivao do druge plaže

12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (možete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)
neam blage, sva su uglavnom budget varijanta. Nisam nikad bio u fazonu da izdvajam mesecima samo da bih sve spičkao za nedelju dana.

13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde?
išao bih sa @Bebi i @zeleni na Tommorowland u Belgiju:be:


ok je dužina sad xD
 
1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?
U Crnu Goru čini mi se sa 7 godina.
2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada?
Nažalost samo 3 za sada.
🌍
3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?
U BIH uvek, zemlja sa dušom. I Istanbul naravno. 😍
4. Koja zemlja vas je oduševila a koja razočarala? (nije ispunila vaša očekivanja)
Oduševila Turska a razočarala još uvek nijedna.
5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?
Pa recimo Maldivi, Sejšeli..
6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadržajem i treba je posetiti?
Nemam odgovor jer nemam preporuku.
7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite)
1. Španija
2. Portugal
3. Italija
4. Južna Amerika (Kolumbija, Brazil, Argentina, Čile)

5. Island
8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..?
Barselona, Španija.
9. Vaše najbolje i najgore putovanje?
Najbolje u Istanbulu prošle godine.
10. Sa kojeg putovanja nosite najlepše uspomene?
Opet Turska, bilo je stvarno predivno.
11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.
Pa recimo da sam se izgubio u Istanbulu pa sam pričao na turskom sa lokalcima i uspeo sam da se snađem i da se vratim na lokaciju gde su bili svi ostali. (Engleski ne pričaju nešto)
12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (možete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)
Kod mene je sve low cost.
13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde? 🫂
@Bebi @Stole @Mala @Mrm i to grupno, a mesto gde god oni izaberu 😂
 
1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?
Sa 4-5 godina sa roditeljima u Grčku.
2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada? 🌍
Nisam vodio evidenciju, ali oko 25-30.
3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?
Gruzija, u bilo kom trenutku.
4. Koja zemlja vas je oduševila a koja razočarala? (nije ispunila vaša očekivanja)
Pored već navedene Gruzije, dodao bih recimo i Luksemburg. Nijedna me nije razočarala ali recimo da mi se ne dopada Litvanija, Nemačka, Italija.
5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?
Nikad ne reci nikad, ali recimo SAD mi nije interesantna destinacija.
6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadržajem i treba je posetiti?
Ima ih puno, ali neka bude Rumunija.
7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite)
1. Butan
2. Nepal
3. Sveta Lucija
4. Singapur
5. Oman

8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..?
Ovo pitanje se u principu poklapa sa prethodnim, tako da Butan.
9. Vaše najbolje i najgore putovanje?
Gruzija i Kirgistan, zbog aktivnog odmora i prelepe prirode. Ne mogu reći najgore, ali onako, dosadnjikavo - Diseldorf.
10. Sa kojeg putovanja nosite najlepše uspomene?
Ne mogu da izdvojim jedno, sa mnogih nosim lepe uspomene.
11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.
Otkazan mi je planiran let iz Paname, preko Amsterdama za Bukurešt i ponuđen drugi koji mi nije odgovorao jer dolazi oko ponoći u Bukurešt i tada ne mogu da uhvatim autobus za Kišinjev. Nakon duge prepiske i insistiranja dobio sam let koji u Bukurešt stiže u vreme koje meni odgovara, ali džabe... let iz Pariza za Bukurešt je kasnio sat i po tako da sam opet stigao oko ponoći. Ukratko, džabe sam se jebavao.
12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (možete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)
Najskuplje Panama (ne još zadugo), a najjeftinije verovatno nešto po Srbiji. Van Srbije najjeftinije BIH.
13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde? 🫂
Ne poznajem nikoga od forumaša lično, ali sa nekim ko ima slična interesovanja kao ja i voli netipične destinacije.
 
1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?
Stigla u Beograd u maminom stomaku. Ostali par dana... 😂

2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada? 🌍
Sve meni bitne destinacije sam posetila, tako da su sve ostale bonus. Recimo da sam obisla vecinu zapadnoevropskih zemalja i istocnu obalu SAD.
Sve bivse Yu-republike. Grcka, Rumunija, Madjarska, Austrija, Italija, Vatikan, Svajcarska, Nemacka, Belgija, zakacila sam delic Holandije, VB - Engleska, Skotska, Vels, Francuska, Spanija, SAD.

3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?
Nica me opcinila. U neke gradove sam se vracala vise puta. Nemam negativna iskustva sa putovanja, uvek se nesto zanimljivo desava.

4. Koja zemlja vas je oduševila a koja razočarala? (nije ispunila vaša očekivanja)
Generalno volim Evropu i evropski nacin zivljenja. Nema razocarenja, obozavam da putujem i upijam nova saznanja.

5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?
Ne postoji. Sve me zanima.

6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadržajem i treba je posetiti?
Svaka zemlja je bogata u odredjenom smislu i ima sta da ponudi. Negde je to materijalno, a negde duhovno bogatstvo.

7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite)
Istok, sever, jug, jugo-zapad, sve zelim da vidim. Island mi je negde u malom mozgu.

8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..?
Sve sam zelje ispunila, sada lagano gde me put nanese.

9. Vaše najbolje i najgore putovanje?
Ovo poslednje putovanje mi je bilo najbolje, opusteno. Toliko toga se desava tokom putovanja, da ako i nastane manji problem, sve se brise lepim uspomenama koje prevladaju.

10. Sa kojeg putovanja nosite najlepše uspomene?
Sa poslednjeg putovanja. Laganica.

11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.
Kada sam slucajno pomislila da bi bilo interesantno da putujem preko 2 grada/drzave da bi stigla do zeljene destinacije, na sta su ukucani reagovali da fantaziram, pa sam odustala od tog nauma, a onda se ispostavilo da je 1.let otkazan i na aerodromu su mi punudili da putujem bas preko ta 2 velika grada bez nadoknade. Mojoj sreci nije bilo kraja.

12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (možete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)
Toskanu sam posetila za 67 evra, a Njujork za 2.000 dolara.

13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde? 🫂
Nisam o tome razmisljala, ali bi sigurno bila mala odabrana ekipa. Nebitno gde.
 
Drage volje odgovaram na nesto blisko mojoj struci 😅

1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?


Moja majka je veći deo trudnoće provela u Grčkoj 😂 a otkako sam baš rođen, sa nekih par meseci u Budimpeštu, nakon toga u Grčku. Pola svoje prve godine sam proveo van zemlje.

2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada? 🌍


22 (21 Evropa + 1 Azija)

3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?


Pariz i Firencu jako volim, Temišvar mi je malo dosadio (ali uveren sam da se vraćam svuda 😂)

4. Koja zemlja vas je oduševila a koja razočarala? (nije ispunila vaša očekivanja)


Italija oduševila, Turska razočarala

5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?

Nisam nešto zagrejan za Tajland iskreno

6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadržajem i treba je posetiti?


Crna Gora, BiH 🙂

7. Top 5 zemalja na vašoj listi želja (koje zemlje želite da posetite)


Norveška, Island, Danska, Holandija, Portugal (tu sve nisam bio)


8. Zemlja (mesto) iz vaših snova, o kojoj ste maštali oduvek..?


Italija

9. Vaše najbolje i najgore putovanje?

Pariz u aprilu, bilo je top, ali ima još odličnih. Najgore kad sam vodio grupu policajki u Budimpeštu 😂

10. Sa kojeg putovanja nosite najlepše uspomene?


Pariz takođe

11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.
To će biti poseban post, kad mi se bude kucalo 😂

12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (možete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)


Nisam skoro plaćao aranžmane jer radim u toj branši, ali napisaću par preporuka sigurno

13. Sa kojim forumašem biste otputovali i gde? 🫂

Uživo znam samo @Destry94 , tako da s njim 😂 neka bude klasika, BG 😂
 
Bio sam u Korintu. Išli pešaka od Lutrakija do tamo, ok je gradić, ali u to doba (septembar) je toliko bio puuuust, tek nešto malo ljudi u pešačkoj zoni. Slabije radile i prodavnice, zaboravio sam koji je to dan bio, a i bilo je nešto oko podneva.

Korint1.jpg

Korint2.jpgKorint3.jpg

Korint4.jpg

Korint5.jpg
 
Za tjedan dana me čeka put u Irsku i iskreno, stravično mi se ne ide. Vjerojatno neopravdano, uvijek imam neku predodžbu o toj zemlji da je nekako tmurna i siva, makar je zovu zelenim otokom lol. Je l' bio tko, kakvi su dojmovi? Imat ćemo vjerojatno nešto slobodnog vremena za obići Dublin pa da znam na što obratiti pažnju
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Back
Top