Putovanja

Za tjedan dana me čeka put u Irsku i iskreno, stravično mi se ne ide. Vjerojatno neopravdano, uvijek imam neku predodžbu o toj zemlji da je nekako tmurna i siva, makar je zovu zelenim otokom lol. Je l' bio tko, kakvi su dojmovi? Imat ćemo vjerojatno nešto slobodnog vremena za obići Dublin pa da znam na što obratiti pažnju
Pa ti nisi kršten majke mi!! :ROFLMAO:

BLAGO TEBI!!!!!!
 
A sta cu, nikad me nije privlacio taj UK i Irska.
Meni samo daj Srednju Europu i ja presretan😌
 
A sta cu, nikad me nije privlacio taj UK i Irska.
Meni samo daj Srednju Europu i ja presretan😌

Živeo sam 7 meseci u Londonu. Tj predgrađu Londona. Tačno te razumem zašto ti se ne ide, ali mislim da ćeš se možda sa nekim stvarima prijatno iznenaditi ^^

Upoznao sam i puno Iraca koji su živeli tamo u tom mestu i oni su jako fin narod. Šaljivi su i dosta transparentni. Realno msm da će ti Irska više leći nego možda sama Engleska. Ako bih birao, ja bih najradije živeo u Irskoj :D
 
Danas je potpisan sporazum PIO fonda i AirSerbia prema kom će se uz penzionersku karticu dobijati 15% popusta na avio karte kupljene u poslovnici u Galeriji ili putem kontakt centra.

Pre neki dan je i Srbija voz omogućio 30% popusta za kupovinu karata na blagajni i kartomatima i dodatnih 5% za onlajn kupovinu.

Eto, ako ste penzioneri ili imate bake i deke, znajte da se može povoljnije putovati. :D
 
  • Haha
Reactions: Mrm

Izgleda da je baš alarmantna politička situacija u Moldaviji, ljude ne puštaju da uđu zbog sigurnosnog rizika. Čini se pogotovu Srbe zbog očiglednih geopolitičkih razloga.

@MilanB jel znaš nešto o ovome?
 
Sećam se da je bilo i ranije problema, pre nekoliko meseci ili možda godinu dana, takođe neki naši državljani nisu mogli da odu u Moldaviju.
 
I meni izaslo na YT i bas me zanimalo da pogledam. Prvo pitanje koje im postavila pandurka je "Da li ste Rusi?"....
Mogu da razumem strah od ruske invazije i od sirenja ruskog uticaja preko drugih zemalja, ali ovo je klasicna diskriminacija
 
Mogu da razumem strah od ruske invazije i od sirenja ruskog uticaja preko drugih zemalja, ali ovo je klasicna diskriminacija
Moldavija je izgleda specijalno pogođena pošto je naslonjena na Ukrajinu, a već ozbiljan deo stanovništva gaji rusofiliju.
 
Preteruju. Kao da su sa druge strane sveta, pa da mešaju Srbiju i Sibir, taj fazon.
 
Pa nisam siguran da baš preteruju, vrlo je očigledno koja se zemlja kako profilisala u Evropi, svi to znaju u Evropi od samog starta malte ne...
 
Pa ako nam Moldavija ne drži vize po definiciji preteruje ako bez razloga ne puste čoveka u državu.

Već je bilo problema kada je Partizan igrao sa Šerifom u Kišinjevu, pa gostujući navijači nisu mogli da prisustvuju zbog navodne "pretnje po sigurnost".
 
I ja mislim da ne preteruju. Ovde cveta ruska propaganda, a srpsko državljanstvo nije dobio samo Rus koji nije pitao.
 
A da vidiš danas iz Emirata za glasanje stižu odjednom neki Arapi, oni primaju i kuso i repato sada u državljanstvo za svaki glas.. :(
Lepo je neko kazao, ovi će KRVLJU braniti vlast, ali bukvalno..
 
Zar nije taj predlog o ubrzanom dobijanju drzavljanstva odbijen po preporuci evropske komisije? Ipak mislim da jeste preterivanje jer kao sto kaze Pokahontas, zasto nisu uveli turisticke vize za gradjane Srbije, nego ljude bez ikakvog objasnjenja vrate sa granice. Evidentno su pogresili u svojoj sigurnosnoj proceni, likusa ne zna dve reci engleskog, samo je zanima da li je neko Rus ili nije. Ni sama Ukrajina jos nije uvela ovakvu meru i mislim da se nisu desili ovakvi incidenti.
 
Last edited:
A da vidiš danas iz Emirata za glasanje stižu odjednom neki Arapi, oni primaju i kuso i repato sada u državljanstvo za svaki glas.. :(
Lepo je neko kazao, ovi će KRVLJU braniti vlast, ali bukvalno..
A po kom osnovu oni dobijaju srpsko državljanstvo? Oženili Srpkinje?
 
A po kom osnovu oni dobijaju srpsko državljanstvo? Oženili Srpkinje?
Pa nisu samo muškarci, i žene neke.. :/
Imaju državljanstvo od 2016. godine mahom..
 
Pa dobro, one se udale za Srbe i braniće boje Srbije u nečemu? 🙄
 
Ne znam kako se bračni par mogao udati ili oženiti Srbima.. 🤭😁
 
Jedan brak na srpski, drugi na arapski način. 😅 Da nisu investitori od kojih nam zavisi budućnost? Mora da su nečim zaslužili.
 
Back
Top