si Slovenija 2022: LPS - Disko

Užas, radije bi da Bugarska prođe nego ovo.

Da se podsjetimo na smeš

 
Ovde je samo pitanje hoće li će uspeti prikupiti poene od publike, jer će žiriju biti u top10.
 
Nemaju sanse za prolaskom dalje, ali meni ova pjesma postala jako jako fina, od bottoma su mi dosli u top 20, a mozda ce jos da rastu, pregotivno👌🏻
 
Slovenija je stvarno mnogo potcenjena već nekoliko (4-5) poslednjih godina. Nije da su uvek slali remek dela, ali i kada su poslednjih godina prošli u finale je trebalo da se daleko bolje plasiraju.
Red je da se ove godine nepravde prema :si: prekinu!
 
Ali potreba eurofanova koja je uzela maha poslednjih godina da se iz "sažaljenja" prema pesmama koje su generalno neprimećene po svaku cenu udari neki lažni "hype" i odjednom predstavljaju kao sigurni kvalifikanti mi je toliko van svake pameti.
 
Pa niko ovo ne predstavlja kao sigurnog kvalifikanta. Meni licno je u top 10 ali sam svestan da ce mnogo tesko stici do finala. Mislim da je to sto si naveo vise neki efekat nekih ranijih godina gde smo imali neke sokantne kvalifikante (u odnosu na period pre proba), tipa Albanija i Irska 2018. ili San Marino i Belorusija 2019, pa cak i Portugal 2021. niko nije video u finalu pre samih proba.

Kontam da dosta fanova vole da se izlupaju za sve te otpisane kako ce proci u finale, pa onda ako stvarno neko od njih prodje, bice ono "i told you so".
 
Pa realno, skoro svako od nas svake godine ima nekog favorita iz senke, barem u jednom od polufinala, ako ne i u oba, za koga ima osećaj da može da prođe u finale, iako velika većina drugih ne misli tako, te ja to ne bih pripisao lažnom hajpu, a i uvek se dese neki primeri prolaska za zemlje koje od starta na kladionicama ljube patos (Čoda je gore naveo neke).:) Pa i mi smo 2018. prošli mimo očekivanja jer smo sve vreme bili otpisivani od strane skoro svih da nemamo šanse za finale.
E sad, to što pojedine grupe ljudi ili "velikih" ESC fanova namerno troluju i forsiraju neke zemlje koje realno nemaju šanse, toga ima svakako, što se uglavnom da uočiti, a to je već druga stvar. ;)
 
I ja dajem jako male šanse finalu. Prosto se ne ističe, podrška žirija mora biti mnogo jaka da bi mogli nečemu da se nadaju, kod publike verovatno jednocifren broj poena.
 
Kakve su ovo austrougarske anime od spota...
Ali dobro, ja svakako baš gotivim pesmu, čak i studijsku verziju, a uživo je i bolja, slatko mi je sveukupno. A sad, prolazak i plasman, tu nek im je bog upomoć.
 
Predstavnici OGAE Slovenija na OGAE Second Chance Contest-u 2022. biće Batista Cadillac sa pesmom "Mim pravil". Ova pesma je na glasanju osvojila 138 poena, dok je drugoplasirana LUMA imala 136, a trećeplasirani Gušti feat. Leyre 121.

 
Back
Top