rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Ufff hvala jos jednom Hurikankama što su započele novi talas hajpa za Evroviziju kod nas koji je ove godine bio još veći i jači! Konačno smo poceli da rizikujemo (čak i 2020/21 je bio "rizik" za nas jer smo izasli iz kalupa naricaljki i otrgli se od 17-19.mesta i najbitnije - bili primećeni). Konstry je došla niotkuda, oprala sve i pokazala nam da "strofa, refren, strofa, refren, modulacija, ispevavanje 10 sekundi" formula vise ne radi, a gospodjetina Olivera napravila festival koji je u mnogo segmenata bio 3 klase iznad ovoga što smo gledali u Italiji.
Ko god pobedi dogodine neće mu biti lako jer su sad kod nas apetiti porasli, ali mislim da će PZE da bude brutalan.
 
Meni ona nekako najdrazi nas predstavnik od svih ikada. Svaka cast Mariji, ali sama je htela da sjasu vise sa nje i Molitve i ESC-a 2007. 😄
Ogroman uspeh zaista, u danasnjem vremenu i sa ovakvim sistemom glasanja da se izborimo za top 5. Ove godine je sve profi radjeno, cak smo i sami pravili grafiku, nije bilo daj sta das. Sada zvanicno sa punim pokricem mozemo da kazemo RTS se opametio. 😂
Nadam se da ce cela ova sezona povuci nogu za naredne godine i sto se tice PZE i sto se tice nasih plasmana na ESC-u.
 
ja sam presrecna alo top 5 od zeljka nismo imali mozd abi i pobedili da nije rata u ukrajini a nih necu da komentarisem znali smo tako da nas uopste nije iznenadilo
 
Koliko meni njeno 5. mesto sija zlatnije od svakog zlata Ukrajinaca.

Moram u masna slova da pređem. Ljudi moji, zastanite na trenutak i skontajte da je Konstrakta uspela da posle Željka prvi put okupi više od 10-13 jedinstvenih glasača od 40-ak mogućih i da je za nas u teleglasanju glasalo 34 od mogućih 39 zemalja. Nek je i dosta od toga "sića" - biti u TOP 10 od 25 pesama ponuđenih u onakvom finalu kod nekih zemalja koje inače nemaju kulturnu povezanost s nama je MAESTRALAN uspeh. Tek ćemo biti svesni koliko smo pobedili za sebe u narednim danima. Takođe, ostao sam razoružan na primer na 7-icu :fi: žirija. Vratilo me na Mariju i prelepu "Rukoilen" od Beauty Queens. Istorija se nekad zaista ponavlja, možda ne baš istovetno, ali ovakva podrška - posebno od teleglasanja i sitniši od žirija iz zemalja koje nas inače nešto i "ne mirišu" [ :lt: :gb: :be: :ie: :pt: ] je van presedana.
Budimo ponosni svakim narednim danom do sledeće sezone i dok se ne obelodani naslednik/ca ove gospođetine sa velikim "G".
💗💗💗
 
Za mene lično je ovo pobeda. 5. mesto ove godine je slađe nego Joksimović sa 3. mestom 2012.

Odlučili smo da eksperimentišemo, da napustimo komfor zonu. Do sad smo se oslanjali na dijasporu i ex-YU, a ove godine dobili kako od žirija odlične poene, tako i od publike još bolje. Sledeće godine će oči Evrope biti uprte u nas i naš nacionalni izbor. Svi će sa nestrpljenjem čekati da vide šta će stići iz srpske ESC kuhinje.

Mislim da je naša obaveza da je dočekamo na balkonu skupštine grada Beograda.
 
Back
Top