rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Za uspeh pesme na ESC (naročito u televotingu) neophodno je napraviti priču, a ove godine mi to nismo morali da radimo jer su Konstrakta i ICS sami po sebi bili najveći unikat i najbolji performans ove Evrovizije.

Dakle, treba nam eksperiment koji će podići hajp i zaludeti Evropu (poput In Corpore Sano), izvođač koji pleni harizmom, samopouzdanjem i profesionalizmom (poput Konstrakte) ali i da pesma ima neke vokalno zahtevnije i jače deonice koje žiriji tradicionalno vole. Mislim da bismo sa takvom pesmom postigli odličan balans TVT i žiri poena koji bi nas mogao dovesti do pobede.
 
Za mene lično je ovo pobeda. 5. mesto ove godine je slađe nego Joksimović sa 3. mestom 2012.

Odlučili smo da eksperimentišemo, da napustimo komfor zonu. Do sad smo se oslanjali na dijasporu i ex-YU, a ove godine dobili kako od žirija odlične poene, tako i od publike još bolje. Sledeće godine će oči Evrope biti uprte u nas i naš nacionalni izbor. Svi će sa nestrpljenjem čekati da vide šta će stići iz srpske ESC kuhinje.

Mislim da je naša obaveza da je dočekamo na balkonu skupštine grada Beograda.
Reći da je odličan rezultat kod žirija od čega je 40 poena od samo 4 ex Yu žirija sa jedne strane i 47 poena od svih preostalih 35 žirija sa druge strane, nije loš ali nije ni odličan rezultat kao što ti reče. 👍
Rezultat žirija je totalno disproporcijalan naspram 225 poena televotinga iz svih tih zemalja koje tradicionalno skoro pa nikad ne glasaju za nas sem možda jednom u 5-10 godina u proseku kad stvarno pošaljemo vrhunsku pesmu ili paket koji se izdvaja u moru sličnih ili istih pesama a što smo po prvi put uradili ove godine.
Ovim postom niti želim da minimiziram tvoj inače lep post 🤝 ali ni da glorifikujem rezultat od strane 35 žirija čiji su gradjani( sa malo ili bez nase dijaspore), prepoznali pa i za mene iznenadjujuće visokim poenima nagradili Konstraktu i Srbiju . 🙌🏆
Naravno da sam presrećan i u par navrata postovima ovde manifestovao 4. kao rezultat i broj koji priželjkujem da nam se desi (bio blizu) 😂 ali sam i sam najprijatnije iznenadjen podrškom evropske publike i ex Yu žirija ! 🥰 Drago mi je zbog našeg sada već osnovanog hajpa celog regiona tokom ESC sezone a ne samo Srbije i našeg hrabrog izlaska iz zone komfora ! 🤝
 
Sledeće godine idemo u totalni narodnjak kao Moldavija. 🙈
Kao veliki fan narodnjaka mislim da bi bilo dobro preskociti jednu godinu, da ne ispadne da direktno kopiramo Moldaviju i prodjemo kao San Marino.
Jedino ako se opici nesto izmedju Moldavije i Spanije. Tipa Milica Pavlovic 🤩
 
Mogli bismo i nekog solo muškarca da pošaljemo, posle Željka samo je Balkanika bila mix.
Meni se čak i javlja da će možda to i da se desi, da je Konstrakta majstorski možda i zapečatila našu žensku eru i da dogodine šaljemo nekog muškarca.
Iznenadila nas Konstrakta, što ne bi i neki mister podrumar.
 
Za nas je odličan rezultat, imajući u vidu da nas žiri nikada nije preterano voleo. Prošle godine smo bili 20. sa 20 poena (od ex-YU zemalja). Ovaj put smo bili 11. sa poenima od zemalja od kojih teško da sam očekivao nešto (Australija, Španija, Italija, Irska).
 
Na Tv Happy upravo rekoše da Srbija dobila 235 poena od publike širom Evrope. 😂
 
Mi nemamo solo muškog izvođača. Jedino ako se pojavi neki podrumar pa nas iznenadi, recimo Princ od Vranje.
Njega i Milana Bujakovića bih voleo više nego bilo kog drugog muškog izvodjača. Obojica su vokalno besprekorni i preharizmatični momci . 🏆
Samo prava pesma da im se desi . 🤝
 
Meni se čini da mi za žiri uspešnu formulu nemamo i da smo i sad jedva navukli to 11. mesto kod njih na foru, i da uopšte ne treba na žiri nešto posebno da se oslanjamo, bar ne u skorijoj budućnosti.
Bolje tvt gerila nego neuspešna žiri čepulja.
 
Meni se čini da mi za žiri uspešnu formulu nemamo i da smo i sad jedva navukli to 11. mesto kod njih na foru, i da uopšte ne treba na žiri nešto posebno da se oslanjamo, bar ne u skorijoj budućnosti.
Bolje tvt gerila nego neuspešna žiri čepulja.
Ne želim da budem “taj lik”, ali sinoć je bilo očigledno da žiri glasa za zemlju, a ne pesmu i koncept.
 
Ali Konstry koja nema pojma šta će sa hajpom. Verovatno neće ni zajahati taj talas, ali sumnjam da će biti kao Poli Genova koja nije iskoristila ni procenat hajpa u Bugarskoj 2016.
 
Ali Konstry koja nema pojma šta će sa hajpom. Verovatno neće ni zajahati taj talas, ali sumnjam da će biti kao Poli Genova koja nije iskoristila ni procenat hajpa u Bugarskoj 2016.
Poli se vraća, izjavila je pre neki dan :LOL:
 
Ali Konstry koja nema pojma šta će sa hajpom. Verovatno neće ni zajahati taj talas, ali sumnjam da će biti kao Poli Genova koja nije iskoristila ni procenat hajpa u Bugarskoj 2016.
Poli Genova najavljije svoj povratak za 2023 godinu.
 
Konstrakta je dokaz da žiri ume da (delimično) prepozna koncept, ali i dalje favorizuju pesme sa većim vokalnim sposobnostima. Da nije tako Australijanac bi pukao u polufinalu kao zvečka, kao i Švajcarac. Azere ne računam jer su oni glasove dobili pre svega zahvaljujući mitu i korupciji.

Nikad nismo poslali kombinaciju viralne, mesmerising pesme i unikatnog koncepta i vokalno interesantnih deonica. U stvari ovo nam je prvi put da pošaljemo pesmu sa takvim konceptom.
 
Ma mi smo ljudi kod zirija super prosli. Izmedju 21. mesta prosle godine i 11. sada velika je razlika. Znaci nije da nas tretiraju isto sta god da poslali
 
Back
Top