rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Kao što rekoh, svaki rezultat bi za mene lično bio ravan velikom uspehu, ali ovo 5. mesto je bukvalno ravno pobedi!

Svaka čast ovoj ženi, jer ovo što je ona napravila za kratko vreme, iskreno sumnjam da će bilo ko ubuduće. Daj Bože da grešim.

Izlišno je komentarisati sve drugo osim ovoga na ovoj temi, meni je srce puno i ne mogu opisati količinu ponosa koji sam sinoć osetio i koji ću i dalje osećati. ♥️
 
Ali ljudi mi smo od 25 zemalja dobili nule sto se zirija tice. To je stvarno teska nepradva, da jedno takvo umetnicko delo zavrsi sa 25 nula. I tu se vidi cinjenica da mi nikada necemo pobediti dok je ziri prisutan.
 
Naš nastup nikada i nije imao šanse za bolji plasman kod žirija. Žiri ne voli ovo, kao što nije voleo ni Shum prošle godine. Dajte malo manje kmečanja oko žirija i to "nikad mi nećemo pobediti", pesimizam je zabranjen posle ovakvog plasmana.
 
Ma nije pesimizam i kmečanje, nego konstruktivni predlog za ubuduće da na žiri ne treba da računamo, ništa više. Bukvalno ne bih uopšte pristupao razmišljanju o nekom našem budućem entriju u parametrima žiri očekivanja, samo to.
 
I dosta je tu namestanja kod zirija. Prosle godinije Britaniji dali 0 bodova, sada kao pobednici zirija. Sve je to napravljeno da bi oni bili domacini umesto Ukrajinaca. Nikada nisam sumanjo u prevare na ESC,a li mislim od ove godine da ima dosta namestanja i prevara.
 
I dosta je tu namestanja kod zirija. Prosle godinije Britaniji dali 0 bodova, sada kao pobednici zirija. Sve je to napravljeno da bi oni bili domacini umesto Ukrajinaca. Nikada nisam sumanjo u prevare na ESC,a li mislim od ove godine da ima dosta namestanja i prevara.
Ova godina je kao što rekoh poseban slučaj, nadajmo se i jedini sa tako izrazito nemuzičkim karakterom. Oduvek je bilo politike, ali što je mnogo, mnogo je.
 
Zbog ove pobede Ukrajine, ozbiljan ce flop doziveti Evrovizija, videcete. Kao sto rekoste, sto je mnogo mnogo je.
 
Uf, ljudi. Ja ne znam odakle da krenem. O hajpu za vrijeme ove sezone neću pričati, već smo sve rekli.

Juče ujutru gledam nastup, oči pune suza haha, osjećaj ponosa u smislu - možda možemo i da pobijedimo? Ali i ne moramo, ovo je već uspjeh.

Ide finale, izlazi Konstra sa zastavom preko glave haha (umetnica je ne vi dlji va :D), Mika koji ničim izazvan tapše Biti zdrava a Katelan govori da Mika voli Srbiju prvi od prelijepih momenata sinoć, zatim nastup, zamotani zastavom sestra i ja gledamo, tapšemo svi...

Onda rezultati glasanja i krenule nule od žirija, već se pomirih lagano da nećemo visoko kod njih, kad ono dođoše 2x 12, HVALA CG I CRO, i onda kasnije krenuli poeni, malo po malo i eto 11. mjesta - moglo je bolje, ali u svakom slučaju, mnogo je bolje nego ranije, svakako. I sad ja tu kao razmišljam, pa ajde bićemo iznad Australije i Azerbejdžana vjerovatno, i od Holandije, ali sa desne strane dolaze Moldavci sa gomilom poena, Litvanka i Poljak imaju dijasporu, možda nas izguraju i ja u fazonu - pa ajde moći ćemo možda deveti biti.
Moji u kući govore, može i više.

Stižu rezultati publike, voditelji tapšu, prave pauzu, Mika se lupa po srcu... 225 POINTS! Ja iskreno još nisam došao sebi od toga i koliko god da gledam i sjećam se toga - još ne vjerujem da se stvarno desilo. "We have a new leader, Serbia! Well done!" i Srbija na prvom mjestu još nekoliko minuta... pa zaplakao bih i sad, evo.

Taj momenat je meni bio kao pobjeda i samo peto mjesto je V R H, ja sam jednom u nekoj od tema predvidio 4. mjesto, tako i bi kod publike, kadar nevera da smo bili na tri poena od top 3, a na 15 od drugog mjesta kod publike, dok su mnogi govorili da nas 'niko neće razumjeti van Balkana'.

Hvala, Ana, hvala cijelom timu, ovo je za mene kao pobjeda i imam osjećaj ponosa kao da je trijumfovala. Uopšte me ne zanima ništa više. Bravo. Bravo. Bravo.
 
Back
Top