rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

da znaš da ću i ja sad da krenem da suzim.. gledam sad ovo u avionu kad ih je pilot pozdravio... mislim da je to prelilo sve emocije koje su mi se skupljale unazad par meseci... a kulminiralo sinoć.. divno, emotivno, veličanstveno! i naša je bre! 🥲🥲🥲🥰🥰🥰❤️❤️❤️🇷🇸🇷🇸🇷🇸🏆🏆🏆🥇🥇🥇
 
Ma nije pesimizam i kmečanje, nego konstruktivni predlog za ubuduće da na žiri ne treba da računamo, ništa više. Bukvalno ne bih uopšte pristupao razmišljanju o nekom našem budućem entriju u parametrima žiri očekivanja, samo to.
Upravo! 🤝
Potpisujem post u celini !
Ne računati na njih uopšte već ići hrabro samo na glasove publike, ex Yu žirija i truditi se biti originalan, drugačiji i birati što unikatnijeg i harizmatičnijeg predstavnika sa pesmom koja će se publici i mimo dijaspore svidjati.
Ja sam nešto ubedjen da bi Konstrakta i sa ,,Mekano” i onom piano verzijom i bas onim nastupom oduvala publiku širom Evrope i bila Top 5 kod publike ako ne i Top 3.
Žena je legenda i ja mislim da ce nju i tim oko zemlje gruva biti često pozvan os RTS-a da pomogne oko nastupa budućih srpskih predstavnika ako zatreba. Ne isključujem i želim da se možda pomogne i ex Yu ako zatraze pomoc kao Joks BiH 2006.
 
Ovo ne samo da je jedan od nasih najboljih plasmana kao Srbije nego uospte u svim nasim reinkarnacijama na ESC od 1961 lol

Bili smo kao SFRJ tri puta cetvrti i jednom pobedili, plus je Zeljko dva puta bio bolje plasiran i Marija.

Od ostalih zemalja iz pokojne SFRJ Hrvatska dva puta bila cetvrta i BiH treca.

Znaci jedan od najboljih EX-YU plasmana u poslednjih vise od 60 godina lol

Naravno ovo je bolji plasman u sustini nego Dzuli jer tada je bilo 22 zemlje, sada 40.
 
Pa sto se tice shvatanja plasmana kod prosecnog srpskog gledaoca postoji samo bicemo prvi i bicemo zadnji
 
Hajde da krenemo sa licitiranjem:

1. Koliko prijava očekujete na konkursu za PZE? (Poređenja radi, ove godine je bilo 150 prijava)
2. Koga od zvučnih imena očekujete na PZE 23?
 
"Moramo ispoštovati sportski duh, te u skladu sa tim prvo čestitam pobednicima ali naravno i organizatorima celokupnog dogadjaja. Neću da krijem dozu razočarenja, ali ističem da je ovaj plasman naše delegacije fenomenalan. Ujedno želim da čestitam Konstrakti, celoj delegaciji RTS i verujem da je većina, kao i ja, zaista ponosna na ono što smo predstavili. Za kraj bih dodala da bi možda bilo dobro da se Evrovizija profilise kao takmičenje u kom glasa ili publika ili žiri", rekla je Marija Šerifović.
 
Meni je žao što nisam snimao svoju reakciju sinoć na rezultate publike jer sam u tolikom šoku bio da se ni ne sjećam kako sam reagovao 😂
 
Jer smo rekli da necemo da saljemo nesto sto je vec vidjeno, i da necemo da se ponavljamo. Za dobar rezultat moramo da saljemo opet nesto drugacije, sto nije vidjeno do sada.
 
Realno, mislim da ove godine dobijamo vise televoting poena nego li prosle, jer ce osim nase dijaspore glasati i stranci. A bodovi iz okruzenja su zagarantovani. Ukrajina definitivno osvaja tvt, posle toga sve je otvoreno. Ako pesma postane viralna, cini mi se da ni drugo mesto u tvt nije iskljuceno. Sto se tice zirija, tu cemo definitvno dobiti vise nego prosle godine (sto i nije preterano tesko), ocekujem 8-12 poena od svih ex-yu zemalja. Ovi ostali mozda nam daju jos po koji bod, ali u konkurenciji ovih mamaca za ziri - tipa Svedska, Grcka, Italija, Poljska, Australija necemo se previse usreciti. U konacnom poretku bicemo negde od 5.-10. mesta po mojoj slobodnoj proceni, sto je fantastican rezultat :)
Izgleda da nisam bio daleko od istine. Svaka cast Konstrakti i nasem timu, zaista ogroman uspeh.
Btw, da li je neko primetio da je vecina zemalja koja nam je dala poene od zirija u finalu, bila u nasem polufinalu? Verovatno da je trebalo ljudima malo vremena da skapiraju pesmu, a ovi sto su je culi po prvi put su nas uglavnom iskulirali.
 
Back
Top