rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Ja uopšte nemam neko ime koje predlažem naročito, i kad je izašla lista za PZE ljudi su se žalili kako je propast jer nema jakih imena, a bukvalno se jedno pretvorilo u jako zahvaljujući PZE i donijelo nam nešto što ni ta velika imena ne bi.
Pa jedno jeste, ali većina drugih nije donela skoro ništa interesantno. Ja sam od ostalih manje popularnih zapamtio samo Ivonu (koja je usrala nastup) i Zoe koja je bila samo OK.
 
Ali izgovor 'cekam pravu pesmu' je toliko izlizan fazon. Evo sad smo utvrdili u praksi da je Sara pravila namenski pesmu, a Konstrakta dosla radi reda jer eto, sto da ne, i gle sta napravi zena.
Ono sto se meni kod nje izuzetno dopada je to sto je surovo profesionalna. Nije ocekivala pobedu i posle PZE nije prepustila sve slucaju i RTS-u, plus nije imala pojma kako to sve funkcionise. Dala je zena sve od sebe, imala je zamisao koju su dopustili da realizuje onako kako je zelela i eto rezultata. Zato je ovaj nacin izbora predstavnika najbolji jer ko god se prijavi ima neku ideju koju je sam stvorio, a ne ideju koju mu je neko nametnuo. Tako da sve deluje prirodno, svako je u svojoj zoni komfora.
 
Ali izgovor 'cekam pravu pesmu' je toliko izlizan fazon. Evo sad smo utvrdili u praksi da je Sara pravila namenski pesmu, a Konstrakta dosla radi reda jer eto, sto da ne, i gle sta napravi zena.
Ono sto se meni kod nje izuzetno dopada je to sto je surovo profesionalna. Nije ocekivala pobedu i posle PZE nije prepustila sve slucaju i RTS-u, plus nije imala pojma kako to sve funkcionise. Dala je zena sve od sebe, imala je zamisao koju su dopustili da realizuje onako kako je zelela i eto rezultata. Zato je ovaj nacin izbora predstavnika najbolji jer ko god se prijavi ima neku ideju koju je sam stvorio, a ne ideju koju mu je neko nametnuo. Tako da sve deluje prirodno, svako je u svojoj zoni komfora.

Onda bolje da se odredi predstavnik bez takmičenja, zar ne?
Evo Nizozemskoj baš fino ide u poslednje vreme.. :)
 
Velika imena su mnogo iskompleksirana. Gde oni na jednom takmicenju da budu 9. na primer....plase se loseg plasmana, zato i ne zele da idu. Pogotovo sada kada svi pricaju o ziri glasanju i tim skandalima.
 
Svakako je bolje imati festival, što zbog potencijalno većeg broja hitova, što zbog popularizacije Evrovizije u Srbiji. Poznatija imena ako misle da imaju ekstra pesmu, ne treba da brinu da će ih neko pobediti onako, bez razloga.
 
Onda bolje da se odredi predstavnik bez takmičenja, zar ne?
Evo Nizozemskoj baš fino ide u poslednje vreme.. :)
Pa ja ne znam nijednu našu interno izabranu pesmu koja je postala hitčina. Čak i Željkova Nije ljubav stvar je bila super na ESCu, ali se retko ko navukao na pesmu.
Po meni su to naše mračne godine iskreno.
 
Pa ja ne znam nijednu našu interno izabranu pesmu koja je postala hitčina. Čak i Željkova Nije ljubav stvar je bila super na ESCu, ali se retko ko navukao na pesmu.
Po meni su to naše mračne godine iskreno.
Ne kažem, samo na osnovu pomenutog sa se pozvao na to da onda bolje da nije takmičenje.. I setio se Nizozemske..
 
  • Like
Reactions: FFM
Svakako je bolje imati festival, što zbog potencijalno većeg broja hitova, što zbog popularizacije Evrovizije u Srbiji. Poznatija imena ako misle da imaju ekstra pesmu, ne treba da brinu da će ih neko pobediti onako, bez razloga.
Na kraju dana, ne moraju ni da učestvuju da bi se takmičili, već da bi plasirali pesmu.

Ja sam za PEZ bez dve finalne večeri - 20 odabranih pesama i tako nema onog prolazak/neprolazak u finale.

A koja mlada nada hoće da se oproba sa festivalskom pesmom, neka ide na Beogradsko proleće...
 
Onda bolje da se odredi predstavnik bez takmičenja, zar ne?
Evo Nizozemskoj baš fino ide u poslednje vreme.. :)

Ok ako predstavnik bude ukljucen u nastajanje same pesme i koncepta. Ali poenta onog sto sam htela da kazem je da eksperimenti kao sto su bili Ljubav je svuda, In too deep, Shelter... nikada nece postici neki uspeh. Prvenstveno jer su svi oni bili odabrani i samo ubaceni u nesto sto ne odgovara njihovom senzibilitetu. Zato je bolje ovako, svako ide sa svojim projektom pa kud puklo...
 
Baš mi je pričala jedna devojka iz Nizozemske kad smo gledali finale, da je njih krenulo od 2013. od Anouk kad su joj dozvolili bukvalno da sama odlučuje šta i kako, naravno ono što može, a to je dosta... :)
 
Mislim da je glavna poruka i pouka nama sada da se ne treba ogranicavati idejama o zanrovima i imenima. U top 5 ima mesta i za Channel i za Konstraktu
 
Back
Top